Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wybieg dla świnki

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Amy
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 października 2016, 18:43
Kontaktowanie:

Wybieg dla świnki

Postautor: Amy » 5 lutego 2018, 22:03

Witam. Moja świnka morska większość czasu spędza w swojej klatce jednak staram się ją codziennie wypuszczać na jedną lub dwie godziny :)
Jednak kiedy wypuszczam ją żeby sobie pobiegała mam wrażenie że nie ma nic do roboty pochodzi 10 minut po pokoju i zaraz jej się to nudzi :confused: .
Siada na kocyku i zasypia. Chciałabym zrobić dla niej może jakiś wybieg z różnymi zabawkami (nie wiem jak to inaczej nazwać chodzi mi o rzeczy typu tunele, hamaczki itd.). Jednak co miałoby się znaleźć na takim wybiegu aby świnka takszybko się nie rozleniwiała.


Awatar użytkownika

Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki

Postautor: Darom » 5 lutego 2018, 22:07

Kup drugą świnkę morską koniecznie. Jedna nie może być sama. Wtedy Twoja świnka nie będzie się nudziła bo będzie mieć swego kompana.


Amy
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 października 2016, 18:43
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki

Postautor: Amy » 5 lutego 2018, 22:22

Rodzice nie pozwalają poza tym mam świnke od ponad roku więc zakupienie towarzysza byłoby trudne :/ Poświęcam śwince wiele czasu więc nie wydaje mi się to dużym problemem. Wcześniej właśnie o tym czytałam na foum i jeśli spędzamy ze świniakiem wiele czasu to jest w porządku.


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki

Postautor: Kluzka » 6 lutego 2018, 13:49

Twoja świnka może mieć depresję. To stadne zwierzęta, jeśli nie jesteś w stanie zaadoptować dla niej towarzysza, to powinnaś ją oddać, żeby mogła cieszyć się życiem u kogoś, kto spełni chociażby minimalne wymagania do życia świnek.

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki

Postautor: Cavcia » 6 lutego 2018, 18:08

Wiele osób ma jedną świnkę. Moja np. była w sklepie zoologicznym sama w klkatce i przyzwycziła się do tego że jest sama ;)


Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Wybieg dla świnki

Postautor: Felaja4 » 6 lutego 2018, 19:28

Cóż ja akurat bardzo dobrze cię rozumiem, rodzice to mur nie do przebycia ;) Świnki morskie są dobrymi skoczkami, więc może zrób jej tor przeszkód :) Ja widziałam dużo takich na YouTube, oczywiście musisz wyszukać w Google odpowiednie wymiary takowych przeszkód bo nie chcemy przecież żeby śwince stała się krzywda. Do pokonywania przeszkód możesz zachęcać świnkę różnorakimi przysmakami :) Możesz też spróbować nauczyć świnkę korzystania z kuwety, ponoć pojedyncze osobniki łatwiej się tego uczą. Ja sama mam jedną świnkę, która zresztą ma już 6 lat i bardzo dobrze się trzyma, wręcz powiedziałabym wyśmienicie bo nigdy jeszcze nie była na nic chora


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas