Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witamina C - dawkowanie i częstotliwość

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Brigantia
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 18:46
Kontaktowanie:

Witamina C - dawkowanie i częstotliwość

Postautor: Brigantia » 27 grudnia 2017, 19:39

Witam. Przeszukałam forum, ale moja ciekawość została tylko po części zaspokojona. Posiadam na wyposażeniu krople kupione z apteki 100mg/ml i czytałam, że należy podawać 5 kropel.

Czyli mam podawać 5 kropel (mniej/więcej?) ale codziennie, czy tylko przez jakiś okres? Oczywiście świnek dostaje codziennie warzywa i owoce, w karmie i przysmakach też jest witamina C, więc czy nie przesadzam z kroplami Wit. C czy właśnie wręcz przeciwnie?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Witamina C - dawkowanie i częstotliwość

Postautor: Ptyś i ... » 27 grudnia 2017, 19:51

Powiem tylko tyle byś poczytala spsm a nie to forum. Tam wszystko masz.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Witamina C - dawkowanie i częstotliwość

Postautor: ita79 » 27 grudnia 2017, 20:24

jeśli świnka dostaje regularnie natkę pietruszki/paprykę czerwoną i nie ma widocznych niedoborów wit C, czyli nie ma żółtych ząbków, nie przeziębia się .. to syntetyczną witaminę odłóż do szafy.


siemaneczkooo
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Witamina C - dawkowanie i częstotliwość

Postautor: siemaneczkooo » 27 grudnia 2017, 20:57

Ja znowu słyszałam ze pomimo dobrej karny czy warzyw i owoców dobrze jest podawać witaminę C czy to do karmy czy do pyszczka czy nawet do wody ( wyparowywanie z wody oczywiście jest ale nie całkowite wiec coś tam witaminy świnka przyswoi ) w lecie jak w lecie ale przez zimę większa porcja witaminy C nie zaszkodzi :)
Za dużo nigdy nie będzie - ponieważ jak śwince za dużo będzie wit.C po prostu ja wysika ;)


Brigantia
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 18:46
Kontaktowanie:

Re: Witamina C - dawkowanie i częstotliwość

Postautor: Brigantia » 28 grudnia 2017, 9:59

Dobrze wiedzieć :) czyli postanowione: przynajmniej przez okres zimowy będę podawała witaminę C. 5 kropli wystarczy, czy zmniejszyć? Mam młodego Świnka, ma może 2 miesiące.


siemaneczkooo
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Witamina C - dawkowanie i częstotliwość

Postautor: siemaneczkooo » 28 grudnia 2017, 10:16

Brigantia pisze:Dobrze wiedzieć :) czyli postanowione: przynajmniej przez okres zimowy będę podawała witaminę C. 5 kropli wystarczy, czy zmniejszyć? Mam młodego Świnka, ma może 2 miesiące.


5 kropel to będzie aż aż , czyli spokojnie wystarczy :) byleby pamiętać zd jak będziesz podawać przez strzykawkę do pyszczka to uważać na zeby i podawać bokiem ;) na internecie napewno znajdziesz jak podawać jakbyś miała z tym problem :)


Brigantia
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 18:46
Kontaktowanie:

Re: Witamina C - dawkowanie i częstotliwość

Postautor: Brigantia » 28 grudnia 2017, 10:47

Z podawaniem nie będzie problemu, myślę, że cokolwiek by nie było na jego ulubionej sałacie, on i tak zje :) dziękuję za odpowiedzi


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Witamina C - dawkowanie i częstotliwość

Postautor: Kluzka » 28 grudnia 2017, 11:15

Sałata jest bardzo szkodliwa dla świnek i nie należy jej podawać. Jedynie rzymska się nadaje, raz na jakiś czas, ale najlepiej i tak z niej zrezygnować, żeby nie truć zwierzaków.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Andzia001
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 10:40
Lokalizacja: Opolskie
Świnki morskie: Bella ❤
Elsa ❤
Kontaktowanie:

Re: Witamina C - dawkowanie i częstotliwość

Postautor: Andzia001 » 28 grudnia 2017, 12:51

Moja świnka ma 150 gram i Pani weterynarz powiedziała żeby podawać jej 2 krople witaminy C do buzi lub na jakiś smakołyk. Moja to uwielbia, bo aż wylizuje strzykawke. Dostaje dobrą jakościowo karmę, a witaminę podaje jej codziennie.


Brigantia
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 24 grudnia 2017, 18:46
Kontaktowanie:

Re: Witamina C - dawkowanie i częstotliwość

Postautor: Brigantia » 28 grudnia 2017, 15:06

Czyli wniosek jest taki, że nie zaszkodzi, a warto podawać :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas