Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wiek świnki

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
meqan
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 lipca 2016, 11:24
Kontaktowanie:

Wiek świnki

Postautor: meqan » 12 lipca 2016, 11:45

Witam, dostałam dziś świnkę morską
Pan stwierdził że jest w wieku 3 miesięcy
Zważyłam ją i waży 984 ( prawie kilo) wydaje mi się dość sporo jak na taki wiek
To samiec
Możliwe że jest w takim wieku i tyle waży?

Jak czytałam to 3 miesięczne ważą ok 300-400 a nie prawie kilo...
Załączniki
swiniak.jpg


Awatar użytkownika

Nacia 141
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 8 lipca 2016, 16:34
Lokalizacja: Lublin
Świnki morskie: Pusia, Czarnulka
Kontaktowanie:

Re: Wiek świnki

Postautor: Nacia 141 » 12 lipca 2016, 11:51

Niekoniecznie facet, trzeba sprawdzić płeć. Mogła mieć dużych rodziców, albo sprzedawca troszkę się pomylił z wiekiem. Zwykle wciskają, że świnka jest młodsza niż jest. Stare się im nie sprzedają. Ja bym dała twojej ze 5 miesięcy. To widać po podłużnym pyszczku i po długiej, kiełbaskowatej posturze.
PS. śliczny prosiaczek :)


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Wiek świnki

Postautor: Moreni » 12 lipca 2016, 18:36

Na moje oko to ktoś jednak Ci nie powiedział prawdy - taką masę w wieku trzech miesięcy to tylko świnki rasy CUY osiągają, a i to te wyjątkowo duże. Też dałabym mu jakieś 5 miesięcy, nawet po pazurkach widać (do trzech miesięcy mniej więcej świneczki jasnostope mają prawie przezroczyste, igiełkowate pazurki. Potem robią się im grubsze i cieliste, aż po roku twardnieją całkiem. To oczywiście żadna ścisła wytyczna, ale może pomóc). Co mu niczego nie ujmuje, to wciąż bardzo młoda świnka.:)


Konto usunięte

Re: Wiek świnki

Postautor: Konto usunięte » 13 lipca 2016, 8:28

Moreni pisze:Na moje oko to ktoś jednak Ci nie powiedział prawdy - taką masę w wieku trzech miesięcy to tylko świnki rasy CUY osiągają, a i to te wyjątkowo duże. Też dałabym mu jakieś 5 miesięcy, nawet po pazurkach widać (do trzech miesięcy mniej więcej świneczki jasnostope mają prawie przezroczyste, igiełkowate pazurki. Potem robią się im grubsze i cieliste, aż po roku twardnieją całkiem. To oczywiście żadna ścisła wytyczna, ale może pomóc). Co mu niczego nie ujmuje, to wciąż bardzo młoda świnka.:)

Zgadzam się :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Wiek świnki

Postautor: GalaxySparkle » 25 lipca 2016, 20:06

Piękna wieprzowina. :)
A ja dziś ważyłam moją Sharon i waga pokazała 544 g (w sygnaturce jej dokładny wiek). :)


Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Wiek świnki

Postautor: Olusieeeek » 3 grudnia 2016, 15:00

A jak to właśnie jest z pazurkami? Moja niby też waży tylko 700 gram (świnka rozetkowa) a pazurki ma już takie długie :) Jak to się sprawdza po ich twardości? Po zębach też jakoś idzie sprawdzić? Dodam, ze moja świnka jest adoptowana i znaleziono ją i kilka jej braci i sióstr w kartonie w lesie.
Załączniki
15292819_1318376171527564_1461236138_o.jpg
te włoski to takie siwe ze starości czy taka jej natura?
15300551_1318379721527209_642058280_n(1).jpg
moja kochana


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Wiek świnki

Postautor: befana30 » 3 grudnia 2016, 17:56

Olusieeeek pisze:A jak to właśnie jest z pazurkami? Moja niby też waży tylko 700 gram (świnka rozetkowa) a pazurki ma już takie długie :) Jak to się sprawdza po ich twardości? Po zębach też jakoś idzie sprawdzić?


Nie robmy zamieszania na Forum, tutaj masz linka do juz istniejacego watku na temat pazurkow:
https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f=41&t=8640 ;) jesli sa za dlugie trzeba przyciac zanim zaczna sie podwijac pod opuszki.

A co dokladnie bys chciala sprawdzac "po zebach"- dlugosc pazurkow, wiek..? :lol: po zebach mozna sie latwo zorientowac czy maja niedobor wit c (ciemny, brzydki kolor) lub wapnia (lamliwe zeby, uszczerbki itd).

Biale wloski na czubku glowy to po prostu zwykle umaszczenie, widocznie taki mu sie dostal gen w spadku, ze ma odrobine bialej siersci w tym miejscu- moj Gacek wyszedl laciaty jak zwykla krowa :lol: takze nie martw sie, ze to oznaka starosci, bo Twoj ma zaledwie pare miesiecy- nie do konca wiadomo ile, ale napewno mniej niz rok.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

lemonochan
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 18 sierpnia 2016, 11:40
Kontaktowanie:

Re: Wiek świnki

Postautor: lemonochan » 4 grudnia 2016, 13:12

meqan pisze:Witam, dostałam dziś świnkę morską
Pan stwierdził że jest w wieku 3 miesięcy
Zważyłam ją i waży 984 ( prawie kilo) wydaje mi się dość sporo jak na taki wiek
To samiec
Możliwe że jest w takim wieku i tyle waży?

Jak czytałam to 3 miesięczne ważą ok 300-400 a nie prawie kilo...


Może po podwozu poznamy :tooth: 3 miesięczna świnka nie miała by jeszcze do końca rozwiniętej tej cześci


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas