Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka morska w żałobie

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
kasamiya
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 9 września 2020, 20:38
Kontaktowanie:

Świnka morska w żałobie

Postautor: kasamiya » 10 września 2020, 8:55

Do mojego domu trafiły dwie świnki, siostry z jednego miotu Dobrawa i Misia, były nierozłączne. W zeszłym tygodniu Misia odeszła i Debbie została sama. Sama nie pogodziłam się jeszcze ze śmiercią tego małego stworka, bo śmierć przyszła nagle. Zabrała mi ją w ciągu 2 dni, oczywiście była u weterynarza, który dał jej lekarstwo dożylnie i powiedział, że następnego dnia mam z samego rana przyjechać na dalsze leczenie i następnego dnia zanim pojechałam to weterynarza już jej nie było.

Wiem, że ze względu na Dobrawę muszę znaleźć nową świnkę, żeby nie cierpiała w samotności. Jestem za granicą i znalezienie świnki z dobrego źródła może trochę potrwać, do tego jak się świnka znajdzie to kilka dni na oswojenie się w mieszkaniem, potem z nami i na końcu z Dobrawą.

Staram się w Dobrawą spędzać jak najwięcej czasu i w ciągu dnia poza nadmierną aktywnością jej zachowanie nie odbiega od normy. Tylko w nocy gdy zostaje sama piszczy jakby nawoływała Misi, jakby jej szukała. Klatka stoi w salonie, gdzie spędzamy całe dnie, ale w nocy jest sama.

Czy jest jakiś sposób, by użyć jej w żałobie? Od razu powiem, że przenoszenie na noc klatki do sypialni jest niemożliwe, ponieważ nie ma jej gdzie tam umiejscowić


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska w żałobie

Postautor: MajaiRosie » 10 września 2020, 10:16

Jeżeli adoptujesz, lub kupujesz świnkę z dobrego źrodła, to łączenie z drugą świnką może nastąpić tego samego dnia. Najpierw łączymy świnki, potem oswajamy z człowiek.
Jedynie co tutaj mogę poradzić, to szybko odezwać się do najbliższych Stowarzyszeń, gdzie można adoptować świnkę, lub do zarejestrowanej hodowli- są takie w każdym kraju


glaczek
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 listopada 2020, 20:12
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska w żałobie

Postautor: glaczek » 25 listopada 2020, 8:41

świnki lubią towarzystwo może warto dokupić inną do pary :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas