Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zjedzona trawa posypana chemią

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Zjedzona trawa posypana chemią

Postautor: Cavcia » 22 kwietnia 2018, 11:02

Witam :) Dwa dni temu wyprowadziłam swoją świnkę na trawkę,żeby troche poskubała bo mega ciepło było,a dzisiaj dowiedziałam sie że trawa była posypana jakąś chemią :| Dwa dni żadnych objawów zatrucia nie zauważyłam,czy możliwe jest że będą one jeszcze później? :sleepy: Mam nadzieje ze w miare szybkim czasie mi odpiszecie :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: MixQQ » 22 kwietnia 2018, 12:51

Myślę, że jeśli po 2 dniach dalej żyje i nie widać, aby działo się coś złego - to nic jej nie będzie. Prosiaki są mega delikatne i jeśli mają być chore to bierze je od razu, szczególnie jeśli chodzi o zatrucia czy biegunki


wika14567
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwietnia 2018, 14:44
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: wika14567 » 22 kwietnia 2018, 14:55

Zdaje mi sie ze nic jej nie bedzie - od razu by byly objawy a nie po 2 dniach ale jezeli sie boisz o nia podaj jej duzo wody zeby to wypukac


Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: Cavcia » 22 kwietnia 2018, 19:07

dzięki bardzo za odpowiedzi,uspokoiłyście mnie ;)


corr
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 9 maja 2018, 22:00
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!

Postautor: corr » 9 maja 2018, 22:07

Wiesz co, powiem Ci tak - pewne objawy skórne mogą wystąpić nawet i po tygodniu, natomiast te najpoważniejsze rzeczy, czyli potencjalnie śmiertelne zatrucia itd - to rzeczywiście, tak jak mówią inni, następuje już po kilku godzinach od kontaktu ze szkodliwą dla świnki substancją chemiczną. Także, jeśli po tym czasie wszystko jest OK to już praktycznie na pewno w przyszłości też będzie dobrze :). Ale uważać trzeba!



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas