Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy dokupić mu kolegę ?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
minek95
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 13 września 2013, 19:15
Kontaktowanie:

Czy dokupić mu kolegę ?

Postautor: minek95 » 13 września 2013, 19:23

Siema
Chciałem kupić mojemu fredowi kolegę bo widzę że często się nudzi. Tylko że mój świniak od małego żyję sam a ma 3 lata, nie lubi wychodzić z klatki a klatę ma 80 cm + pięterka. I nie wiem czy zakceptuje nowego kolegę albo ten nowy świniak nie będzie miał z nim źle.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Czy dokupić mu kolegę ?

Postautor: Asia909 » 13 września 2013, 19:26

Po co kupowac? Adoptuj!
Jesli nie masz pewnosci czy sie zaakceptuja to zaadoptuj bo mozesz oddac swinke. :)
http://www.swinkimorskie.eu/adopcje.php Adopcje :)

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Czy dokupić mu kolegę ?

Postautor: Talia » 13 września 2013, 20:21

Asia909 pisze:Jesli nie masz pewnosci czy sie zaakceptuja to zaadoptuj bo mozesz oddac swinke. :)

To jest chyba akurat kiepski argument za adopcją :bored:


minek95
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 13 września 2013, 19:15
Kontaktowanie:

Re: Czy dokupić mu kolegę ?

Postautor: minek95 » 13 września 2013, 20:33

Dojść ciekawy pomysł i za free może coś znajdę blisko


Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Czy dokupić mu kolegę ?

Postautor: Asia909 » 14 września 2013, 11:44

Talia pisze:
Asia909 pisze:Jesli nie masz pewnosci czy sie zaakceptuja to zaadoptuj bo mozesz oddac swinke. :)

To jest chyba akurat kiepski argument za adopcją :bored:

Czemu kiepski? :distrustful: Na caviarni nawet ten argument podają... No bo jak sobie świnki nie spasują (zawsze może tak być) to można oddać i szukać dalej :)

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

diamencik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 sierpnia 2013, 15:01
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Reksia Mopsia Łatka
Kontaktowanie:

Re: Czy dokupić mu kolegę ?

Postautor: diamencik » 14 września 2013, 23:54

Ja już nie wiem, co mam z moją Reksią robić. Mam podobną sytuację, żyje sobie sama od 7 miesięcy, niechętnie wychodzi na wybieg, nie akceptuje moich pozostałych trzech świniaczków. Nawet jak miała dwa dni temu rujkę, to kłapała zębami na młodego samczyka. Nie chcę, żeby była sama całe życie. Myślałam, że przy okazji kolejnej czy jeszcze następnej ruji spróbuję wpuścić ją do jego klatki (bo odwrotnie chyba nie? ) i gdy będzie miała młode, zostawiłabym jej córeczkę (chyba jej by nie odrzuciła?? ) a resztę miotu oddałabym do adopcji. Reksia ma 9 miesięcy.

Obrazek

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Czy dokupić mu kolegę ?

Postautor: vagina_denata » 15 września 2013, 0:55

diamencik miałam taką sytuację z moim Piotrusiem. Był u mnie około półtora roku. Najpierw, jeszcze jako dzieciak żył z Luckiem całkiem dobrze, potem pojawiły się między nimi konflikty, które ciągle narastały. Piotrek przestał tolerować Lucka w klatce, zamieszkali osobno, potem przestał go tolerować na wybiegu, zaczęłam ich wypuszczać osobno, a na koniec pojawił się Harley i Piotruś zaczął reagować na przemian panicznym lękiem i agresją na inne świnki. Harleya bał się jak diabeł święconej wody - zupełnie bez przyczyny, bo Harry to najbardziej łagodna i uległa świnka świata. Zdecydowałam się go oddać koleżance i muszę przyznać, że w samotności jest dużo bardziej szczęśliwy. Jakkolwiek to dosyć dziwaczne, bo zdecydowana większość świnek lubi swoje stado i go potrzebuje.

Pomysł rozmnożenia aspołecznej świnki, po to, żeby ją rozruszać towarzysko jest... no bez urazy, ale tragiczny. Naprawdę. Nie wprowadzaj go w życie.
Jeżeli Reksia nie toleruje innych świnek, to może odtrącić samca (i dotkliwie go poranić) albo odrzucić młode. Może zacząć atakować młode, gdy te zaczną podrastać. Może w ogóle nie tolerować swojej potencjalnej córki, bo świnkom serio nie robi różnicy czy ktoś jest rodziną czy nie, one zupełnie nie czują tego typu więzi. Poza tym, nawet jak ci się uda, ale urodzą się same samce to co zrobisz? Będziesz ją mnożyć aż do skutku? Bez sensu kompletnie. Narazisz świnkę na powikłania okołociążowe i okołoporodowe i na 99% i tak nie osiągniesz celu.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

diamencik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 sierpnia 2013, 15:01
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Reksia Mopsia Łatka
Kontaktowanie:

Re: Czy dokupić mu kolegę ?

Postautor: diamencik » 15 września 2013, 1:32

Z tym rozmnażaniem to już byłaby ostateczność. To było takie moje luźne myślenie. Bo gdyby urodziły się samczyki ? Bez sensu. A skoro swoją córkę też nie traktowałaby przyjaźnie, jak twierdzisz, to co, zostawić sprawę, tak jak jest? Niech sobie żyje po swojemu ta aspołeczna świnka, jak jej to odpowiada :) Mimo, że ma taki charakterek, strasznie ją kocham i najwięcej właśnie ją miziam ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Czy dokupić mu kolegę ?

Postautor: vagina_denata » 15 września 2013, 12:58

Myślę, że skoro naprawdę nie lubi innych świnek i nie potrzebuje ich do życia, to najlepiej zostawić ją w spokoju, niech sobie mieszka osobno :) Najważniejsze, że z tobą się dobrze dogaduje.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

wiluś miluś
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 3 sierpnia 2013, 20:12
Kontaktowanie:

Re: Czy dokupić mu kolegę ?

Postautor: wiluś miluś » 15 września 2013, 19:42

To jest chyba akurat kiepski argument za adopcją
a ja myślę że to jest bardzo dobra sprawa.Zobacz jak kupisz prośka i np Fredowi on nie podpasuje to już taki prosiek musi zostać u Ciebie i Ty się męczysz i świniaki też za sobą nie będą przepadały ,a tak adoptujesz prosiuczka i jak jest ok to ok a jak nie to zawsze mozna oddać tą świnkę a zadoptować inną ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas