Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gdzie najlepiej kupić pierwszą świnkę morską?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
lejdi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Gdzie najlepiej kupić pierwszą świnkę morską?

Postautor: lejdi » 12 sierpnia 2015, 20:05

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Przeglądam forum od jakiegoś czasu i czerpię wiedzę, ponieważ chcemy kupić świnkę morską.
Gdzie kupić świnkę? Chcę mieć świnkę gładkowłosą (może też być holenderska, ale nie mam pojęcia czy ciężko o taką) albo rozetkę. Czy warto kupić od prywatnej osoby? Z ogłoszenia na olx czy gratce? Nie mam doświadczenia i boję się, że nie zauważę przy zakupie jeśli będzie coś ze świnką nie tak. Chcemy mieć samicę. Proszę o pomoc, mam bardzo wiele pytań, ale to później.


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Gdzie najlepiej kupić pierwszą świnkę morską?

Postautor: Moreni » 12 sierpnia 2015, 21:07

Najlepiej kupować w zarejestrowanej hodowli - wtedy ma się pewność, że świnka jest zdrowa, odpowiedniej płci i w odpowiednim wieku, z czym rożnie bywa w sklepach. Ale świnki z hodowli są sporo droższe niż takie ze sklepu czy z oxl ("jakość" zwierzęcia ma swoją cenę).

Można też całkiem za darmo adoptować zdrową świnkę ze Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim.:) http://swinkimorskie.eu/SPSM/


lejdi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Re: Gdzie najlepiej kupić pierwszą świnkę morską?

Postautor: lejdi » 12 sierpnia 2015, 21:28

Ale czy w hodowlach są też świnki gładkowłose i rozetki? Przeglądałam w internecie hodowle w Łodzi - do Łodzi mam 50 km. Widziałam świnki różnych ras, a tych zwykłych chyba nie. Chociaż na stronie może wszystkich świnek nie być. Jestem z okolic Piotrkowa Tryb. Strasznie mnie męczy to szukanie, bardzo bym chciała już mieć świnkę.


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Gdzie najlepiej kupić pierwszą świnkę morską?

Postautor: Moreni » 12 sierpnia 2015, 21:41

Jest sporo hodowli w okolicach Warszawy, to niedaleko od Łodzi. Świnek do adopcji tez trochę jest, chyba nawet w okolicach Łodzi (to warto sprawdzić na forum SPŚM). I szczerze mówiąc, radziłabym jednak wykazać się cierpliwością - lepiej poczekać miesiąc na świnkę z pewnego źródła, niż potem miesiąc leczyć choroby skórne świnki z niepewnego (albo doczekać się kinderniespodzianki...).

Względnie możesz rozpytać się na forach o naprawdę dobry sklep zoologiczny - ale to wciąż mniej pewna metoda.


lejdi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Re: Gdzie najlepiej kupić pierwszą świnkę morską?

Postautor: lejdi » 12 sierpnia 2015, 21:56

Dobrze, uzbroję się w cierpliwość, w sumie jeszcze nie kupiłam klatki, więc to może jakiś znak.


lejdi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Re: Gdzie najlepiej kupić pierwszą świnkę morską?

Postautor: lejdi » 16 sierpnia 2015, 16:35

Pan w pewnym sklepie zoologicznym zaproponował, że poszuka świnki konkretnej rasy, a nawet pytał jaki kolor chciałam. Sklep wydaje się ok, nawet samce były w osobnej klatce i samice w osobnej. W innych sklepach widzę świnki razem w jednej klatce. Jedna pani twierdziła że płeć po pół roku można określić. Nie wiem jednak czy się na to godzić, żeby sklep szukał mi świnki. Póki co szukam sama i powiem, że ciężko jest :-(. Wiem już, że nie chcę rozetki. Ale to właśnie rozetki spotykam w takich pięknych kolorkach. Ostatnio biorę też pod uwagę teddy. Ale nie wiem czym się różni US od tej drugiej. Mam mnóstwo pytań, a nie chcę robić tu bałaganu i zadawać każde w nowym wątku.


paulette
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2 sierpnia 2015, 8:48
Lokalizacja: Kielce
Świnki morskie: Antoś
Kontaktowanie:

Re: Gdzie najlepiej kupić pierwszą świnkę morską?

Postautor: paulette » 16 sierpnia 2015, 18:18

Najlepiej w zarejestrowanej hodowli lub adopcja. Chyba że masz zaufany sklep zoologiczny i masz pewność że świnki przywożone sa tam z zaufanego źródła ze maja opiekę weterynaryjną i ze pracownik nie zatai przed tob że świnka właśnie leczy się z grzybicy lub ma jej niewidoczny prawie zalążek. Na sklepy radzę uważać również dlatego, że często handlują zbyt młodymi świnkami :| ludzie kupują ufając że mala szybko sie uczy i oswaja a nie zauważają że prosiaki były odebrane od matki za wcześnie :|


lejdi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Re: Gdzie najlepiej kupić pierwszą świnkę morską?

Postautor: lejdi » 16 sierpnia 2015, 18:53

Sklep wydaje się być ok w porównaniu z innymi. Skąd mają świnki to nie wiem. Nie pytałam, ale może zapytam. Pracownik miał sporą wiedzę o świnkach i naprawdę zrobił na mnie dobre wrażenie.
Jednego jestem pewna - że nie będę umiała ocenić czy świnka ma jakieś problemy zdrowotne, bo nie miałam wcześniej styczności z tymi zwierzątkami. Szukam świnek w woj. łódzkim i coś marnie mi to idzie.
Wiem, że wiele osób mimo wszystko ma świnki ze sklepu zoologicznego. Boję się jednak tam kupić, ale jak nie będzie już innego wyjścia to kupię. Szukam też na olx.


paulette
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2 sierpnia 2015, 8:48
Lokalizacja: Kielce
Świnki morskie: Antoś
Kontaktowanie:

Re: Gdzie najlepiej kupić pierwszą świnkę morską?

Postautor: paulette » 16 sierpnia 2015, 22:19

Wiele osób kupuje zwierzaki w sklepach to fakt. Wiadomo, że jak mamy mieć zwierzaka pierwszy raz nie od razu widzimy czy jest zdrowe. Ale zawsze możesz popatrzeć czy wybrana świnka nie jest za mala, za chuda, markotna, nieswoja. Stan sierści ocenić i obejrzeć czy nie ma widocznych łysych placków. Jeżeli pracownik jest fair to zapytaj czy świnka przechodziła u nich w sklepie kontrolę weterynaryjną. Fakt wszyscy polecamy adopcję ale ktoś musi wykupić i te biedy z zoologa nie trafiły tam przeciez na własne życzenie :)


lejdi
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2015, 19:53
Kontaktowanie:

Re: Gdzie najlepiej kupić pierwszą świnkę morską?

Postautor: lejdi » 16 sierpnia 2015, 22:50

Dziękuję, bardzo mi pomagacie. Już się nie mogę doczekać świnki :-).


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas