Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka i kot pod jednym dachem, co zrobić?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
mairu_04
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 marca 2020, 13:59
Kontaktowanie:

Świnka i kot pod jednym dachem, co zrobić?

Postautor: mairu_04 » 7 marca 2020, 15:24

Hej
Ostatnio zastanawiałam się nad przygarnięciem świnki, tylko jest jeden problem... Mam kota, ma ok. 4 lata i boje się,
że mógłby zrobić jej krzywdę podczas mojej nieobecności. :confused:
Świnkę ogólnie trzymałabym w moim pokoju i pilnowała, żeby kot tam nie chodził, ale obawiam się, że gdy mnie nie będzie
kot będzie chodził pod moimi drzwiami, drapać w nie lub miauczeć, żeby dostać się do pokoju, a świnka będzie się bać... :shock: :sad:
Ogólnie, gdy siostra miała królika, to kot zbytnio do niego nie podchodził, jego klatka była w łazience, jedynie gdy przechodził obok był ciekawy, ale królik biegał po klatce i tupał, żeby go odstraszyć, gdy biegał po domu to obserwował go
z ciekawością, ale nie zrobił mu krzywdy.
Gdybym miała tą świnkę na pewno nie zostawiłabym jej samej z kotem, mieszkała i biegałaby w moim pokoju, do innego pomieszczenia zabierałabym ją jedynie na rękach jakby kot był na dworze. :D
Jedynie było by mi szkoda kota, bo czasem śpi u mnie w pokoju na pufie albo ze mną (i jest fajnie) :blush:
Czy może dałoby rade jakoś zaradzić katastrofie lub miło zapoznać kota ze świnką?


Proszę o odpowiedź, a zwłaszcza posiadaczy kota i świnki/ek :)
( jeśli zrobiłam jakieś błedy to sorki :tooth: )


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Świnka i kot pod jednym dachem, co zrobić?

Postautor: ita79 » 7 marca 2020, 19:26

ja powiem tak.. mam świnkę, mam kota +przewijają się u mnie różne koty które tymczasuję.. i nigdy nie widziałam problemu kot-świnka. Nie zabraniam kotom poznawać świnki, bo wiem ,że to tym bardziej zbudzi ich ciekawość i upór by się do świnki dostać. Pozwalam od początku poznawać się obu zwierzakom przez kratki- powiedzmy kilka dni. Później już bez kratek, przy mnie- a pod ręką mam zawsze spryskiwacz z wodą- i jak kotek próbuje pacnąć świnkę łapką (mimo że robią to zawsze ze schowanymi pazurkami) to pada komenda "psik psik " i pryśnięcie wodą (byle nie w świnkę,jak jest niewinna) ..koty po dwóch razach reagują już na samo "psik,psik" bez wody.. i uwielbiają obserwować świnkę czy to w klatce ,czy na wybiegu..zawsze trzymając łapki przy sobie. Problemem czasami jest to , że jak mam otwartą klatkę to kot (te mniejsze koty) wchodzą do klatki i zajmują śwince hamak- ale świnka wtedy daje mi znać charakterystycznie marudząc (bez żadnej paniki) i kota wyganiam.
Jeśli zapoznasz zwierzątka ze sobą, dasz im czas by do siebie przywykły to spokojnie mogą być razem w pokoju i ani kot nie będzie na klatkę szarżował, ani świneczka nie będzie się bała


mairu_04
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 marca 2020, 13:59
Kontaktowanie:

Re: Świnka i kot pod jednym dachem, co zrobić?

Postautor: mairu_04 » 7 marca 2020, 20:55

Dzięki za przydatną radę ;)
Myślę, że rzeczywiście można spróbować, tylko trzeba poświęcić temu czas, ale najważniejsze, aby najpierw oswoić świnkę, żeby nic jej się nie stało :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas