Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Reakcja na odejście innych świnek

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Reakcja na odejście innych świnek

Postautor: Sensibles » 2 sierpnia 2011, 23:56

Hej. Słuchajcie, mnie to od dawna intryguje - czy Wy naprawdę płaczecie jak komuś innemu świnka umiera? No bo jak tak się patrzy to jak komuś odchodzi prosiak i opisuje tą śmierć to Wy piszecie "aż się rozpłakałam". Też jestem wrażliwa, ale to już jest przesada...żeby ryczeć z powodu innej świnki, której nawet nigdy na oczy nie widzieliście? Trochę przesadzacie według mnie...Ja wiem, że trudno jest żegnać w ten sposób zwierzę, bo sama przeżyłam wiele takich pożegnań i to naprawdę przyjemne nie jest, rozumiem. Ale to jest moje zwierzę, nie koleżanki z forum, która nawet tego zwierzaka nie widziała...
I teraz moje pytanie - wy naprawdę tak bardzo rozpaczacie i płaczecie jak komuś innemu zwierzę umiera?


Ten temat nie ma zabrzmieć jak jakieś opieprzanie Was za to że ryczycie przed monitorem, no ale to jest...dziwne, dlatego chciałabym się zapytać czy Wy naprawdę beczycie czy tak piszecie żeby tej osobie się zrobiło przyjemnie że ktoś też cierpi z tego powodu. Tak, każdemu jest smutno, ale nie do przesady. Tylko się nie kryjcie i nie kłamcie, szczerze piszcie. Od dawna mnie ciekawi.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Reakcja na odejście innych świnek

Postautor: vagina_denata » 3 sierpnia 2011, 0:25

Nie, ja jestem zimną suczą i dlatego nie wypowiadam się w tęczowej krainie, bo trudno mi się zdobyć na coś więcej niż przelotne "och przykre". No smutne, po swoich zwierzakach ryczałam, ale w cudze aż tak się nie wczuwam.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Reakcja na odejście innych świnek

Postautor: Sensibles » 3 sierpnia 2011, 0:33

Nie chodzi o to, że ten kto nie ryczy jest zimną suczą. Ja powiem że ja też nie ryczę za cudzymi i też trudno jest mi napisać coś więcej niż "Trzymaj się, przykro mi". To i tak jest już takie oklepane...Poza tym takie coś i tak nie pociesza tego, komu to zwierzę odeszło. Za swoimi tak, owszem, też ryczę, ale nie że mam żałobę przez rok jak niektórzy (na jednym forum się spotkałam z dziewczyną która zastanawiała się, czy iść na jakąś tam imprezę, bo rok temu w ten sam dzień jej chomik zdechł i ona nie wie czy ma siedzieć w domu i o nim myśleć czy iść na tą imprezę) - to już jest według mnie nawet nie mała przesada. Mama, tata - okey. Ale zwierzę, gdzie przy zakupie i tak musimy się liczyć z tym, że ono po pewnym czasie umrze i go nie będzie...? Przesadzają niektórzy.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Reakcja na odejście innych świnek

Postautor: vagina_denata » 3 sierpnia 2011, 0:43

Ale ja naprawdę jestem, trudno mnie rozemocjonować ;)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Tajaa
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 13 lipca 2011, 0:51
Świnki morskie: Lusiek i Niko :)
Kontaktowanie:

Re: Reakcja na odejście innych świnek

Postautor: Tajaa » 3 sierpnia 2011, 1:19

Szczerze mówiąc to jak tak sobie kiedyś zaczęłam czytać to łezka się zakręciła, ale nie żeby od razu rozpaczać z tego powodu... Za to stratę moich zwierzaczków bardzo przeżywam.
Nawet gdy zobaczę, że mój chłopak złowił jakąś małą rybkę to proszę go, żeby wypuścił, a jestem zupełnie zdruzgotana gdy mój tata (myśliwy) przynosi do domu jakiegoś ustrzelonego zajączka czy sarnę :(


Awatar użytkownika
Chochlik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 30 czerwca 2010, 19:44
Świnki morskie: Bella
Edward[*]
Kontaktowanie:

Re: Reakcja na odejście innych świnek

Postautor: Chochlik » 3 sierpnia 2011, 9:36

No ja się zgadzam. Czasem piszę coś gdy komuś świnka odejdzie, ale tak jak wy zgobędę się na jakieś "przykro mi". Może dlatego, że nie wiem jak w takiej sytuacji powinnam się zachować. Nie wiem jak zachowałabym się po śwmierci, któregoś z moich zwierzaków. Pewnie byo by mi przykro. Fakt kilkoro już odeszło, ale byłam na tyle mała, że nie dokońca to rozumiałam.
Nie ryczę przed monitorem, gdy komuś odchodzi zwierzę... Nie umiem płakać za kimś kogo nie zanalam....

Jeśli ktoś nie umie uszanować zwierząt znaczy to, że nie zasługuje na miano człowieka...

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Reakcja na odejście innych świnek

Postautor: Sandi » 3 sierpnia 2011, 10:34

Ja nigdy nie napisałam, że "Aż się rozpłakałam"-Czy coś w tym stylu, bo to by było u mnie nie na miejscu. I owszem, jest mi czasami trochę smutno, a najbardziej, gdy odeszła Nadia, wtedy bardzo dobrze rozumiałam tych, którym świnki odeszły w podobnym czasie. A Martex (która jest moją najlepszą przyjaciółką w realu) płakała za Nadią. Odwiedzałyśmy się nawzajem praktycznie codziennie, Martyna nosiła Nadię na rękach, traktowała ją jak własną świnkę.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Konto usunięte

Re: Reakcja na odejście innych świnek

Postautor: Konto usunięte » 3 sierpnia 2011, 12:30

Ja sadze,ze tak anaprawde ani jedna lza tu nie poleciala,oprocz wlascicieli swiniakow,a sorki ale bardzo mnie smieszy wlasnie cos takiego jak pisze Misiu12
Misiu12 pisze:No bo jak tak się patrzy to jak komuś odchodzi prosiak i opisuje tą śmierć to Wy piszecie "aż się rozpłakałam". Też jestem wrażliwa, ale to już jest przesada...
oczywiscie,ze przesada,nie wierze w ani jedna lze, jest mi przykro oczywiscie,ze umarla"dziunia" ale pozatym to co mnie to...


Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Reakcja na odejście innych świnek

Postautor: Becia » 3 sierpnia 2011, 12:42

Mi też jest przykro, jak jakaś świnka umrze, ale nigdy nie płaczę. Czasami mi się łezka uroni, kiedy słyszę o maltretowanych zwierzętach. :(


Awatar użytkownika
Nefele
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 7 marca 2011, 22:08
Świnki morskie: Zulson
Kontaktowanie:

Re: Reakcja na odejście innych świnek

Postautor: Nefele » 4 sierpnia 2011, 14:50

Generalnie to mnie jakoś śmierć zwierzów, których nigdy w życiu na oczy nie widziałam nie obchodzi... Dla mnie cała idea tęczowego mostu jest trochę hmmm... Nie jestem wierząca więc nie wierzę w życiu po życiu dla siebie a co dopiero dla świnki.

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 52 gości

  • Dołącz do nas