Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Transport ,podroz,przenoszenie świnek.

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
MuFfa96
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 16 listopada 2011, 19:35
Świnki morskie: Tusia [*]<3 Czikita [*]<3 Fifek [*] <3 Tina <3
Kontaktowanie:

Re: Długa podróż

Postautor: MuFfa96 » 18 grudnia 2011, 19:13

no nie wiem. Pogłaskać ją czy coś...


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kamilka1803
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 2 lutego 2010, 17:51
Świnki morskie: Leo.
Kontaktowanie:

Re: Długa podróż

Postautor: kamilka1803 » 18 grudnia 2011, 19:17

Ja w tamtym roku jechałam ze świnką nad morze, a mieszkam w Warszawie. W transporterze miałam umieszczone poidło, dużo sianka, a od czasu do czasu dawałam mu warzywka. A teraz jeśli byłoby chłodniej możesz zawsze wstawić do transportera pod sianko butelkę z ciepłą wodą. No zawsze możesz ją pogłaskać lub wziąć na kolanka. :)

Możecie mówić do mnie Kamila.

Konto usunięte

Re: Długa podróż

Postautor: Konto usunięte » 18 grudnia 2011, 19:18

Swinka w kartonie musi byc w aucie,tam gdzie Ty,bron Boze w bagazniku ,karton musi byc otwarty caly czas,mozesz ja glaskac kiedy chcesz,nie tylko na postojach,ale raczej nie bierz jej na dwoj,bo zmiany temperatury moga jej zaszkodzic,w aucie jest cieplo,na dworze zimno,lepiej niech siedzi w cieple :)


Awatar użytkownika
MuFfa96
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 16 listopada 2011, 19:35
Świnki morskie: Tusia [*]<3 Czikita [*]<3 Fifek [*] <3 Tina <3
Kontaktowanie:

Re: Długa podróż

Postautor: MuFfa96 » 18 grudnia 2011, 19:26

Nie będzie w bagażniku. Będzie kartonik stał w środku pod moimi nogami. kartonik będzie raczej zaklejony ale porobię masę otworów takich na 5mm średnicy. Mam chorobę lokomocyjną i większość drogi muszę niestety spać, gdyż inaczej robi mi się niedobrze, więc z tym głaskaniem to tylko na postojach jak nie będę spać.
Z tą butelką to dobry pomysł. Dzisiaj wstawiłam jej taką do klatki, ponieważ była kąpana i bardzo jej się spodobała.


Awatar użytkownika
kamilka1803
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 2 lutego 2010, 17:51
Świnki morskie: Leo.
Kontaktowanie:

Re: Długa podróż

Postautor: kamilka1803 » 18 grudnia 2011, 20:44

To wkładanie do transportera butelki z ciepłą wodą polecił mi weterynarz, gdy jechałam do niego w zimę.(A pamiętam że wtedy były duże mrozy).

Możecie mówić do mnie Kamila.

Konto usunięte

Re: Długa podróż

Postautor: Konto usunięte » 18 grudnia 2011, 21:27

Owszem,jesli swinka z transpotrerem przebywa na zawnatrz,ale w aucie nie ma sensu,zagotuje sie,wtedy na bank bedzie chora jak ja wezmiesz na dwor,jak siedzi w aucie nie trzeba nic dogrzewac


Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: Długa podróż

Postautor: Irulo » 18 grudnia 2011, 21:30

ruby_anger pisze:Po co?przeciez nie musi wyjsc siku?

hahahahhahha :lol:

A co do wyjmowania z auta - po co, właśnie, po co? Ona jest w tymczasowym domku w kartonie, nie musi iść na przechadzkę. ;)


Awatar użytkownika
MuFfa96
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 16 listopada 2011, 19:35
Świnki morskie: Tusia [*]<3 Czikita [*]<3 Fifek [*] <3 Tina <3
Kontaktowanie:

Re: Długa podróż

Postautor: MuFfa96 » 18 grudnia 2011, 21:55

mi chodziło, że na ręce wypuszczać :D


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Długa podróż

Postautor: vagina_denata » 18 grudnia 2011, 22:52

Irulo pisze:
ruby_anger pisze:Po co?przeciez nie musi wyjsc siku?

hahahahhahha :lol:

A co do wyjmowania z auta - po co, właśnie, po co? Ona jest w tymczasowym domku w kartonie, nie musi iść na przechadzkę. ;)

Już padła odpowiedź na twoje pytanie, czytaj temat zanim się wypowiesz.

Muffa, przede wszystkim po tylu godzinach karton rozlezie się w szwach od sików świnki. Musisz albo go dobrze zabezpieczyć (okleić folią, dać podkłady higieniczne, żwirek, trociny itp.), albo poszukaj czegoś z plastiku. Po drugie moim zdaniem jeżeli świnka będzie zamknięta to będzie jej upiornie duszno - transportery są tak zbudowane by temu zapobiegać, taka prowizorka najprawdopodobniej będzie miała złą cyrkulację powietrza. Zostaw pudło otwarte i każ komuś pilnować czy świnia nie zwiewa, jak się zachowuje, czy nie jest spanikowana, przyduszona, głodna itp. Generalnie ktoś powinien ją obserwować. Poidełka nie musisz wieszać na stałe, ale na postojach dawaj je śwince - jak będzie spragniona to się napije. Oczywiście daj jej siano, jakieś warzywa, karmę.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Nefele
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 7 marca 2011, 22:08
Świnki morskie: Zulson
Kontaktowanie:

Re: Długa podróż

Postautor: Nefele » 18 grudnia 2011, 23:21

Ja jeżdzę z moją świnką z miejsca studiów do domu i podróż trwa od około 7,5-9h i odradzam poidełka w transporterze. Świnka się będzie kolo niego przechadzać, jak będzie wystraszona może się spróbować pod nie schować i wyleje wszystko (przynajmniej moja tak robi) efekt jest tego taki, że wszystko jest mokre i nie ma wody. Ja daje śwince jeśli jest zimno okładam transportem od wewnątrz starym kocem, ale jeśli jedziecie samochodem to podejrzewam, że nie będzie potrzeby. Na dno daje żwirek, później trociny, dużo siana, karmę, gryzaka HP i warzywa. Na podróż wybieram zawsze marchewkę bo się dobrze trzyma i ogórka bo zawiera dużo wody. Natomiast jeśli chodzi o samą wodę to ja poidełko wożę osobno i poję świnkę tak co pół godziny - nie zawsze chce pić, ale przynajmniej ma takową okazję. Jeśli chodzi o miziana to np Zulsona to uspokaja i pomaga mu usnąć, nie wiem jak z Twoją świnką będzie, musisz sprawdzić czy głaskanie w podroży ją uspokaja czy bardziej wystrasza :). Ja z Zulsonem nie mam większych problemów w podróży - dopóki ma jedzenie to wszystko mu zwisa + on kocha wszystkich ludzi i mu się strasznie podoba, że ludzie go zaczepiają więc jest ok :). Pozdrawiam!

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas