Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

nastepna swinka?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
hihihihi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 13 stycznia 2019, 23:06
Świnki morskie: świnka (chłopak) [*]
Kontaktowanie:

nastepna swinka?

Postautor: hihihihi » 2 lipca 2020, 13:46

Nie ważne żadna świnka mi nie zastąpi mojej :sad:
Ostatnio zmieniony 3 lipca 2020, 9:36 przez hihihihi, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: nastepna swinka?

Postautor: MajaiRosie » 2 lipca 2020, 16:31

Biorąc zwierzę pod swój dach decydujemy się zapewnić mu minimalne warunki dla godnego życia. Nazywamy to zapewnianiem potrzeb gatunkowych. U świnek morskich jest to bardzo podobne jak u ludzi: jedzenie, woda, schronienie, poczucie bezpieczeństwa oraz STADO. Proszę wyobrazić sobie spędzenie całego życia w jednym pokoju, bez żadnego innego człowieka. W okol kręcą się jakieś zwierzęta, ale nikt nie mówi Twoim językiem, nikt nie rozumie. To przerażajace.
Zarówno u ludzi jak i świnek niespełnienie potrzeb (weźmy np piramidę Maslova), prowadzi do ciągłego stresu. Jak wiemy, w sytuacjach stresowych wydzielany jest hormon, kortyzol. Kortyzol niszczy narządy wewnętrzne. Samotna świnka bardzo szybko niszczy własna wątrobę, nerki, serce. Często chorują na depresje. Wbrew pozorom, wieksze koszty ponosimy posiadając 1 świnkę, właśnie ze względu na choroby i koszty leczenia.
Trzymając samotną świnkę postępujemy jak skończeni egoiści- mam ją bo JA CHCĘ.


hihihihi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 13 stycznia 2019, 23:06
Świnki morskie: świnka (chłopak) [*]
Kontaktowanie:

Re: nastepna swinka?

Postautor: hihihihi » 2 lipca 2020, 17:01

MajaiRosie pisze:Biorąc zwierzę pod swój dach decydujemy się zapewnić mu minimalne warunki dla godnego życia. Nazywamy to zapewnianiem potrzeb gatunkowych. U świnek morskich jest to bardzo podobne jak u ludzi: jedzenie, woda, schronienie, poczucie bezpieczeństwa oraz STADO. Proszę wyobrazić sobie spędzenie całego życia w jednym pokoju, bez żadnego innego człowieka. W okol kręcą się jakieś zwierzęta, ale nikt nie mówi Twoim językiem, nikt nie rozumie. To przerażajace.
Zarówno u ludzi jak i świnek niespełnienie potrzeb (weźmy np piramidę Maslova), prowadzi do ciągłego stresu. Jak wiemy, w sytuacjach stresowych wydzielany jest hormon, kortyzol. Kortyzol niszczy narządy wewnętrzne. Samotna świnka bardzo szybko niszczy własna wątrobę, nerki, serce. Często chorują na depresje. Wbrew pozorom, wieksze koszty ponosimy posiadając 1 świnkę, właśnie ze względu na choroby i koszty leczenia.
Trzymając samotną świnkę postępujemy jak skończeni egoiści- mam ją bo JA CHCĘ.



tak masz racje nie chce marnować życia kolejnej śwince



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas