Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zmarła jedna świnka co robić ?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
kukiz87
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 14 stycznia 2023, 12:26
Świnki morskie: Łatek [*] 14.01.23 żył ponad 5 lat
Stefan ur. 10.22
Stach ur. 8.22
Kontaktowanie:

Zmarła jedna świnka co robić ?

Postautor: kukiz87 » 14 stycznia 2023, 12:44

Witam opisze swoją sytuację. Mieliśmy świnkę która miała 5 lat , była z nami ponad 4 lata. Świnka była sama , była zdrowa , bardzo dużo jadła nie była zbyt ruchliwa po wyjęciu z klatki raczej siedział sobie w miejscu. Świnka bardzo towarzyska , zawsze podchodząc do klatki dobiegała do nas , wychylała się i podczas np zmiany wody , czy dostarczeniu jedzenia lizała nas. Córka chciała mieć drugą świnkę , ja również wiedziałem że świnki to zwierzęta stadne i powinny mieć towarzysza. I od razu po świetach zakupiliśmy drugą świnkę ze sklepu 3 miesięcznego Stefana. Świnka miała być zdrowa i czysta i taka się wydawała. I niestety się zaczęło... Łatek był spokojny ale ciekawy kolegi , wąchał go podchodził do niego. Jak spali to przytuleni w siebie. Niestety tydzień temu Łatkowi zaczęły ropieć oczy. Pojechaliśmy do weterynarza okazało się Łatek jest przeziębiony , a mały Stefan ma grzybice w 2 miejscach. Łatek dostał 2 zastrzyki we wtorek , a Stefan został spryskany preparatem przez weterynarza , preparat zakupiliśmy i pryskaliśmy go w domu pózniej. Kolejna wizyta z Łatkiem była w czwartek , z oczkami było lepiej , miał zakrapiane przez nas i dostał kolejny zastrzyk. Wczoraj zmiana trocin , świnki z nami na łóżku było wszystko dobrze, tak się wydawało. Dziś niestety tragedia... Już noc wydawała się dla mnie zaspokojna , było cicho , nawet Stefan nie robił swojego popcorningu, a dawał w nocy popalić równo. Obudziłem się rano Stefan na przemian albo siedział w rogu, albo przy Łatku i go lizał. A Łatek biedaczek , leżał prawie nie ruchomo , nie miał siły podnieść główki , próbował się ruszać , ale głowa mu leciała dosłownie na ziemię. Od razu pilnie do weterynarza. Niestety Łatek już z nami nie wrócił , zmarł na rękach weterynarza... Zastanawiam się czy ten młody mógł mieć wpływ na to. Jakieś chorubsko albo coś może podrzucił nie wiem. Młody siedzi teraz sam w rogu i jest wystraszony. Ma 3 miesiące , daję się głaskać nie gryzie , ale ucieka. Zawsze gdy chciało się go pogłaskać lub złapać , chował się pod Łatka. Co teraz robić ? sam ma być czy szukać kolegi :(

Łatek [*] 14.01.23 żył ponad 5 lat
Stefan ur. 10.22
Stach ur. 8.22

Awatar użytkownika

KubaGate12
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 22 lutego 2022, 18:54
Kontaktowanie:

Odp: Zmarła jedna świnka co robić ?

Postautor: KubaGate12 » 15 stycznia 2023, 15:38

No jedna świnka, która jest nowa w otoczeniu musi dopiero się do niego przyzwyczajić.
A, jeśli coś się zmieni to najlepiej kupić nową. I to jak najszybciej żeby się nie gryzły.
Sam tak miałem.
Współczuję straty Łatka ja też już się tak czułem.
Napewno miał u ciebie dobrze.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas