Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Złe i dobre strony swinki morskiej :)

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
weronika941106
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 2008, 21:49
Kontaktowanie:

Złe i dobre strony swinki morskiej :)

Postautor: weronika941106 » 30 października 2008, 21:57

Hej miałam dostac na urodzinya świnke morską lub szynszyla wybrałąm świnke lecz teraz sie zastanawiam czy dobrze wybrałam powiedzcie jak nalezy opiekować sie świnką (opiszcie jak wygląda wasz dzien z ukochanym futrzakiem) :) :) :) :oczami: :hyhy: :chytry: i jeszcze chciałabym sie dowiedziec czy świnka i kot perski moga zyc w zgodzie ?? :pokoj: :przestraszony: z góry dziekuje za odpowiedzi bardzo mi pomagacie :) :zawstydzony:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Pela
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 31 października 2007, 21:48
Lokalizacja: Bardzo fajne miasteczko
Kontaktowanie:

Re: Złe i dobre strony swinki morskiej :)

Postautor: Pela » 31 października 2008, 12:39

poczytaj forum!!!!!!!!! a i jescze jedno - czemu najpierw się tym nie zainteresowałaś, przecież kupno zwierzaka mogłoby poczekać... :zdezorientowany:

Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Złe i dobre strony swinki morskiej :)

Postautor: Magda_Oska » 31 października 2008, 18:04

Popieram, poczytaj forum. Znajdziesz tu dużo wiadomości, które Ci się przydadzą w opiece nad prosiakiem. A w razie jeszcze jakiś wątpliwości, po prostu pytaj :)

Co do kota i świnki. To ciężko powiedzieć. W końcu koty polują na gryzonie, ale wiadomo, że koty są różne.
Dla bezpieczeństwa lepiej jeśli zapewnisz śwince takie miejsce, gdzie kot nie będzie miał dostępu.

Biorąc do siebie jakiegokolwiek zwierzaka (czy to świnka, czy szynszyla) bierzesz za niego odpowiedzialność. Zastanów się, czy będzie Cię stać na utrzymanie zwierzaka (jedzenie, higiena, ewentualnie wet), czy jesteś w stanie zapewnić mu wystarczająco dużą klatkę. Jeśli otoczysz zwierzaka odpowiednią opieką, to na pewno Ci się odwdzięczy :)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Grzanka75
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 17:36
Kontaktowanie:

Re: Złe i dobre strony swinki morskiej :)

Postautor: Grzanka75 » 31 października 2008, 22:07

U mnie są 2 koty i moja Puńcia biega za nimi i liżą się nawzajem i myją.


Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: Złe i dobre strony swinki morskiej :)

Postautor: Emilka » 10 marca 2009, 14:31

Grzanka75 pisze:U mnie są 2 koty i moja Puńcia biega za nimi i liżą się nawzajem i myją.
I?

// Emilka, proszę, przestań spamować. Jeśli nie masz nic ciekawego do napisania, to po prostu się wstrzymaj. Poza tym temat jest z października.// Magda_Oska


Ana
Użytkownik
Posty: 240
Rejestracja: 26 września 2008, 14:11
Świnki morskie: Funcia, Kevinek[*]
Kontaktowanie:

Re: Złe i dobre strony swinki morskiej :)

Postautor: Ana » 10 marca 2009, 15:14

Tak jak inni mówia poczytaj to forum. Jest naprawde tutaj dużo informacji.

Mój dzień z moją świnką hmmm... no po prostu rano wstaję i się z nią witam a potem ide do szkoły. Po przyjściu wyciągam ja i biega po pokoju po czym wkładam ją spowrotem do klatki i dopiero wieczorkiem wyciągam żeby znowu się trochę poruszała :D :D :D Jak mam więcej czasu to po prostu siedze z nią prawie cały czas :) :)


Emilka
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 14 lutego 2009, 22:35
Kontaktowanie:

Re: Złe i dobre strony swinki morskiej :)

Postautor: Emilka » 10 marca 2009, 20:46

Grzanka jak ty spamujesz to jest dobrze? Podpatrzyłaś te czerwone litery u kogoś i się podniecasz?





Z góry przepraszam


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: Złe i dobre strony swinki morskiej :)

Postautor: Magda_Oska » 10 marca 2009, 21:20

Emilka pisze:Grzanka jak ty spamujesz to jest dobrze? Podpatrzyłaś te czerwone litery u kogoś i się podniecasz


Grzanka napisała tego posta w październiku i był on na temat, gdyż weronika941106 spytała czy świnka dogada się z kotem, a Grzanka odpisała jak to u niej wygląda.

A czerwone literki są, bo jestem moderatorem i pilnuję porządku! A Ty dla porządku dostajesz ostrzeżenie.
Pozdrawiam :)

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Anonymous

Re: Złe i dobre strony swinki morskiej :)

Postautor: Anonymous » 6 października 2009, 16:54

Witam!
Mam mały problem...chce sobie kupić świnkę,ale moja mama twierdzi,że świnki bardzo brudzą i okropnie śmierdzą i teraz sama sie zastanawiam...słyszalam,że nawet jak by się zmieniało codziennie trociny to będzie brzydko pochniało...proszę o pomoc,bo naprawde zależy mi na tym zwierzaku...Z góry Dziękuje! :) ;*


admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Złe i dobre strony swinki morskiej :)

Postautor: admin » 8 października 2009, 21:51

Chyba jeden z najczęściej powtarzanych mitów. Nie prawdą jest, że świnki morskie śmierdzą. Oczywiście jeśli się o nie dba i regularnie im sprząta. Nawet przy najbardziej niechlujnej śwince jest mało prawdopodobne, że potrzebna będzie codzienna, pełna wymiana ściółki.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

  • Dołącz do nas