Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy da się jakoś mniej więcej określić wiek dorosłej świnki ?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Alaala
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 0:05
Kontaktowanie:

Czy da się jakoś mniej więcej określić wiek dorosłej świnki ?

Postautor: Alaala » 12 marca 2022, 9:47

Mam dorosłą świnkę od około 5 miesięcy. Gdy wzięłam ją była ona już dość spora i nie wiem ile wtedy miała. Teraz waży coś ponad 400g i jak się rozciągnie to jest dosyć długa a No i jest to dziewczynka. Czy da się jakoś określić ile ma lat ?


Awatar użytkownika

SaIReS
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 listopada 2021, 17:53
Świnki morskie: Moli i Cola
Kontaktowanie:

Re: Czy da się jakoś mniej więcej określić wiek dorosłej świnki ?

Postautor: SaIReS » 13 marca 2022, 12:06

400g to bardzo bardzo mało jak dla dorosłej świnki. Zdrowe 5cio tygodniowe maluchy ważą ponad 300g.


Alaala
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 27 stycznia 2022, 0:05
Kontaktowanie:

Re: Czy da się jakoś mniej więcej określić wiek dorosłej świnki ?

Postautor: Alaala » 14 marca 2022, 20:54

Naprawdę a ja myślałam że to odpowiednia waga... No to w takim razie może spróbuję dawać jej trochę więcej jedzenia.


EdwardAnderson1986
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 marca 2022, 8:38
Kontaktowanie:

Re: Czy da się jakoś mniej więcej określić wiek dorosłej świnki ?

Postautor: EdwardAnderson1986 » 15 marca 2022, 8:40

Paznokcie
Młode świnki morskie mają krótkie, spiczaste paznokcie, które w miejscach o jasnej pigmentacji są prawie półprzezroczyste. Po ukończeniu roku te same paznokcie stają się grubsze i mają bardziej okrągłą średnicę, a ich półprzezroczystość zamienia się na nieprzezroczystą żółtawą barwę.

Uzębienie
Młoda świnka morska rodzi się z małym zestawem rozwiniętych zębów, które początkowo są białe i rosną przez całe życie. W miarę starzenia się świnki morskiej zęby żółkną, tworzą się na nich nierówności, a czasem się łamią. Zwierzę potrzebuje krzemianów o właściwościach ściernych, które znajdują się w sianie z trawy, aby ułatwić ścieranie zębów przez całe życie.

Ciało
Zdrowe młode świnki morskie ważą około 510 gram w wieku 3 miesięcy, a do 1 roku osiągają wagę od 680 gram do ponad kilograma. Z wiekiem tylne kończyny świnek morskich wydłużają się, zwłaszcza u samic, które urodziły dziecko. Jądra stają się widoczne u samców w wieku 6 tygodni.




  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas