Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Koszt utrzymania świnki morskiej

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
ala1006
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 0:39
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Peanut i Caramel
Kontaktowanie:

Koszt utrzymania świnki morskiej

Postautor: ala1006 » 10 stycznia 2021, 1:56

Hej, w najbliższym czasie zamierzam przygarnąć dwie świnki morskie, jednak jeszcze przed zakupem wyprawki, jak i samych zwierzątek rozważam wszystkie za i przeciw. Z racji tego, że studiuję i dorabiam sobie jedynie wtedy kiedy mogę zastanawiam się nad wydatkami jakie będę ponosić na prosiaki, stąd też moje pytanie.
Kilka lat temu miałam już jedną świnkę, lecz jak łatwo się domyślić koszty pokrywali rodzice, więc ciężko mi stwierdzić ile wydawali, a poza tym popełniałam pewnie jako dziecko wiele błędów w utrzymaniu tej świnki.
Podsumowując, ile mniej więcej Wy wydajecie na swoje świnki, nie licząc wizyt u weta i początkowej wyprawki, ot samo pożywienie, ściółki itp.?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Koszt utrzymania świnki morskiej

Postautor: MixQQ » 10 stycznia 2021, 11:44

Ściółka - jaśkowe wiórki kilka paczek 45L - 82 do około 100 zł rocznie (allegro) starcza na rok

Karma cavia nature 9kg - 82 zł (starczy na rok) allegro

Żwirek dla kotów, tutaj ciężko określić bo promocje na to są dosyć często, myślę że z ponad/około 100 zł

Sianko kosztuje grosze 2-3zł węgrowskie i czasem też jakieś inne dla odmiany np z ziołami , ile idzie paczek na miesiąc to szczerze nigdy nie liczyłem, ale pewnie ze 2 pójdą.

Ziółka Herbal pets, ze 3-4 male opakowania na rok

Warzywa i owoce, tutaj nie jestem w stanie tego wyliczyć :)

Myślę, że na karmie, Ściółce żwirku i dodatkach typu ziółka będzie to ponad 300 zł. Jeśli chodzi o warzywa owoce i zieleninę, siano itp to nigdy nie liczyłem


ala1006
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 0:39
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Peanut i Caramel
Kontaktowanie:

Re: Koszt utrzymania świnki morskiej

Postautor: ala1006 » 10 stycznia 2021, 11:55

Dziękuję za odpowiedź, przeczytałam gdzieś, że utrzymanie świnki nie jest tak tanie jak można się tego spodziewać i troszkę mnie to zaniepokoiło, ale z tego co widzę to wcale nie jest tak źle :)


Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 23 lutego 2017, 9:48
Kontaktowanie:

Re: Koszt utrzymania świnki morskiej

Postautor: MixQQ » 10 stycznia 2021, 12:33

Niektórzy układają im takie jadłospisy, że aż się za głowę złapałem :) niejeden sportowiec nawet takich nie ma :D Dlatego na pewno część osób wydaje jeszcze więcej.


ala1006
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 0:39
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Peanut i Caramel
Kontaktowanie:

Re: Koszt utrzymania świnki morskiej

Postautor: ala1006 » 10 stycznia 2021, 13:53

Jeszcze raz dziękuję, zostaje mi w takim razie szukać klatki i najbliższej hodowli :P


korek
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 8 stycznia 2021, 9:20
Kontaktowanie:

Re: Koszt utrzymania świnki morskiej

Postautor: korek » 11 stycznia 2021, 14:01

Weź także pod uwagę, ze mogą być potrzebne dwie klatki - wtedy koszty większe. U mnie tak jest, dokupiłam świnkę, aby moja nie czuła sie samotna i jej nie zaakceptowała. Moga przebywac tylko na krótko ze sobą .... Musiałam kupić druga klatkę no i do tego wyściółka i domek …
Co jeszcze?
Dzisiaj byłam np. u weterynarza, świnka dostała lek przeciwzapalny i pobrano krew. Miała zaparcia.
= 150 zł. Ale czeka mnie jeszcze usg ( 80 zł) i być moze sterylizacja. Swinka jest młoda.


ala1006
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 10 stycznia 2021, 0:39
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Peanut i Caramel
Kontaktowanie:

Re: Koszt utrzymania świnki morskiej

Postautor: ala1006 » 13 stycznia 2021, 19:13

Liczę się z tym, że mogą się zdarzyć wizyty u weterynarza, na to zawsze będą czekać jakieś oszczędności w razie potrzeby. Moja poprzednia świnka również potrzebowała weta i operacji (która swoją drogą jej nie uratowała), więc zdaje sobie z tego sprawę :)
Świnki zamierzam przygarnąć od jednej osoby, chciałabym aby były to siostry, więc tu chyba nie będzie problemu z akceptowaniem siebie (poprawcie nie jeśli się mylę, to tylko moje domysły). Całe wyposażenie już do mnie jedzie i będzie czekało na lokatorki, jak już je znajdę :D


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas