Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Smycz dla świnki?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Re: Smycz dla świnki?

Postautor: elvirka96.n » 26 października 2012, 17:20

OLA I JULIA pisze:Czy ktoś z Was ma smycz dla świnki? Słyszałam, że jest coś takiego, takie szelki. Jestem ciekawa jak to się sprawdza w praktyce?

Ja mam szelki,takie od fredki ale dla świnek też się nadają.Dopiero później znalazłam w sklepie specjalnie szelki dla świnki,ale poco miałam wydawać pieniądze na drugie jak tamte są dobre.Jeszcze nie wyszłam ze świnką nigdzie z szelkami.Bo teraz jest za zimno a świnkę mam dopiero od paru tygodni więc nie było okazji,ale na wiosnę spróbuję.

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Smycz dla świnki?

Postautor: Konto usunięte » 26 października 2012, 17:21

elvirka96.n pisze:
OLA I JULIA pisze:Czy ktoś z Was ma smycz dla świnki? Słyszałam, że jest coś takiego, takie szelki. Jestem ciekawa jak to się sprawdza w praktyce?

Ja mam szelki,takie od fredki ale dla świnek też się nadają.Dopiero później znalazłam w sklepie specjalnie szelki dla świnki,ale poco miałam wydawać pieniądze na drugie jak tamte są dobre.Jeszcze nie wyszłam ze świnką nigdzie z szelkami.Bo teraz jest za zimno a świnkę mam dopiero od paru tygodni więc nie było okazji,ale na wiosnę spróbuję.


Nie próbuj.


Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Re: Smycz dla świnki?

Postautor: elvirka96.n » 26 października 2012, 17:27

Dlaczego?Założyłam je już parę razy śwince tak na próbę i sobie biegała po pokoju tak normalnie i nie kwiczała,ani nic takiego.Nie sądzę żeby jej przeszkadzały.Co może się jej stać?Jak wyjdę z nią na podwórko z szelkami na wiosnę to nie będę z nią tak jak z psem.Tylko wypuszczę nie będę jej ciągnąć,nie będzie miała ze mną iść tylko chodzi mi o to żeby nie uciekła.
Czyli mogłabym spróbować z nią wyjść?

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Konto usunięte

Re: Smycz dla świnki?

Postautor: Konto usunięte » 26 października 2012, 17:30

elvirka96.n pisze:Dlaczego?Założyłam je już parę razy śwince tak na próbę i sobie biegała po pokoju tak normalnie i nie kwiczała,ani nic takiego.Nie sądzę żeby jej przeszkadzały.Co może się jej stać?Jak wyjdę z nią na podwórko z szelkami na wiosnę to nie będę z nią tak jak z psem.Tylko wypuszczę nie będę jej ciągnąć,nie będzie miała ze mną iść tylko chodzi mi o to żeby nie uciekła.
Czyli mogłabym spróbować z nią wyjść?


Boze...miliony razy było pisane, że świnki mają za kruche kostki, aby nosić szelki. Takie badziewia wymyslane są tylko dla zarobienia kasy. Świnka nie pies, na spacer z nią nie pójdziesz.


Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Re: Smycz dla świnki?

Postautor: elvirka96.n » 26 października 2012, 17:32

Wiem ale ja nie będę jej ciągnąć.Tylko bym ją wypuściła na podwórko by sobie biegała gdzie chce...Ale moja świnka jest za dzika żeby ją puszczać bez szelek a biegać po domu jej nie wystarcza.Ma za dużo energi.

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Smycz dla świnki?

Postautor: kin28 » 26 października 2012, 17:32

Nie, nie mogłabyś z nią wyjść w szelkach. Puszczaj ją po domu, a nie po dworze, a dwa - jest zimno.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Re: Smycz dla świnki?

Postautor: elvirka96.n » 26 października 2012, 17:35

Wiem że jest za zimno.Ale napisałam że we wiosnę a jakby nie było dosyć ciepło to dopiero w lato.

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Awatar użytkownika
Kohtalo
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 18 czerwca 2012, 22:48
Świnki morskie: Luna i Orion
Kontaktowanie:

Re: Smycz dla świnki?

Postautor: Kohtalo » 26 października 2012, 17:52

Ale do tego czasu ją oswoisz na pewno na tyle, żeby Ci nie uciekła. Poza tym...zamierzasz ot tak, puścić świnkę na trawę i niech sobie chodzi? Wiesz, jakie niebezpieczeństwa się z tym wiążą? Że na przykład coś może świnkę zagryźć, bo Ty nie zdążysz jej upilnować? Świnka powinna być zabezpieczona jakimś kojcem lub nawet górą od klatki, a Ty stale powinnaś jej pilnować.
I żadnych szelek. Nawet jeśli nie będziesz jej ciągła, to i tak możesz zrobić śwince krzywdę, świnka ma za delikatne kości. Tak trudno to zrozumieć?


Awatar użytkownika
monicace
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 14:00
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Zosia, Mania
Kontaktowanie:

Re: Smycz dla świnki?

Postautor: monicace » 26 października 2012, 17:54

elvirka96.n pisze:Wiem ale ja nie będę jej ciągnąć.Tylko bym ją wypuściła na podwórko by sobie biegała gdzie chce...Ale moja świnka jest za dzika żeby ją puszczać bez szelek a biegać po domu jej nie wystarcza.Ma za dużo energi.


To, że Ty nie będziesz jej ciagnąć, to nie znaczy, że świnka nie będzie się wyrywać.. Poczytaj trochę na temat, dimii ma rację świnki mają za słabe kostki na to aby je prowadzać na szelkach. Ma dużo energii i fajnie! Buduj jej labirytnty, wołaj ją, kup przyjaciela, zbuduj większy wybieg, albo wypuszczaj na dłużej. Jest tyle możliwości na rozładowanie energii dla świnki, więc najpierw wypróbuj te. Poza tym z tego co się orientuje Twoja świnka jest młodziutka i zapewnie za jakiś czas będzie nieco spokojniejsza i ten nadmiar energii jej minie.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
elvirka96.n
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 3 października 2012, 21:13
Lokalizacja: Pelplin
Świnki morskie: mały,gładkowłosy milutki Pikuś

Re: Smycz dla świnki?

Postautor: elvirka96.n » 26 października 2012, 20:37

monicace pisze:
elvirka96.n pisze:Wiem ale ja nie będę jej ciągnąć.Tylko bym ją wypuściła na podwórko by sobie biegała gdzie chce...Ale moja świnka jest za dzika żeby ją puszczać bez szelek a biegać po domu jej nie wystarcza.Ma za dużo energi.


To, że Ty nie będziesz jej ciagnąć, to nie znaczy, że świnka nie będzie się wyrywać.. Poczytaj trochę na temat, dimii ma rację świnki mają za słabe kostki na to aby je prowadzać na szelkach. Ma dużo energii i fajnie! Buduj jej labirytnty, wołaj ją, kup przyjaciela, zbuduj większy wybieg, albo wypuszczaj na dłużej. Jest tyle możliwości na rozładowanie energii dla świnki, więc najpierw wypróbuj te. Poza tym z tego co się orientuje Twoja świnka jest młodziutka i zapewnie za jakiś czas będzie nieco spokojniejsza i ten nadmiar energii jej minie.


Na drugą nie pozwalają mi rodzice,nie jest oswojone więc nie może się jeszcze nauczyć aby przychodzić na zawołanie,nie mogę już większego wybiegu zbudować bo ma na cały pokój,a pokój jest dosyć duży,może sobie wychodzić przez cały dzień bo ma otwartą klatkę

Nie każdy kto ma zwierzę,lubi zwierzęta.Niektórzy mają je tylko dla zabawy.PAMIĘTAJ!!!ZWIERZĘTA TO NIE ZABAWKI I NIE MOŻNA SIĘ NIMI BAWIĆ.ONE TEŻ MAJĄ UCZUCIA I CHCĄ BYĆ KOCHANE.NIE RÓB IM KRZYWDY!!!

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas