Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łączenie Świnek

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
TomaszRybnik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwietnia 2016, 13:03
Kontaktowanie:

Łączenie Świnek

Postautor: TomaszRybnik » 19 kwietnia 2016, 19:21

Witam, 2 dni temu zakupiłem drugą świnkę i mam kilka pytań.

1. Klatkę wymieniłem z 60x30 na 120x80 wystarczająca dla 2 prosiaków ?
2. Stara świnka (samiczka 4 miesięczna) czasami gania i trąca nosem małą (2 miesięczna samiczka) a czasami tak ją pogoni że mała aż piszczy, czy to normalne ?
3. Świnki mają dwa osobne domki, czy to dobry pomysł ? Czy lepiej jeden wspólny ?
(mała jak wejdzie na zwiady do domku starej od razu jest przegoniona)
4. Używam tylko żwirku, czy to dobry pomysł ? (tesco 7l za 10zł) gdzieś wyczytałem że źle to wpływa na łapki...
5. Musze wyjechać na 1 dzień, zostawić świnki razem ? czy je rozdzielić ? (mam drugą klatkę 60x30)
6. Jakieś porady jak traktować dwie świnki, nigdzie nie mogę nic na ten temat znaleźć.

Wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Łączenie Świnek

Postautor: madzia0902 » 19 kwietnia 2016, 20:15

Klatka jest wystarczająca dla 2 prosiaczków, to że starsza świnka gania małą to też jest normalne gdyż ona czuje się Panią na włościach i pokazuje że to ona tu rządzi, póki nie ma rozlewu krwi nie ma czym się martwić. Moje świnki też mają po kilka norek bo razem nigdy nie leżą więc dobrze że mają dwa domki bo starsza będzie ze swojego przeganiać tą która jest niżej w hierarchii. Żwirek drewniany mam nadzieję? Co nie zmienia faktu że to faktycznie zły pomysł gdyż świnki mogą pokaleczyć sobie łapki albo nabawić się odcisków więc albo połóż na niego matę łazienkową albo grubą warstwę trocin. Jeśli starsza świnka nie jest agresywna wobec młodszej pozwala jej jeść skubać sianko i pić to bym je zostawiła razem, gdyż małą jak zostanie sama będzie płakać, a przy drugiej śwince, mimo że ta ją przegania, czuje się bezpieczniej. Teraz musisz małej poświęcić dużo czasu żeby się oswoiła z nową sytuacją i przyzwyczaiła do Ciebie czyli takie samo oswajanie jak przy pierwszej śwince, przekupowanie jedzeniem i dużo cierpliwości. Między świnkami nie ma aż tak dużej różnicy wieku więc myślę, że bez problemu powinny się dogadać :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Łączenie Świnek

Postautor: GalaxySparkle » 20 kwietnia 2016, 19:23

Powyżej odpowiedzi na wszystkie pytania, a nst razem proszę pytać w osobnych wątkach, a nie pisać całą litanię pytań w jednym. Tym bardziej, że część problemów była już poruszana na Forum.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas