Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Druga świnka

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
DAKDAK
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 marca 2020, 14:14
Kontaktowanie:

Druga świnka

Postautor: DAKDAK » 26 marca 2020, 14:40

Witam :) . Niestety mam tylko jedną świnkę, nikt mi nie powiedział, ani nigdzie nie doczytałem, że powinny być minimum dwie świnki morskie :( . Moja pierwsza podopieczna jest w wieku 2 i pół roku. Czy mogę wziąć pod opiekę drugą świnkę czy ta pierwsza nie jest zbyt duża, żeby zaakceptować pierwszą? Jeśli tak, to jak przeprowadzić adaptację i wpuścić ją do klatki? :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 524
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Druga świnka

Postautor: MajaiRosie » 26 marca 2020, 15:22

W każdym wieku świnki można połączyć, najważniejsze to żeby były tej samej płci :) Zapraszam na stronę Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim, jest dużo różnych świniaczków do adopcji. Na tej stronie również wiele porad, jak karmić i opiekować się :)

Co do łączenia- łączymy na neutralnym gruncie, zazwyczaj ok. 8-10 godzin, na wybiegu nie ma nic oprócz kupy siana i warzywek. Obie świnki wkładamy tam jednocześnie i obserwujemy. Wybieg powinien mieć ok. 3 krotnie większą powierzchnię niż docelowa klatka (przypominam, że dla samic minimum klatki to 100cm, dla samców 120cm). Jeśli nie ma krwi- nie rozdzielamy, nie wkładamy rąk, dajemy im się dogadać. Po kilku godzinach można stopniowo wybieg zmniejszać, aż do docelowej wielkości. Jeśli dalej będzie spokój, będą przysypiać blisko siebie, to można je obie dać do całkowicie wyczyszczonej z zapachów klatki. Najlepiej pierwszy miesiąc nie dawać do klatki nic, o co mogłyby się pokłócić. Czyli powinny być 2 miski, 2 poidła, domki jedynie takie, które mają minimum 2 wejścia (tunel np. jest okej).


DAKDAK
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 marca 2020, 14:14
Kontaktowanie:

Re: Druga świnka

Postautor: DAKDAK » 27 marca 2020, 12:08

Dziękuję za odpowiedź.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas