Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Oddanie świnki

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
cavcavn
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 11 marca 2020, 21:25
Kontaktowanie:

Oddanie świnki

Postautor: cavcavn » 3 września 2020, 16:20

Witam :sad:

Chciałabym żeby ktoś doradził mi i pomógł z moim problemem. Mam dwie świnki morskie samców, ostatnio dostałam trzecią, młodą świnkę. Również samca. Wszystko by było w porządku gdyby nie fakt, że nie mogą mieszkać razem. Mam bardzo dużą klatkę dla nich, która bez problemu się mieści i myślałam, że będą mieszkać w niej razem. Niestety już na początku było istne piekło. Strasznie się gryzły dlatego zostali rozdzieleni. Mija tak już trzeci tydzień, a ja wciąż próbuje ich połączyć i niestety kończy się na krwi i walce. Dwie świnki mieszkają w jednej klatce, a druga w drugiej obok nich. Niestety mam naprawdę za mały pokój na dwie klatki, a nie mogą być w jednej. Nie wiem co robić. Męczy mnie czyszczenie tak dużych klatek w szczególności, że mam sporo pracy codziennie i do tego ciężko mi to wszystko ogarniać. Bardzo kocham moje prosiaczki, ale rozważałam nad oddaniem tego najmniejszego. Mimo iż tego nie chce to bardzo się boję, że będzie mu źle u mnie :/ Nie dość, że jest sam to ciężko mi poświęcać im trzem czas.

Co mam zrobić? Na samą myśl o oddaniu żal mi serce ściska, ale nie chcę też żeby prosiaczek się męczył. Potem będzie większy, a nie mam miejsca na większą klatkę :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Oddanie świnki

Postautor: MajaiRosie » 3 września 2020, 18:23

W jakim wieku są świnki?
Jakiej wielkości jest klatka?
Przeprowadzono prawidłowe łączenie na neutralnym gruncie, czy po prostu świnka została wrzucona do klatki?


cavcavn
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 11 marca 2020, 21:25
Kontaktowanie:

Re: Oddanie świnki

Postautor: cavcavn » 3 września 2020, 18:25

Dwa prosiaczki mają jakieś parę miesięcy, trzeci świnek ma kilka tygodni dopiero. Klatka w której zostały włożone wszystkie trzy świnki ma tak na oko 120 cm? Do tego świnki najpierw były wsadzone do wanny, dopiero potem do klatki w której żadna z nich nie była wcześniej


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Oddanie świnki

Postautor: MajaiRosie » 4 września 2020, 12:49

Czyli nie zostało przeprowadzone odpowiednie łączenie. Wanna to najgorszy pomysł.
Wszystkie świnki są w okresie dojrzewania, więc nic dziwnego że są walki.
Klatka jest za mała na 3 samców- minimum to 140cm.
Nie ma mozliwości żeby się dogadali, jeśli minimalne warunki nie są spełnione


glaczek
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 listopada 2020, 20:12
Kontaktowanie:

Re: Oddanie świnki

Postautor: glaczek » 25 listopada 2020, 8:42

a czy pomalutku jej do siebie przywyczajałeś czy wrzuciłeś do klatki na głeboką wode



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas