Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ile wydajesz miesięcznie na świnki ?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajesz miesięcznie na świnki ?

Postautor: GalaxySparkle » 12 kwietnia 2014, 14:00

Ja tylko powiem, że wielkie zbiorowisko głupot na stronie wspomnianej tutaj viewtopic.php?f=12&t=7402 i oby żadna osoba, która zamierza zostać świnkową mamą lub świnkowym tatą, nie kierowała się takimi 'poradami'. Szczerze, nie czytałam tego do końca. Poziom nasycenia bzdurami odstraszył mnie szybko.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajesz miesięcznie na świnki ?

Postautor: Hahnoto » 13 kwietnia 2014, 12:25

Osoba, która myśli, że czyta mądrości i dowie się, że 30zł miesięcznie na świnkę wystarczy, w praktyce dowie się czego innego. Jaki może być tego skutek? Świnka kosztuje mnie jednak więcej niż 30zł to się jej pozbędę, bo jest za droga :confused:
U mnie ok. 30zł wychodzi za same warzywa i owoce (dla dwóch świnek), dodać do tego granulat i trociny, siano i karmę, którą kupuję raz na kilka miesięcy (na miesąc wyjdzie pewnie coś koło 15zł). Już jest ponad 60zł. Dla rozpieszczenia kupuję też zioła, ale tego już nie wliczam, bo wiadomo, że nie każdy w taki sposób rozpieszcza świnki.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajesz miesięcznie na świnki ?

Postautor: GalaxySparkle » 13 kwietnia 2014, 17:39

Masz rację, efekt czytania takich 'mądrości' może być o wiele gorszy niż w pierwszej chwili pomyślałam. Poza tym, wydatki miesięczne, nawet po przeliczeniu kupionych na kilka miesięcy dużych toreb, to wydatki przy zdrowej śwince. A w razie choroby? Lepiej mieć odłożone coś na weta i leki. Bo też będzie 'za drogo, to się pozbędę'. :(


Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajesz miesięcznie na świnki ?

Postautor: kin28 » 15 kwietnia 2014, 19:44

Ja kupując świnkę też myślałam: nooo trociny, karma, sianko, jakiś przysmak. Ehe. Może i tak było, ale nie idzie nie wejść do sklepu i tu coś kupić, tam coś wybrać, ciągle coś. W efekcie końcowym mam 3 świnie i kosztują mnie około 80zł+ miesięcznie :wacko:

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajesz miesięcznie na świnki ?

Postautor: Hahnoto » 15 kwietnia 2014, 21:31

Dokładnie, ja tam uwielbiam rozpieszczać moje świnie jak i psy, a to są dodatkowe pieniądze.
Fakt, nie są to zakupy obowiązkowe, ale za to są baaardzo przyjemne :D


Serwus
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 13:36
Świnki morskie: Nicky(?.06.2013-2.072015) Truśka(?-20.07.2015)
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajesz miesięcznie na świnki ?

Postautor: Serwus » 19 kwietnia 2014, 13:38

Nie wiem ile wydaję dokładnie na swoją świnkę. Warzywa i owoce mam ze swojego ogródka więc kiedy się ociepla to nie kupuje w sklepie tylko daje jej swoje ekologiczne więc kolejny wydatek odpada. Siana wcale nie kupuje w markecie i nigdy nie kupowałam przez cały rok mam swoje. Jedynie karma to jakieś 5-10 zł, czasem jakieś smakołyki większe opakowanie 8 zł zdarza mi się, że kupię kolby z VP dwa opakowania na jakiś czas jakieś 9 zł. Wiórek, od dawana już nie kupuje podłoże mam z papierków kuchennych i siana. Często zmieniam podłoże tak raz na trzy dni. Papierki kuchenne to wydatek jakiś 15 zł jak robię zapas na dłużej. Kiedy np knur zachoruje nie szczędzę pieniędzy na weterynarza, a mimo wszystko jest dość drogi.


Awatar użytkownika
Hahnoto
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 13 lutego 2014, 12:49
Lokalizacja: Słubice
Świnki morskie: Gina & Cinka
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajesz miesięcznie na świnki ?

Postautor: Hahnoto » 19 kwietnia 2014, 18:01

5-10zł za karmę? To jaka to?

Generalnie to nie powinno się używać siana jako podłoża, bo świnka najpierw je osika, a potem zje, co nie jest dla niej zdrowe. Też jestem zdziwiona tym, że papier kuchenny zmieniasz co 3 dni skoro ludzie, którzy trzymają świnki na podkładach (które są lepiej chłonne) zmieniają je codziennie.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajesz miesięcznie na świnki ?

Postautor: vagina_denata » 20 kwietnia 2014, 0:02

Hm, pamiętam, że jak miałam chorą świnkę na ligninie (chłonność zbliżona do ręczników papierowych, może trochę większa), to wymieniałam ją po każdym siusiu... jakieś milion razy na dzień. Super chłonne podkłady Seni trzeba wymieniać minimum raz dziennie, a najczęściej rano i wieczorem. Więc nie wiem jak mieszanka siana i ręczników papierowych może wytrzymać kilka dni. Nie prościej byłoby używać normalnych trocin?

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
leonka
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 29 października 2013, 9:46
Świnki morskie: Kalinka, za TM: Elvis, Tosia, Tina, Tofik, Tola, Mrówka, Masza, Malwinka, Balbinka

Re: Ile wydajesz miesięcznie na świnki ?

Postautor: leonka » 4 lipca 2014, 12:16

Tak z ciekawości zliczyłam:
- żwirek drewniany - 15 zł,
- karma CC - ok. 25 zł (1,25 kg czyli połowa paczki 2,5 kg)
- siano Zuzala, czasami Węgrowskie lub HP - 12-24 zł (najdrożej jak sama Zuzala)
- podkłady - 40-50 zł (w zależności, ile razy robię totalny porządek na wybiegu, wymieniam koc i podkłady po nim /średnio 2x tygodniowo/ + codzienna wymiana podkładów na posłankach)
- kolby - 10 zł
- ziółka, gryzaczki, inne karmy VL jako dodatek - ok. 10-15 zł
- warzywa/owoce - pewnie z 30 zł się uzbiera
- woda/prąd (pranie) - ???
Czyli na trzy świniaki około 150-160 zł miesięcznie wychodzi. Jednak jako osoba lubiąca mieć zapasy zazwyczaj kupuję w necie duże opakowania CC i żwirku, tak samo inne karmy VL. Podkładów Seni/Tena kupuję na początku miesiąca 5-6 paczek. Siana też od razu 3-4 worki, bo Zuzala jest w sklepie, do którego mam kawałek drogi i nie opłaca się latać co tydzień/dwa po paczkę sianka. Tak więc zdarza się, że w jednym miesiącu wydam i z 260 zł (ten miesiąc np.). Ale jeżeli teraz zamówiłam 8 kg CC, to mam spokój do końca roku.


Requst
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 2 lipca 2014, 19:51
Świnki morskie: Pixel
Kontaktowanie:

Re: Ile wydajesz miesięcznie na świnki ?

Postautor: Requst » 4 lipca 2014, 12:21

ok 50 zl


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas