Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dlaczego tylko 1 świnka?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
Kimie
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 21 grudnia 2010, 19:33
Świnki morskie: Soo Min i Miwa :)
Kontaktowanie:

Dlaczego tylko 1 świnka?

Postautor: Kimie » 4 maja 2011, 18:01

Od jakiegoś czasu zastanawiam się, dlaczego tak wiele osób decyduje się tylko na jedną świnkę. Mam tu na myśli osoby, które mają dogodne warunki na trzymaniu dwóch prosiaków, a mimo to 'skazują' swojego podopiecznego na samotność. Ile razy czytam, że np ktoś ma klatke 100cm czy 120cm dla jednej świnki, wiele innych zwierząt czy po prostu niezwykle dogadza śwince, zawsze zastanawiam się dlaczego nie dokupi jej towarzysza? To chyba najwiekszy prezent jaki można zrobić prosiakowi. Ten post oczywiście nie jest atakiem w strone wyżej wymienionych, po prostu od jakiegoś czasu nurtuje mnie ta kwestia :) Mam nadzieję, że ktokolwiek wypowie się na ten temat
Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Laniutek
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 19 kwietnia 2011, 15:56
Świnki morskie: Rose : )
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego tylko 1 świnka?

Postautor: Laniutek » 4 maja 2011, 18:26

1. Niewiedza.
2. Zwykle wychodzi się z założenia "ja i mój słodziutki prosiaczek".
3. Zauważ, że dwie świnki to dwa razy tyle jedzenia, częstsze zmienianie podłoża, itp.

Zawsze pozostaniemi razem.
Zawsze pozostaniemy razem w naszych sercach.

Obrazek

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego tylko 1 świnka?

Postautor: Sandi » 4 maja 2011, 19:36

I wiadomo, że dwie świnki to większe koszty. Jedna paczka jedzenia zużyje się dwa razy szybciej, niż przy jednej śwince, szybciej trzeba kupić nową paczkę i ogólnie są większe koszty.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego tylko 1 świnka?

Postautor: vagina_denata » 4 maja 2011, 20:17

Jest tez kwestia rodziców. Wiele osób nie mieszka samodzielnie i musi liczyć się ze zdaniem innych domowników, a ci mogą się po prostu nie zgadzać na drugą świnkę. Zwłaszcza jeżeli właściciel tej jednej ma ze 12 lat.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
świniaczek
Użytkownik
Posty: 137
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 15:24
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Major i Olesia
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego tylko 1 świnka?

Postautor: świniaczek » 4 maja 2011, 21:28

Ja długo nie wiedziałam, że towarzystwo człowieka nie zastąpi towarzystwa drugiej świni. Poza tym moje dotychczasowe lokum nie pozwala na wstawienie klatki 100, a ściskać 2 świnki w 80 tylko po to, żeby nie była jedna sama trochę mija się z celem.

Moje świnki - Olesia i Major :)
Lester w nowym domku:)
za TM Hey [*]

Gucio01
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 3 maja 2011, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego tylko 1 świnka?

Postautor: Gucio01 » 4 maja 2011, 21:34

Czasami ludzie chcą mieć drugą świnkę. Ale przepuśćmy mają samca i chcą mieć drugą świnkę ale nie chcą mieć małych świneczek.Ale z kolei jak kupią kolejnego samaca boją się, że samce się zagryzą.... :roll:


Awatar użytkownika
Damian_1
Użytkownik
Posty: 932
Rejestracja: 15 października 2010, 20:28
Lokalizacja: okolice Żywca
Świnki morskie: Bamako
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego tylko 1 świnka?

Postautor: Damian_1 » 7 maja 2011, 15:37

Samce mogą się tak samo pogryźć jak i samice :!:
Jeśli ktoś kupuje w sklepie zoologicznym to lepiej kupić samce bo samice są często w ciąży :?


Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego tylko 1 świnka?

Postautor: Chochlik » 7 maja 2011, 19:33

Tak ja mam jedną świnkę i mogę wam powiedzieć czemu (tylko nie naskakujcie na mnie).
Po pierwsze rodzice. Najpierw nie mogłam mieć świnki. Rodzice się nie zgadzali. Bali się, że to będzie dla mnie za dużo. Gdy się zgodzili mieszkałam w małym pokoju. Jak do niego wchodziłam to robilam trzy kroki i byłam na drugim końcu. Jedynym miejscem dla klatki była komoda. Nie można było mieć większej klatki niż mebla. Głupio by to wyglądało i jakoś teko nie można było sobie wyobrazić. Gdy rodzice kupili mi juz prosiaczka to klatka była za mała dla dwóch. Po roku przeprowadziłam się do innego większego pokoju, jednak rodzice nie wyrażali zgody na większą klatkę. Nawet jak bym uzbierała pieniądze nie mogłam jej kupić. Nie chciałam ich też stawiać przed faktem dokonanym gdyz bardzo by ich to zawiodło. Teraz po ponad dwóch latach bałabym się dokupić towarzystwo. Jak się nie polubią? Co ja zrobię z tym prosiaczkiem? Z poczatku kwaranana jak, któryś zachoruje to też, a dwie klatki w pokoju to za dużo. Owszem fajnie by było mieć drugą świnkę Edward miałby towarzystwo, ale nie da rady. Może mam przyziemne myślenie i was nie przekonałam, ale trudno tak to wygląda z mojej perpektywy. A i dodam, że świnka jest finansowana z moich oszczędnosci.

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

Awatar użytkownika
Kimie
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 21 grudnia 2010, 19:33
Świnki morskie: Soo Min i Miwa :)
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego tylko 1 świnka?

Postautor: Kimie » 9 maja 2011, 23:13

Nie, gdyby świnki miały być w osobnych klatkach to rzeczywiście nie miałoby to sensu.Co do chorób, to u mnie się własnie tak zdarzyło, że jedna świnka była chora i trzeba ją było oddzielić od towarzyszki. Jedną trzymałam w klatce dla świnek, a tą chorą w klatce po chomiku. Oczywiście miała bardzo mało miejsca, ale nie miałam innego wyjścia, zresztą świnka nie spędziła tam długiego czasu. Co do klatki, to jaki rozmiar ma Twoja? Może wiele osób mnie nie poprze, ale czasem sobie myślę, że lepiej jakby świnki miały mniej miejsca w klatce, ale mimo wszystko były we dwie.
A jeszcze co do rodziców, to niestety świetnie Cię rozumiem ;/ Jak powiedziałam o zakupie wiekszej klatki mamie, to naprawdę nie była zachwycona, a przeciez wieksza klatka wcale nie będzie jej problemem, bo została zakupiona za moje pieniądze i to ja ją będę czyścić. Na razie czekam na jej 'przyjście' z allegro, ale już się boje bo reszta domowników nawet o niej nie wie. Ile to ja sie jeszcze nasłucham słów krytyki to nie chcę sobie nawet wyobrażać :?


kasia3
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: 20 lutego 2011, 13:59
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego tylko 1 świnka?

Postautor: kasia3 » 20 maja 2011, 15:12

Rodzice mogą się nie zgodzić na drugą świnkę bo muszą więcej płacić za jedzenie dla świnek.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

  • Dołącz do nas