Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gdzie kupić świnkę rozetkę w Krakowie?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
wsxcde251
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwietnia 2021, 11:41
Kontaktowanie:

Gdzie kupić świnkę rozetkę w Krakowie?

Postautor: wsxcde251 » 2 stycznia 2022, 9:15

Witajcie,
Mam być może głupie pytanie, ale gdzie w Krakowie najlepiej kupić prosiaczka ? Zależy mi na rozetce i nie wiem czy szukać po sklepach zoologicznych czy może od prywatnych hodowców. Z tym że wolę nie wspierać patohodowli dlatego wolałbym kogoś sprawdzonego godnego polecenia.
Będę wdzięczny za informację.


Awatar użytkownika

Shiane
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 8 kwietnia 2021, 14:47
Kontaktowanie:

Re: Gdzie kupić świnkę rozetkę w Krakowie?

Postautor: Shiane » 3 stycznia 2022, 8:00

Jeśli zależy Ci na rasowej to zarejestrowana hodowla jest tylko w Krakowie (Biertowice) i Poznaniu. Ale tutaj musisz liczyć się z kosztem 300-500 zł. Ja mam właśnie dwóch samców z pierwszej wymienionej hodowli i nie ma z nimi żadnych problemów - prawdziwe okazy zdrowia, zero pasożytów.
Ale jeśli nie jesteś gotowa do wydania tyle na świnkę, to możesz przygarnąć ze Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim, gdzie będą w stanie przetransportować Ci ją do Krakowa. Co prawda tutaj trochę więcej rzeczy trzeba załatwić, ale świnki przebadane i jak coś można liczyć na ich pomoc.
Z zoologicznego świnek raczej nie powinniśmy kupować. Nawet jeśli zaoszczędzimy i zdecydujemy się na to rozwiązanie, a nie na hodowlę, to te pieniądze często i tak przepadną podczas leczenia. Nie ukrywajmy, że większość pochodzi z pseudohodowli i posiada wrodzone problemy genetyczne.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas