Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Hodowcy

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
brokensword
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 18 stycznia 2007, 11:57
Kontaktowanie:

Hodowcy

Postautor: brokensword » 22 stycznia 2007, 18:05

Za bardzo nie wiedziałam gdzie ten temat umieścić... wybrałam więc ten dział, gdyż uznałam że tu przynajmniej krzywdy nie zrobi :P

Członkowie prowadzący hodowlę hobbystyczną mogą wystąpić o rejestrację przydomka hodowlanego.


co jest rozumiane jako hodowla hobbystyczna??

pozdrawiam!!


Awatar użytkownika

RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 22 stycznia 2007, 18:48

To znaczy, że jak nie masz rasowych prosiaczków to też możesz zarejstrować hodowlę i uzyskać przydomek hodowlany

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika
brokensword
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 18 stycznia 2007, 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: brokensword » 22 stycznia 2007, 19:29

no tak myślałam ale wolałam się upewnić :)

a są jakieś wymagania by zostać hodowcą? np. minimalna ilość świnek, albo minimalna ilość samiczek itd.?

Obrazek
Obrazek

moherek
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 13:12
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Postautor: moherek » 23 stycznia 2007, 8:21

Hodowla hobbystyczna tzn. "amatorska". U nas nie ma takich hodowli jak np w niemczech gdzie aby być hodowcą profesjonalnym trzeba zdawać egzamin na hodowcę z wiedzy o śwince - genetyce leczeniu itp.

W Polsce są hodowle hobbystyczne świnek morskich, ale prośki w hodowlach są rasowe - rodowodowe.

A co do ilości świnek - zupełna dowolność możesz mieć jedną, możesz mieć 10. To ty decydujesz czy ci się opłaca wnosić opłaty za rejestrację przydomka hodowlanego, za członkowstwo przy jednej śwince :msn-wink:

Obrazek

LunCavia
Hodowca
Posty: 427
Rejestracja: 12 października 2006, 15:19
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Postautor: LunCavia » 23 stycznia 2007, 10:25

moherek pisze:Hodowla hobbystyczna tzn. "amatorska". U nas nie ma takich hodowli jak np w niemczech gdzie aby być hodowcą profesjonalnym trzeba zdawać egzamin na hodowcę z wiedzy o śwince - genetyce leczeniu itp.

W Polsce są hodowle hobbystyczne świnek morskich, ale prośki w hodowlach są rasowe - rodowodowe.

A co do ilości świnek - zupełna dowolność możesz mieć jedną, możesz mieć 10. To ty decydujesz czy ci się opłaca wnosić opłaty za rejestrację przydomka hodowlanego, za członkowstwo przy jednej śwince :msn-wink:

O tak :) Dokładnie o to chodzi ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
brokensword
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 18 stycznia 2007, 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: brokensword » 23 stycznia 2007, 15:59

nio więc właśnie... u nas nie ma takich prawdziwych hodowli... świnek... z tym że trzeba zdawać egzamin itp. ale cóż... jestem tylko ciekawa czemu takie prawo istnieje, skoro sprawdza się w innych krajach i odnośnie innych zwierząt :blink:
a czy w świecie świnek jest taki termin jak stanówka?? myślę że ogólnie każdy wie o co chodzi, ale czy po prostu taka usługa jest oferowana otwarcie?? :blush:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 23 stycznia 2007, 21:00

Stanówka to mi się bardziej z owcami kojarzy :D hehe
No ale skoro są merynosy (merino) i lunkarye, to może i termin stanówka je dotyczy :D hihi

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
brokensword
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 18 stycznia 2007, 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: brokensword » 23 stycznia 2007, 21:59

ja tam nie wiem jak to się nazywa u świnek właśnie :blush: bo stanówka to od koni terminologia na pewno :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 23 stycznia 2007, 22:38

Może po prostu... reprodukcja :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

  • Dołącz do nas