Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Trochę o hodowli?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
Nefele
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 7 marca 2011, 22:08
Świnki morskie: Zulson
Kontaktowanie:

Trochę o hodowli?

Postautor: Nefele » 19 kwietnia 2011, 21:49

W ogóle nie jestem pewna, czy w dobrym miejscu umieszczam ten post, ale jakoś nie wydawał mi się odpowiedni do pozostałych.

Chciałabym się dowiedzieć trochę o hodowli, chodzi mi o wymagania formalne, ogólne informacje, jak się zaczyna hodowle. Nie jest to dla mnie sprawa nagląca, gdyż nie planuje hodowli teraz, ani w przyszłym roku, ani nie w najbliższym czasie, ale zauroczyły mnie świnki i zastanawiałam się ostatnio czy by po studiach nie założyć hodowli rasowych rozetek (oczywiście nie wiadomo, czy kiedykolwiek do tego dojdzie). A, że do końca studiów zostało mi minimum 2,5 roku (jeśli zaprzestanę na licencjacie) to trochę czasu na zbieranie informacji i dokształcanie mam :). Dlatego byłabym wdzięczna aby hodowcy, lub osoby znające się na rzeczy poleciły jakąś literaturę/strony na których mogę zdobyć informacje niezbędne do założenia i prowadzenia takiej hodowli. Mogą one być zarówno polsko- jak i angielskojęzyczne.

Z góry dziękuję za wszystkie informację!
Pozdrawiam :)

Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Verka
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: 30 września 2010, 14:36
Lokalizacja: Galway/Irlandia
Świnki morskie: Snowflake, Olivia -samiczki sheltie
Jerry - samiec gladkowlosy srebrny agouti, Twister - samiec sheltie, Guinness- samiec gladkowlosy Cuy,
TM: Crazy- samiec abbisynka
Kontaktowanie:

Re: Trochę o hodowli?

Postautor: Verka » 25 czerwca 2011, 21:45

tez bym chciala te informacje tylko ze ja chce chodowle otworzyc w irlandii i beda to sheltie i peruwianki raczej


Awatar użytkownika
Caren
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 22 stycznia 2012, 10:18
Kontaktowanie:

Hodowla - od czego zacząć???

Postautor: Caren » 12 lutego 2012, 21:57

Witam bardzo serdecznie,
Na wstępie może się krótko przedstawię, mam na imię Karina i mam 22 lata.
Chciałabym w bliskiej przyszłości założyć hodowlę świnek rasy Merino oraz CH Teddy.
Proszę o informację dotyczące założenia hodowli oraz jej prowadzenia, info dotyczące świnek, ich prawidłowego rozmnażania, wzorców i generalnie wszystkiego co hodowca powinien wiedzieć. Jeśli taki temat już się pojawił przepraszam najmocniej i proszę o odsyłacz.
Ostatnio zmieniony 12 lutego 2012, 22:30 przez Sensibles, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przede wszystkim nieprawidłowy dział :)


Gucio01
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 3 maja 2011, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Hodowla - od czego zacząć???

Postautor: Gucio01 » 12 lutego 2012, 23:14

Poczytaj tu o założeniu hodowli -- > http://ccpklub.pl/
tam jest wszystko :D
a co do rozmarzania itd. to musisz się popytać hodowców ;)


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Hodowla - od czego zacząć???

Postautor: Talia » 13 lutego 2012, 8:50

Moja droga, myślę, że jeśli chcesz podjąć się czegoś tak trudnego i odpowiedzialnego jak hodowla świnek to przede wszystkim trzeba się zaangażować i poszukać samemu informacji.
Zachęcam do prywatnych rozmów z hodowcami, wizyt na wystawach. Jednak podstawowa wiedza na temat świnek w momencie myślenia o hodowli powinna być dawno opanowana.


Awatar użytkownika
Caren
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 22 stycznia 2012, 10:18
Kontaktowanie:

Re: Hodowla - od czego zacząć???

Postautor: Caren » 13 lutego 2012, 8:53

Myślę, że podstawowa wiedza jest jak najbardziej nabyta, swoją drogą Talia, napisałam do Ciebie na GG, chciałabym porozmawiać, jeśli oczywiście poświęcisz mi trochę czasu.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas