Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Testy na zwierzętach.

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Monia » 2 lutego 2007, 20:58

Kiedyś oglądając jakiś film usłyszałam takie bardzo trafne zdanie, że ludzie są jedynym gatunkiem który niszczy własne środowisko życia...


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 2 lutego 2007, 21:09

Monia pisze:Kiedyś oglądając jakiś film usłyszałam takie bardzo trafne zdanie, że ludzie są jedynym gatunkiem który niszczy własne środowisko życia...

No właśnie dokładnie to miałam na myśli, też gdzieś w jakimś programie to słyszałam.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

zakochana w zwierzętach!
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 3 lutego 2007, 15:00
Kontaktowanie:

Postautor: zakochana w zwierzętach! » 8 lutego 2007, 16:28

to jest okropne, jak ludzie mogą wykorzystywać zwierzęta do takich celów!! Ludzie są bez serca jak już mówią, że to robią"dla nauki" to niech na sobie testują "dla nauki"!!
Jak o tym myślę to mi smutno się robi, że te bezbronne zwierzątka niczym nie zawiniły, mimo to są tak wykorzystywane :( Myślę o swoich jak mają dużo szczęścia, czemu tamte nie mogą tak mieć!!
:( :angry:

zakochan w zwierzątkach

Ania S.
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 7 lutego 2007, 18:02
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
Kontaktowanie:

Re: Testy na zwierzętach.

Postautor: Ania S. » 15 lutego 2007, 0:31

Jeśli chodzi o testy na zwierzętach to każdy z nas kupując kosmetyk może sprawdzić czy był on testowany czy nie. I wtedy zdecydować czy taki kosmetyk kupi. Z tyłu powinien być napis "Not tested on animals" lub znaczek - królik w trójkącie. Dla przykładu, kosmetyki firmy "Oriflame" nie są testowane na zwierzętach.
Kiedy byłam wegetarianką bardzo zwracałam na to uwagę. Do tej pory to sprawdzam.
Niestety ludzie wykorzystują zwierzęta nie tylko do testowania kosmetyków. Nie będę tu opisywać tego co widziałam bo wzbudziłoby to pewnie gniew i smutek ale zgadzam się z Wami, że ludzie to potwory. To straszne, jak niektórzy obchodzą się ze zwierzętami. Nawet "przeciętny" właściciel domowego pupila może okazać się dręczycielem. Oglądałam kiedyś kanał ANIMAL PLANET, był tam program "Animal rescue" i pokazywali tam jak ratują zwierzęta i z jakimi przypadkami się stykali. Wyobraźcie sobie, że pewien właściciel kota przypalał mu jego wąsy nad kuchenką ponieważ chciał go za coś ukarać. Bądźcie czujni moi drodzy bo może za ścianą u Waszego sąsiada jakieś zwierzątko cierpi. /Jeśli za bardzo zboczyłam z tematu to przepraszam/


Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Re: Testy na zwierzętach.

Postautor: Moncia » 15 lutego 2007, 16:05

Ania S. pisze:Kiedy byłam wegetarianką bardzo zwracałam na to uwagę.


Ja dopiero od niedawna jem w malutkich ilościach mięso...
Czytam tez opakowania kosmetyków.

Obrazek


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas