Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dwie świnki, w końcu!

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: Olusieeeek » 29 grudnia 2016, 23:19

No ja właśnie zastanawiam się jak to wszystko zrobić... Wiem, że Fifi z samcem raczej się nie dogada. On nawet kota goni, moją jamniczkę też. Najlepiej samiczka, ale wiadomo, samiczka = małe. Nie chcę robić jakiejś "rozmnażalni". Chciałabym zwierzaczka z którym będzie sobie latał i psocił, nie chcę rozlewu krwi. Widzę, że Fifi nie jest jeszcze do konca oswojony, nie wiem czy też tak będzie do końca bo możliwe, że poprzedni ludzie bardzo źle go traktowali. Ucieka w kąciki, chowa się pod szafą albo łozkiem i obserwuje. Trochę pracy przed nami. Myślicie, ze będzie dobrze?


Awatar użytkownika

Numotou
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 23:24
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: Numotou » 29 grudnia 2016, 23:29

Brawo gratulacje sama niedawno walczyłam z mamą o drugą świnkę morską i po długiej walce udało się


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: Żaneta_Radom » 30 grudnia 2016, 8:11

Olusieeek, spokojnie możesz brać chłopaka dla swojej świnki. Dwa się często dogadują. Żebyście wy wszyscy widzieli jak się łączy koszatniczki :sleepy: To jest walka jak u chomików, z tymże chomiki walczą na śmierć, a koszatniczki odpuszczają w pewnym momencie i już wiadomo, kto rządzi. Jak leci krew to używaliśmy spryskiwacza, żeby ich rozdzielić. Ale nie kończyło się łączenia, bo koszatniczki to bardzo żywe/ruchliwe zwierzęta z ogromnymi temperamentami. Takie walki powtarzają się kilkukrotnie. I wiadomo, jeżeli odpuszcza zawsze ta sama :) to jest podległa. Ja łączyłam 1 koszatniczke która z nami mieszkała już jakiś czas, z dwójką zaadoptowanych braci. Potem było sielsko. Ale walki trwały tak z miesiąc czasu.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: befana30 » 30 grudnia 2016, 8:47

Olusieeeek pisze: Najlepiej samiczka, ale wiadomo, samiczka = małe. Nie chcę robić jakiejś "rozmnażalni"


Ale skoro bys zaadoptowala wysterylizowana samiczke to skad te male i rozmnazalnia? dlatego podalam pomysl wysterylizowanej samiczki- ryzyka ciazy nie ma, a swinki napewno sie wtedy dogadaja.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: Olusieeeek » 30 grudnia 2016, 20:00

Musze tak chyba zrobic. I najlepiej w podobnym wieku bo to maly, rudy szogun :)


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: Dona » 30 grudnia 2016, 21:20

Często przeglądam świnki do adopcji bo sama się zastanawiam nad jeszcze jedną, najlepiej wykastrowanym kawalerem dla moich panienek i o ile takiego faceta można znaleźć, to muszę przyznać że nie ma za wiele wysterylizowanych samiczek. Aktualnie jest jedna, ale w komplecie z mężem. Zazwyczaj to panowie dostepują tego zaszczytu, a panie tylko w przypadku problemów zdrowotnych. Pewnie dlatego że u panów jest mniejsze ryzyko takiego zabiegu. Ale zawsze można do nich napisać że się takiej świnki poszukuje, może coś doradzą.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas