Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy świnka morska może być z królikiem w jednym pokoju?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
prosiakoweprzygody
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 9 kwietnia 2021, 10:07
Świnki morskie: dusia,amcia
Kontaktowanie:

Czy świnka morska może być z królikiem w jednym pokoju?

Postautor: prosiakoweprzygody » 18 maja 2021, 15:36

cześć, chodzi o to że bylam dzis w sklepie zoologicznym (na wstępie chcę zaznaczyć że ten sklep jest przeze mnie bardzo zaufany, moja babcia zna tą Panią, zwierzątka są z na prawdę dobrej hodowli kupowałam tam i nie są chore) i tak widziałąm takie słodziutkie króliczki i zapytałam się Pani czy świnki mogą być w jednym pokoju z prosiakami i pani powiedziała że tak, tylko żeby świnki były dwie bo kroliczek swinki nie zastapi i zeby byly w osobnych klatkach, powiedziala ze ona ma kroliczka juz 5 lat i 3 szynszyle i wszystko jest git, a kroliczki sa szczepione. Teraz nie wiem czy byloby wszystko oki gdybym wziela tego kroliczka i bylyby w osobnych klatkach? :distrustful:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: czy świnka morska może być z krolikiem w jednym pokoju?

Postautor: MajaiRosie » 18 maja 2021, 17:43

Nie, króliki są nosicielami śmiertelnego dla świnek pierwotnaika: e.cuniculli. Polecam zobaczyć sobie świnkę zarażoną kunikulozą.. przykry widok, albo leki do końca życia, albo bolesna śmierć.


prosiakoweprzygody
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 9 kwietnia 2021, 10:07
Świnki morskie: dusia,amcia
Kontaktowanie:

Re: czy świnka morska może być z krolikiem w jednym pokoju?

Postautor: prosiakoweprzygody » 18 maja 2021, 18:57

O boże...okropne...Czyli niestety muszę się wstrzymać, króliczki są przesłodkie ale nie wiedziałam że przenoszą taką chorobę... Mam jeszcze jedno pytanie, Czy ta choroba jest "wrodzona"chodzi mi o to że tak jakby prawie każdy króliczek może ją mieć czy to króliczek musi się jakoś zarazić? I dziękuję bardzo za odpowiedź na prawdę.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: czy świnka morska może być z krolikiem w jednym pokoju?

Postautor: MajaiRosie » 19 maja 2021, 8:42

Tak, 80% królików jest nosicielami... niestety osoby w sklepie zoologicznym nie mają żadnej wiedzy o tym. W bardziej rozwiniętych krajach (Niemcy, Belgia, Holandia) jest całkowity zakaz trzymania świnek z królikami, wręcz nielegalnym jest trzymanie świnki samotnie bez innych świnek :)



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas