Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka morska- kilka pytań?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Maksyumilian
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 listopada 2013, 16:50
Świnki morskie: Maks/Max.
Kontaktowanie:

Świnka morska- kilka pytań?

Postautor: Maksyumilian » 25 listopada 2013, 17:03

Witajcie,

mam kilka pytań a mianowicie :

1.Dlaczego moja świnka morska wydaje się być leniwa, wykładam ją z klatki, to raczej idzie do tej właśnie klatki, a w labiryncie nie chodzi, nie biega w domu, jest z nami od około roku.
2.Czy śwince morskiej urozmaicić dietę? Jak na ten czas je ona tylko marchewki i sałatę, suchą trawę i karmę, okazjonalnie coś innego, waży około 800 gram. Jest w wieku mniej więcej dwóch lat.
3.Czy za mała klatka może być powodem braku chęci do zabawy u świnki morskiej? W tej chwili klatka jest mała ale planuje dokupić większą klatkę za 40-50 euro. Czy klatka ma być z sianem czy może coś innego położyć?
4.Czy śwince morskiej należy obcinać paznokcie lub myć włosy?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska- kilka pytań?

Postautor: kin28 » 25 listopada 2013, 20:23

1. Możliwe, że po prostu jest to leniuszek, w co wątpię, a możliwe, że to przez brak kompana do zabaw, często samotne świnki są osowiałe.
2. Nie powinno się podawać sałaty, powoduje wzdęcia i jest pryskana, a mocno to wchłania. Jest cały dział o żywieniu, wystarczy, że poczytasz jeden, dwa tematy i zobaczysz jak bardzo dużo rzeczy je świnka. Warto poczytać też o karmach, by dawać tą zdrową :)
3. Na pewno mała klatka ogranicza ruch świnki, w końcu to miejsce w którym najdłużej przebywa. Na jedną świnkę minimum to 70x40cm, ale powinny być dwie, bo to stadne zwierzaki, czyli 100cm. Klatki NIE wykładamy sianem, nie wchłania moczu, gnije. Trociny/żwirek + mata, najlepsze rozwiązanie. Poczytaj, są o tym tematy.
4. Mam rozumieć, że masz świnkę rok i nie miała obcinanych pazurków? Brawo!
Tak, świnki morskie muszę mieć obcinane pazurki, żeby nie utrudniało im to chodzenia, nie wywijały się. Jeżeli nie umiesz sam obciąć udaj się do weterynarza. A myjemy świnki bardzo rzadko, staramy się wcale. Ja w ciągu 2 lat myłam świnkę raz.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska- kilka pytań?

Postautor: Asia909 » 26 listopada 2013, 16:42

1. Jeśli świnka nie ma kolegi to nie ma co się dziwić że jest leniwa bo jest jej smutno i jest samotna.
2. http://www.swinkimorskie.eu/SPSM/index. ... &Itemid=90 Polecam
3. Klatka dla 2 (bo 2 świnki to minimum!) to 100x50 cm. Kup taką i zaadoptuj kolegę. Na spód daj trociny lub podkłady seni, lub żwirek drewniany i na niego matę łazienkową.
4. Trzeba obcinać pazurki świnka! Minimum co miesiąc. Inaczej może dojść do deformacji stopy. A kąpanie to tylko raz na jakiś czas gdy jest taka potrzeba.

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Maksyumilian
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 listopada 2013, 16:50
Świnki morskie: Maks/Max.
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska- kilka pytań?

Postautor: Maksyumilian » 26 listopada 2013, 19:17

kin28 pisze:1. Możliwe, że po prostu jest to leniuszek, w co wątpię, a możliwe, że to przez brak kompana do zabaw, często samotne świnki są osowiałe.

Może faktycznie to jest po prostu leniuszek :>
2. Nie powinno się podawać sałaty, powoduje wzdęcia i jest pryskana, a mocno to wchłania. Jest cały dział o żywieniu, wystarczy, że poczytasz jeden, dwa tematy i zobaczysz jak bardzo dużo rzeczy je świnka. Warto poczytać też o karmach, by dawać tą zdrową :)

Czyli podawać sałatę czy nie?
3. Na pewno mała klatka ogranicza ruch świnki, w końcu to miejsce w którym najdłużej przebywa. Na jedną świnkę minimum to 70x40cm, ale powinny być dwie, bo to stadne zwierzaki, czyli 100cm. Klatki NIE wykładamy sianem, nie wchłania moczu, gnije. Trociny/żwirek + mata, najlepsze rozwiązanie. Poczytaj, są o tym tematy.

Ja wykładam klatkę trocinami i zastanawiam się czy nie położyć tam dry bed'u?

4. Mam rozumieć, że masz świnkę rok i nie miała obcinanych pazurków? Brawo!
Tak, świnki morskie muszę mieć obcinane pazurki, żeby nie utrudniało im to chodzenia, nie wywijały się. Jeżeli nie umiesz sam obciąć udaj się do weterynarza. A myjemy świnki bardzo rzadko, staramy się wcale. Ja w ciągu 2 lat myłam świnkę raz.
Miała obcinane pazurki.


Asia909 pisze:1. Jeśli świnka nie ma kolegi to nie ma co się dziwić że jest leniwa bo jest jej smutno i jest samotna.
2. http://www.swinkimorskie.eu/SPSM/index. ... &Itemid=90 Polecam
3. Klatka dla 2 (bo 2 świnki to minimum!) to 100x50 cm. Kup taką i zaadoptuj kolegę. Na spód daj trociny lub podkłady seni, lub żwirek drewniany i na niego matę łazienkową.

Z tym że nie wiem czy we Francji znajdę gdzieś świnkę morską do adopcji, mała świnka i dorosły samiec będą się lubiły?

4. Trzeba obcinać pazurki świnka! Minimum co miesiąc. Inaczej może dojść do deformacji stopy. A kąpanie to tylko raz na jakiś czas gdy jest taka potrzeba.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska- kilka pytań?

Postautor: vagina_denata » 26 listopada 2013, 21:23

Na temat adopcji nowej świnki, łączenia starej z nową jest milion wątków, naprawdę wystarczy poczytać.
O sałacie zresztą też... Użyj wyszukiwarki i znajdź odpowiedzi na swoje pytania, to naprawdę nie jest takie trudne.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas