Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dobranie do samca drugiego świniaka ;)

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
tomass95
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 16 marca 2015, 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Świnki morskie: Wasyl
Kontaktowanie:

Dobranie do samca drugiego świniaka ;)

Postautor: tomass95 » 24 czerwca 2015, 14:32

Witam, posiadam świnkę morską długowłosą od listopada jest to samiec. Od tamtego czasu miałem dużo wolnego czasu wiec ze świnka siedziałem troche po 1-2 godz dziennie poświecałem z nim na zabawe , teraz przyszedł czas na obowiązki troche mniej tego czasu dla niej bedzie, i myślę nad drugą świnką co w tym wypadku zrobić ? Macie jakieś porady chciałbym dobrać dla niego kolege żeby mu nudno nie było i co w tym wypadku robić możeo samiczce pomyślec tylko nie chciałbym potomstwa bo obowiązek jest wiekszy. A jak dobrać samczyka , co jeśli będa sie nie lubic i atakować co zrobic to najgorsze macie jakieś sprawdzone sposoby . Czekam na odpowiedzi ;) Pozdrawiam!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Cimcia
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 24 czerwca 2015, 14:22
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Dobranie do samca drugiego świniaka ;)

Postautor: Cimcia » 24 czerwca 2015, 14:39

Wiedz że każda świnka ma inny charakter. (z mojego doświadczenia) Świnki tej samej płci się zwykle przyjaznią :)
To może trochę potrwać zanim się przyzwyczają, ale moje samiczki od razu się przytuliły! :D
Pamiętaj o dużej klatce! ;)

Rubi <3 :blush:
Kocham moją świnkę :blush:

Awatar użytkownika
tomass95
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 16 marca 2015, 17:52
Lokalizacja: Ostróda
Świnki morskie: Wasyl
Kontaktowanie:

Re: Dobranie do samca drugiego świniaka ;)

Postautor: tomass95 » 24 czerwca 2015, 15:37

Ale to co mam sie z tym liczyć że bedą sie podgrywać i atakować czy jak ? Jak to zrobić dokładnie aby sie zaprzyjazniły :)


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Dobranie do samca drugiego świniaka ;)

Postautor: Moreni » 24 czerwca 2015, 18:41

Z tego co wiem, gwarancji, że się zaprzyjaźnią nigdy nie ma. Aby zmniejszyć ryzyko, że się nie polubią, najlepiej na pierwsze spotkanie wybrać miejsce, którego żadne świnka nie zna (np. jakieś pomieszczenie w domu, w którym Twój samczyk jeszcze nie był). Będą się pewnie ganiać i na siebie krzyczeć, ale dopóki nie poleje się krew, nie powinno się interweniować. No i musisz się liczyć z tym, że łączenie i zapoznawanie może potrwać kilka dni, a w tym czasie samczyki powinny mieszkać osobno (no, chyba że się od razu polubią, bywa i tak).

Tu masz cały dział poświęcony łączeniu świnek.:)
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... m.php?f=30



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

  • Dołącz do nas