Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czerwone oczy.

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Andrew7826893
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 18:38
Kontaktowanie:

Czerwone oczy.

Postautor: Andrew7826893 » 18 grudnia 2015, 18:47

Cześć. Ostatnio zostałem szczęśliwym posiadaczem kawii. Urzekło mnie jej mruczenie jak ją głaskałem w sklepie ;) . Świnka ma jednak czerwone oczy. Ponoć takie często wystepują u albinosów jednak moja świnka do albinosa raczej nie należy ( zdjęcie załączam niżej ). Czy to znaczy, że ma jakiejś złe geny czy coś ? Ogólnie widać, że dobrze się czuje. Lubi przebywać u mnie na rękach, z radością zwiedza każdy kąt w pokoju gdy jest puszczona wolno. Czy takie czerwone oczy mogą coś o niej powiedzieć ?



Obrazek


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Czerwone oczy.

Postautor: Moreni » 18 grudnia 2015, 19:18

Czerwone oczy występują u różnych typów ubarwienia świnek, nie tylko u białych (z drugiej strony, nie każda biała świnka ma czerwone oczy;)). Twoja świnka jest szafranowo-czekoladowo (chyba, słabo widać na zdjęciu)-biała, a u wszystkich tych typów umaszczeń występują czerwone oczy.:)


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czerwone oczy.

Postautor: befana30 » 19 grudnia 2015, 9:05

a ja dla zainteresowanych podrzuce jeszcze link skad wlasnie u swinek takie, a nie inne umaszczenie :) na dole tej stronki jest fajna tabelka odnoszaca sie do koloru siersci i oczow :)
http://www.swinkamorska.com.pl/genetyka-swinek.html

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Czerwone oczy.

Postautor: GalaxySparkle » 19 grudnia 2015, 16:18

Brr, lekcje biologii, liceum, złe wspomnienia. :D

Ehh, miałam niezwykłą świnkę. Była czarno-biała. Miała czarne oczka, jedynie od silnego światła, np. w trakcie robienia fotki/filmiku z flashem, pojawiał się rubin, ale czasami też pojawiał się w nich taki niespotykany granat. Jak to pięknie wyglądało. Ona wgl była wyjątkowa... Ehh, no i się rozkleiłam. Kocham Cię, Peggy... (Za TM)


Awatar użytkownika
BlackNookie
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 1 lipca 2013, 10:19
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Nookie - Za TM [*]
Kontaktowanie:

Re: Czerwone oczy.

Postautor: BlackNookie » 20 grudnia 2015, 13:16

GalaxySparkle pisze:Brr, lekcje biologii, liceum, złe wspomnienia. :D

Ehh, miałam niezwykłą świnkę. Była czarno-biała. Miała czarne oczka, jedynie od silnego światła, np. w trakcie robienia fotki/filmiku z flashem, pojawiał się rubin, ale czasami też pojawiał się w nich taki niespotykany granat. Jak to pięknie wyglądało. Ona wgl była wyjątkowa... Ehh, no i się rozkleiłam. Kocham Cię, Peggy... (Za TM)


Ja właśnie teraz mam genetykę i potwierdzam - ja też będę mieć złe wspomnienia. :D
Mój świnek też jest czarno-biały (jak widać na avatarze) I ma jedno ucho białe jedno czarne.
Ale oczka to zależy kiedy, bo czasem są niebieskawe, a czasem czarne. Generalnie on taką chimerą jest - Cały rozetka, a tył długowłosy. xD

Obrazek
♥ ησσкιє ♥

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Czerwone oczy.

Postautor: Moreni » 20 grudnia 2015, 13:48

Co wy gadacie, genetyka w liceum to był mój ulubiony kawałek biologii - takie to wszystko było łatwe i proste.^^ Prawdziwy horror to się dopiero na studiach zaczął...


Awatar użytkownika
BlackNookie
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 1 lipca 2013, 10:19
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Nookie - Za TM [*]
Kontaktowanie:

Re: Czerwone oczy.

Postautor: BlackNookie » 20 grudnia 2015, 14:33

Dużo zależy od nauczyciela. Niestety ja mam taką nauczycielkę, że jak nie napiszesz na sprawdzianie słowo w słowo z podręcznika wytłumaczenie to dostajesz 1. Mamy 28 zagrożonych w klasie z Biologii z 31 osób. :/

Swoją drogą - o albinosach - Ja bardzo lubię świnki z czerwonymi oczyma, nawet jak nie są albinoskami (Uwielbiam albinosy w każdej postaci :D) Z kolei zauważyłam, że wiele ludzi uważa te świnki za straszne i brzydkie. :shock:
Masz śliczną świnkę Andrew! :)

Obrazek
♥ ησσкιє ♥

Andrew7826893
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 18 grudnia 2015, 18:38
Kontaktowanie:

Re: Czerwone oczy.

Postautor: Andrew7826893 » 20 grudnia 2015, 15:16

Teraz już mam dwie stwierdziłem, że moja potrzebuje towarzystwa i teraz mam 2 takie cuda :)
Obrazek


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas