Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Samotna świnka co mam zrobić

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Agata139
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 marca 2024, 17:27
Świnki morskie: Suzie
Kontaktowanie:

Samotna świnka co mam zrobić

Postautor: Agata139 » 28 marca 2024, 17:42

Witam.
Byłam właścicielką dwóch świnek : Suzie i Holly
Cudowne prosiaki a Holly szczególnie, grzeczna i wesoła świnka.Niestety Holly zmarła dwa miesiące temu i miała 3 lata, najprawdopodobniej zatruła się pestycydami z ogórka .Jest mi bardzo przykro ale została jeszcze Suzie.Odrazu chciałam kupić dla niej koleżankę aby nie była samotna , jednak moi rodzice się nie zgodzili ( jestem niepełnoletnia ).Nie mogę mieć drugiej świnki przede wszystkim dlatego że za około dwa lata wyjeżdżam na studia i nie mogłabym wziąć świnek.Pozatym wyjeżdżam też teraz częściej na wakacje i nie mam z kim zostawić świnek.Ja nie mogę patrzeć jak Suzie jest biedna i samotna. Widzę że tęskni i brakuje jej świnkowe towarzystwa,jak nie ma mnie w domu to tym bardziej.Dlatego chciałabym żeby miała koleżankę, ale też są argumenty przeciwko temu.
Rodzice podpowiadają mi żebym oddała ją komuś kto ma świnke .Ale mi ciężko się z nią rozstać poaztym nie wiem do kogo by trafiła.Co mam zrobić w tej sytuacji? Co wy byście zrobili ? Proszę o pomoc !


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Samotna świnka co mam zrobić

Postautor: MajaiRosie » 29 marca 2024, 10:43

Świnki są zwierzętami stadnymi, zapewnienie im towarzystwa tego samego gatunku to obowiązek właściciela.
Także są 2 opcje:
- albo dobrać drugą świnkę
- albo oddać Suzie do innego stada.

Może spróbuj przedstawić rodzicom badania i dowody naukowe na ich stadność. Jeśli jednak rodzice nie chcą mieć zwierząt, a świnki były Twoją odpowiedzialnością, to powinnaś tak zadbać, by móc zabrać je ze sobą. Studia to nie jest inny świat, spokojnie w wynajmowanym mieszkaniu można trzymać zwierzęta. (Również w niektórych akademikach).
W przeciwnym razie polecałabym napisać do SPŚM, dodać się do swinkowych grup na Facebooku i szukać jej nowego domu.


Agata139
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 marca 2024, 17:27
Świnki morskie: Suzie
Kontaktowanie:

Re: Samotna świnka co mam zrobić

Postautor: Agata139 » 29 marca 2024, 13:26

Dziękuje za podpowiedź
Pomyślę co z nią zrobić jeszcze,na pewno nie zostawię jej samej .Zobaczę czy uda mi się namówić rodziców na drugą świnkę



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

  • Dołącz do nas