Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Chcę oddać świnki morskie

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
PaniProsiaczkowa
Użytkownik
Kontaktowanie:

Chcę oddać świnki morskie

Postautor: PaniProsiaczkowa » 25 listopada 2019, 16:53

Hej! Zacznę z grubej rury: nienawidzę swoich świnek morskich. Mam je z OLX - samca pół roku, samicę 3 miesiące, samca wykastrowałem. Dlaczego ich nienawidzę? Nie mogę spać. Kiedy przewracam się na drugi bok, ruszę nogą, a nie daj boże wstanę do łazienki, samica zaczyna przeraźliwie piszczeć. Wydziera się bez przerwy - kiedy ktoś wchodzi, wychodzi, kiedy ktoś szeleści, otwiera lodówkę, coś mówi. Jestem na skraju załamania nerwowego. Od 4 tygodni śpię po 3-4h, jestem wrakiem człowieka, w pracy dostaję upomnienia (wcześniej spałem w stoperach, ale dostałem zapalenia ucha i nie mogę ich używać).
Przed zabraniem świnek każdy mnie zapewniał, że świnki nie hałasują w nocy i nie śmierdzą. Okazało się to nieprawdą.

Czy ktoś z okolic Katowic nie chciałby ich adoptować? Oddaję z wyposażeniem: 3 vetbedy, poidełko, polarowy domek, polarowy domek podwieszany i paśnik.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Kontaktowanie:

Re: Chcę oddać świnki morskie

Postautor: ita79 » 30 listopada 2019, 15:53

świnki nie hałasują kiedy im niczego nie brakuje. Po prostu o coś proszą. Może nie koniecznie są głodne, co brakuje im w diecie czegoś co musisz uzupełnić. Moje świnki reagowały tak jak piszesz przez może tydzień pobytu u mnie. Teraz jest to tylko i wyłącznie kiedy- np. zapomnę uzupełnić karmę suchą, kiedy wracam ze spaceru a Finuś liczy na świeżą trawę ( jak mówię mu że nie mam to przestaje ) , odzywa się na odgłos lodówki kiedy zapomnę o dziennej porcji natki pietruszki/koperku/ogórka. Nic nie dzieje się bez powodu- znajdź przyczynę , daj śwince wszystko czego potrzebuje (wypełnij klatkę rozmaitościami zanim się położysz- nie zapominając o wodzie - sprawdzając czy poidełko się nie zacięło) i będziesz spał spokojnie.

Awatar użytkownika
Gegoru
Użytkownik
Świnki morskie: Edzia i Tosia
Kontaktowanie:

Postautor: Gegoru » 2 grudnia 2019, 11:31

Czy to ktoś na serio napisał czy to jakiś fake, podpucha? Świnki raczej nie są głośne, a jeśli gryzą pręty w klatce, to czegoś chcą lub coś im dolega. Nie robią tego bez przyczyny. Może to być:

- chęć jedzenia, świnka jest głodna;
- chęć wyjścia/wybiegu, gdy klatka jest za mała;
- coś świnkę boli;

Dla mnie sytuacja mocno przejaskrawiona. Czy to ciężko przestawić klatkę gdzie indziej? Przecież jest SPŚM, którzy by przyjęli świnki morskie, wystarczy poszukać, poszperać w sieci.

Czy na prawdę chodzi o te hałasy? Czy wystarczy po prostu powiedzieć: "Witam, chciałbym/chciałabym oddać świnki w dobre ręce. Ja już nie mogę się nimi zajmować. Wiecie do kogo mam się udać, aby zapewnić im dobry dom? Z góry dzięki."

A tutaj martyrologia ;P

ahimsa
Użytkownik
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Postautor: ahimsa » 3 grudnia 2019, 11:50

Złości jakoś ten post, ale rozumiem bezsenność :(, mnie jednak do niej doprowadzają tylko ludzie i ich dzwoniące smartfony. Odpiszę też z grubej rury - w Gliwicach jest dobry ośrodek leczenia nerwic, nazywa się Dąbrówka, na ulicy Asnyka. :) :) :) Najlepiej szukać adopcji przez Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim. Pozdrawiam i przepraszam, jak zbyt sobie pozwoliłam ;) :)