Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak przetransportować prosiaki?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
kotnie
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 5 lutego 2015, 0:54
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Koko & Milka
Kontaktowanie:

Jak przetransportować prosiaki?

Postautor: kotnie » 1 kwietnia 2015, 15:24

Hej! Dzisiaj mam wizytę z prosiakami u weterynarza, w zasadzie tylko jedna musi zostać zbadana, ale druga idzie dla towarzystwa ( raźniej im we dwójkę ) . Weterynarz jest naprawdę blisko, na nogach ok. 5 min od mojego bloku, jednak ze względu na pogodę jadę autem. I tu mam pytanie. Mam torbę na prosiaczki, wyścielę ją ręcznikami z każdej strony, ale na czas przejścia od i do samochodu mam zakryć całą torbę kocem? Temperatura to tylko 6 stopni i porwisty wiatr. Nie chciałabym ,żeby przez szczelinki przewiał je wiatr i się przeziębiły. I zastanawiam się czy sam koc wystraczy? Nic innego bym nie mogła więcej zrobić aby je uchronić, a ja jestem panikarą na tym punkcie, odkąd wiatr przewiał tak mojego chomiczka,że zdechł. Jakieś rady?


Awatar użytkownika

tancerkam
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 28 marca 2015, 21:05
Kontaktowanie:

Re: Jak przetransportować prosiaki?

Postautor: tancerkam » 1 kwietnia 2015, 15:52

zrób tak jak mówiłaś tyle że ja na twoim miejscu dała bym jeszcze do środka butle z ciepłą wodą i zawinęła w dodatkowy koc :3


Elly
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 3 października 2014, 16:09
Kontaktowanie:

Re: Jak przetransportować prosiaki?

Postautor: Elly » 1 kwietnia 2015, 18:14

Przecież to trasa z samochodu-do samochodu. Nie ma co panikować. Transporter czy torba z ręcznikiem spokojnie wystarczy. Przegrzanie świnek i odcięcie im dopływu powietrza to też nic dobrego.



Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas