Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Urozmaicenie życia świnki

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Urozmaicenie życia świnki

Postautor: kira » 11 września 2015, 17:36

Cześć. Czytałam kiedyś w książce o świnkach morskich, że życie świnki jest nudne i żeby w miarę możliwości je urozmaicać. Ja generalnie wymyśliłam taką zabawę, że wyciągam świnki z klatki i puszczam je na pokój żeby sobie trochę pochodziły, a ja przez ten czas chowam im po klatce zieleninkę następnie stawiam schodki i one biegną za zapachem i szukają źródła, zawsze każda znajdzie coś i nawet zauważyłam, że w czasie szukania nie ma kłótni takich jak przy zwykłym jedzeniu. Teraz pytanie co o tym myślicie? Czy wy urozmaicacie życie waszych świnek? Jak je urozmaicacie? Czy macie jakieś własne pomysły na urozmaicanie życia świnek?

________________________
Pozdrawiam
Julia

Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Urozmaicenie życia świnki

Postautor: befana30 » 12 września 2015, 8:46

fajny pomysl z ta zabawa w "chowanego" :D
ja jedynie zawiesilam w klatce hamaczki, pieterka i mala pileczke- widze, ze mloda samiczka od czasu do czasu to "podbija" glowka, a starsza poszla za jej przykladem i tez albo podbija, albo probuje na nia wejsc
Oprocz tego wypuszczane codziennie na pare godz maja mase zakatkow do chowania, wskakuja na taborecik lub go obgryzaja, mecza moje firanki i sie za nimi chowaja smiesznie podskakujac, maltretuja dywan i wskakuja do koszyka w kuchni w poszukiwaniu smakolykow, a oprocz tego robie im "hustawke" ustawiajac ksiazke np na rolce po papierze i czesto sie bawia wchodzac i schodzac lub takie szerokie "schody" wlasnie z ksiazek lub robie "labirynty" z przedmiotow jakie sa w domu- ksiazki, miski, klatki itd
Widze, ze wypuszczone na wolnosc nigdy nie sa w jednym miejscu, wiecznie sie gdzies chowaja, kwicza, wesolo chrumkaja albo rozpedzaja sie na caly pokoj podskakujac w locie :)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Urozmaicenie życia świnki

Postautor: kira » 12 września 2015, 12:30

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Bardzo podoba mi się Twój pomysł z "huśtawką" i "hamakiem". :)

________________________
Pozdrawiam
Julia

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Urozmaicenie życia świnki

Postautor: Moreni » 12 września 2015, 22:35

Ja swoim dziś nakupowałam rurek i złączek PCV i zrobiłam z tego labirynt. Wyglądają na zadowolone.:)
Jako że często dostaję paczki, to robię im też konstrukcje z kartonów do zwiedzania i gryzienia.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Urozmaicenie życia świnki

Postautor: befana30 » 13 września 2015, 16:14

a mnie dzisiaj tez naszla wena tworcza i stworzylam im nastepne "kukulcze gniazdo" (kiedys mialy ze swetra, wiec dlugo "nie pozylo :tooth: )
tym razem mialam cienka, prostokatna podstawke pod talerz z wikliny- zlozylam na pol, zszylam po bokach, sciaglam mocno nitka by uformowac okragle wejscie i zawiesilam na gornych pretach klatki- myslalam, ze pewnie zas beda potrzebowaly czasu, by zrozumiec ze ten nowy "twor" ich nie zje, a tu Kluska z miejsca wskoczyla do takiej zakrytej hustawki i zaczela w srodku podskakiwac wywijajac glowka, bawila sie tak smiesznie chyba z 5min zapewniajac mi niezly ubaw :lol:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Urozmaicenie życia świnki

Postautor: kira » 13 września 2015, 19:36

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. :)

________________________
Pozdrawiam
Julia

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

  • Dołącz do nas