Strona 1 z 1

uczulenie na świnki, co zrobić

: 5 marca 2019, 11:10
autor: PaniProsiaczkowa
Hej. Adoptowałem 3 świnki morskie, lecz po 1,5 tygodniu wyszyły dość mocne objawy uczulenia. Objawy znacznie pogarszają jakość życia. Mieszkam sam, nikt za mnie nie może sprzątać świnkom.
Przypuszczam, że znalezienie im domu to jedyne rozwiązanie? Jak zrobić to dobrze, i czy ktoś z forumowiczów nie chciałby ich przygarnąć? Mają około 1,5 roku. Jeden samiec wykastrowany i dwie samice. Jedna samica rozetka, dwie pozostałe świnki to krótkowłose. Rozetka waży 1kg, druga samica 1080 gramów, a samiec 1180 gramów.

Re: uczulenie na świnki, co zrobić

: 6 marca 2019, 19:39
autor: Darom
PaniProsiaczkowa nick masz damski, a piszesz jak facet. :D - Ciekawe :hmmm:
I co - samca i te dwie samice trzymasz w jednej klatce razem ? :shock:

Re: uczulenie na świnki, co zrobić

: 7 marca 2019, 8:28
autor: MixQQ
Jest i Darom - legenda tego forum.
Przecież napisał, że biedak został wykastrowany. Pozbawiony swej męskości musi z tym żyć, to okropne. Biedny prosiak, na pohybel wszystkim kastrowiczom!

Re: uczulenie na świnki, co zrobić

: 8 marca 2019, 10:37
autor: PaniProsiaczkowa
Można rozdzielić świnki, które całe życie były razem?

Re: uczulenie na świnki, co zrobić

: 13 marca 2019, 11:31
autor: Gegoru
Nie wiem czy to troll czy nie, no ale odpowiem, może komuś w przyszłości się to przyda:

1. Odnośnie uczulenia trzeba skontaktować się z lekarzem, jakiego typu jest uczulenie i czy istnieją jakieś środki, aby je zwalczać (ale to raczej przy drobnych niedogodnościach).
2. Nie powinno się rozdzielać świnek, może to być dla nich duży stres. Rozumiem, że ktoś chce wziąć jedną świnkę do siebie. A czy ta osoba, ma już jakieś świnki czy ten "jedynak" będzie sam w klatce? Może się czuć nieswojo. Co świnka, to inna historia i konstrukcja psychiczna, ale to zwierzątka stadne, powinny być razem, na krótka metę może żyć w samotności, ale to powinien być stan przejściowy/tymczasowy.