Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

ODPOWIEDNIA PORA ROKU DO WYJŚCIA NA DWÓR?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Michalina1007

ODPOWIEDNIA PORA ROKU DO WYJŚCIA NA DWÓR?

Postautor: Michalina1007 » 31 marca 2011, 13:55

Witam,
czy uważacie że jest już na tyle ciepło żeby wyjść ze świnką na dwór? Np: dzisiaj (31.03.2011 Warszawa) jest 20 stopni i chodzę w samej bluzie. Zastanawiam się tylko czy dla świnki nie jest za zimno, ponieważ nie chcę żeby się przeziębiła:(
Dziękuję za odpowiedzi :D


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Asiokryt
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 13:29
Lokalizacja: POZnan*
Świnki morskie: Cynamon i Baton
Kontaktowanie:

Re: ODPOWIEDNIA PORA ROKU?

Postautor: Asiokryt » 31 marca 2011, 13:59

Moje jeszcze nigdy nie były na dworze, bo trafiły do mnie na jesieni i też będą w tym roku miały pierwsze prawdziwe wyjście na dwór :) Jednak ja uważam, że na razie jest za zimna gleba, ciągle jednak jest zimny wiatr ... ja osobiście czekam na ciepłe majowe dni i smaczną świeża ogrodową trawkę :)


Konto usunięte

Re: ODPOWIEDNIA PORA ROKU?

Postautor: Konto usunięte » 31 marca 2011, 14:32

Jeszcze ziemia jest zimna ,zmarznięta .Wstyszymaj sie troche jeszcze czasami w nocy są minimalne mrozy(u mnie np.) .


Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: ODPOWIEDNIA PORA ROKU?

Postautor: Becia » 31 marca 2011, 14:47

Ale wiesz, jak będziesz je brać na ręce, to pewno, że możesz z nimi wyjść. Moje prosiaki już siedziały na balkonie, wygrzewały się do słoneczka. Wiesz podłóż sobie na balkonie jakąś szmatkę i połóż świnki, tylko uważaj,żeby nie pospadały. Musisz jeszcze chwilkę poczekać z tym wychodzeniem na dwór, bo ziemia jest jeszcze zimna. ;)


Konto usunięte

Re: ODPOWIEDNIA PORA ROKU?

Postautor: Konto usunięte » 31 marca 2011, 18:16

Ale dziś np. u mnie był wiatr na taki wiatr swinki nie radze brać ale ...


Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: ODPOWIEDNIA PORA ROKU?

Postautor: Becia » 31 marca 2011, 18:45

Sefanu$ pisze:Ale dziś np. u mnie był wiatr na taki wiatr swinki nie radze brać ale ...
Wiesz, to wszystko zależy od pogody. U mnie, w Rzeszowie było dzisiaj bardzo ładnie. Słoneczko, bez wiatru, błękitne niebo. Prawie jak lato. Warto wziąć wtedy świnki na pole. ;) :)


Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: ODPOWIEDNIA PORA ROKU?

Postautor: Sandi » 31 marca 2011, 20:32

Generalnie, żeby wyjść ze świnką na dwór musi być minimum 15 stopni. Na razie mamy Marzec, jest jeszcze zimna gleba, a to jest najważniejsze, bo świnki by po tej glebie chodziły (kocyk czy szmatka nic nie da). Możesz świnkę wziąć na ręce, ale wtedy z kolei nie będzie to żadna atrakcja dla niej. Jeśli wieje wiatr, to łatwo, żeby świnkę przewiało i przeziębienie gotowe, a tego nie chcemy :)
Najlepiej więc poczekać do maja albo końca kwietnia, aż zrobi się stabilniejsza pogoda.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Konto usunięte

Re: ODPOWIEDNIA PORA ROKU?

Postautor: Konto usunięte » 31 marca 2011, 20:34

Jaa ludzie rozum!! nie rozumiecie ,ze jest zimna ziemia ? jeszcze nie ma dzień w dzień 30 stopni zobaczyliscie słońce i juz ze swinka zreszta nie moja swinka .Jaki rozum takie myślenie...


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Re: ODPOWIEDNIA PORA ROKU?

Postautor: Magda_Oska » 31 marca 2011, 21:12

Ja bym się wstrzymała z wychodzeniem ze świnkami na dwór, dopóki pogoda się nie ustabilizuje. Szczerze mówiąc, to poczekałabym do lata. Teraz pogoda jest zbyt zdradliwa. Niby ciepło, ale jak zawieje, to nigdy nie wiadomo kiedy choróbsko złapie.

Dziś jest +20, a jutro może śnieg spać. Jak wam zależy na waszych prosiakach, to nie wychodźcie z nimi jeszcze na dwór.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Michalina1007

Re: ODPOWIEDNIA PORA ROKU?

Postautor: Michalina1007 » 1 kwietnia 2011, 14:48

Dziękuję za porady. Poczekam może jeszcze z 20-30 dni zanim wyjdę z prosiaczkiem na dwór :D


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

  • Dołącz do nas