Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomoc na start z nową świnką

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
dann999
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 grudnia 2021, 19:12
Świnki morskie: Świnka Pierzynka
Kontaktowanie:

Pomoc na start z nową świnką

Postautor: dann999 » 15 grudnia 2021, 19:22

Witajcie!
Dostałem w niespodziewanym spadku świnkę morską razem z klatką. Świnka była u dwóch dorosłych osób, nie mam pojęcia jak się nią zajmowali, ale po czyszczeniu klatki i wymianie podłoża stwierdziłem, że było tylko dosypywane. Świnka ogólnie przyjazna. Klatkę wyczyściłem, zakupiłem drewniany żwirek ( gość w zoologicznym nazywał to pelletem), karmę w postaci suchej mieszanki. Zastanawiam się w jaki sposób mogę ją "zaprzyjaźnić" z trójką dzieci( 3,4,7 lat), jak często czyścić klatkę, czym ją karmić żeby było jej dobrze. Wybaczcie za chaos mojej wypowiedzi, ale nie byłem przygotowany na taki "prezent", a chcę jak najlepiej dla nowego domownika.
Z góry dzięki serdeczne za uwagi i pomoc
Łukasz


Awatar użytkownika

pjposad
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 19 grudnia 2021, 17:22
Świnki morskie: Mochica, Kwazimodo
Kontaktowanie:

Re: Pomoc na start z nową świnką

Postautor: pjposad » 19 grudnia 2021, 17:39

Najlepiej do klatki nasypać peletu i na to dać mate łazienkową. Będzie łatwa w sprzątaniu, ja czyszczę przynajmniej raz w tygodniu. Ważne by miała w klatce domek lub coś w czym mogła się ukryć i polecam dodawać do wody krople w witaminą c, ponieważ świnki nie przyswajają jej z pokarmu. Jeśli masz możliwość to załatw jej drugą świnkę, są one mocno stadne i bez przyjaciela samotne i smutne. Jeśli chodzi o dzieci to powoli przystosuj świniaka do ich zapachu i naucz maluchy by były delikatne, nie gwałtowne i ciche tak by świnka nie panikowała. Daj znać jak duża jest klatka dla zwierzątka bo bywa tak, że niedoinformowani właściciele dają za małe klatki pupilą. Żywienie to głównej siano, musi być dużo siana, warzywa i trochę owoców, zioła i karma która jest dopełnieniem diety

Pozdrawiam



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas