Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Trzecia świnka - łączenie

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
cavcavn
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 11 marca 2020, 21:25
Kontaktowanie:

Trzecia świnka - łączenie

Postautor: cavcavn » 12 sierpnia 2020, 10:13

Witam!

Ostatnio dostałam bardzo dużą klatkę większej od mojej aktualnej i uznałam, że mogłabym dokupić jeszcze jednego prosiaczka. Mam już upatrzonego tylko jest on jeszcze mały...a dodam że mam dwóch samców i już są dla siebie dość nie miłe.

Macie jakieś wskazówki co właśnie do łączenia tych świnek? Czy mogę wziąć trzecią świnkę z hodowli jak pozostałe dwie są niestety ze sklepu zoologicznego? [Świnki są oczywiście zdrowe]

Proszę o pomoc


Awatar użytkownika

wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Trzecia świnka - łączenie

Postautor: wikktta » 21 sierpnia 2020, 14:12

co do pochodzenia swinek, nie ma to wiekszego znaczenia, tylko nie bierz go z zoologa.

niestety, moze wystapic konflikt charakterow, co sie zdaza. zaraz wkleje ci tutaj moje porady na temat laczenia swinek, wlasnie przed chwila pisalam na ten temat haha


wikktta
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 23 lipca 2020, 20:23
Lokalizacja: Opole
Świnki morskie: Roman
Kazimierz
Ludwik
Kontaktowanie:

Re: Trzecia świnka - łączenie

Postautor: wikktta » 21 sierpnia 2020, 14:13

na poczatku 2 tyg obowiazkowej kwarantanny, obseruj lolka i wez go do weterynarza na 'przeglad'.

po tych 2 tyg wydziel spory wybieg na neutralnym terenie, ktorego zadna swinka nie bedzie znala. jesli jest potrzeba, umyj podloge octem, to usunie zapach. na srodku zostaw gore siana i warzywa, nie dawaj zadnych domkow czy innych rzeczy o ktore swinki moga sie po prostu poklocic.

swinki moga sie atakowac, ale pamietaj ze poki nie ma krwi nie interweniuj, swinki musza ustalic sobie hierarchie, jezeli widzisz krew to nie rozdzielaj swinek golymi rekami, dobrze sprawdzi sie do tego recznik, mowie tu z wlasnego doswiadzczenia- probowalam rozdzielic wlczace swinki i skonczylo sie to 4 szwami :)

jezeli wszystko jest ok, to wsadz swinki do klatki, ktora urzednio nalezy dokladnie wyszorowac octem, ktory tez dobrze domywa plamy na kuwecie :) wypierz wszystkie pluszowe domki, hamaczki, pasniki materialowe, dry bedy czy inne maty lazienkowe. rzeczy nie materialowe umysj w goracej wodzie, ale nie moze to byc wrzatek! wrzatek moze odksztalcic plastikowe elementy.

obserwuj swiniaczki, ostatnio moje po ponownym laczeniu zaczely grysc sie o 1 w nocy, do krwi. najlepiej jezeli klatka na ten czas stanie w twoim pokoju (jezeli juz nie stoi) azebys mogla szybko zainterweniowac.

i co- powodzenia! jezeli masz jeszcze jakies pytania pisz smialo.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas