Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zakup nowej świnki morskiej

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Kaysa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, 11:05
Kontaktowanie:

Zakup nowej świnki morskiej

Postautor: Kaysa » 10 października 2016, 21:15

Witam,
Znów przychodzę do Was po poradę.
Mianowicie świnka o której pisałam w tym temacie https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... ci#p163500 niestety zmarła ponad miesiąc temu. Nawet po takim czasie pisząc tą wiadomość łzy napływają mi do oczu. Bardzo mi jej brakuje. Nie wyrzuciłam nawet jego legowiska czy karmy. Nie mogę ukoić bólu po jego stracie. W ciągu tylu lat chyba aż nazbyt przywiązałam się do mojego świniaka. Od kilku dni myślę nad zakupem nowej świnki morskiej, lecz trochę się waham.
Czy wy też mieliście taki problem. Proszę doradźcie mi co mam robić.


Awatar użytkownika

Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Zakup nowej świnki morskiej

Postautor: Dona » 11 października 2016, 7:25

A może adopcja? Popatrz na prosiaczki ze strony SPŚM może któreś przypadnie Ci do serca. http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=84
Nie wahaj się, świetnie zajmujesz się świnkami i możesz im dać dobry domek.


Konto usunięte

Re: Zakup nowej świnki morskiej

Postautor: Konto usunięte » 11 października 2016, 16:26

Do tego co proponuje Dona dodałabym: bierz 2 okazy! :D We dwójkę będą czuły się raźniej i gdy Cię nie będzie w domu nie będą się nudzić :)


Kaysa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, 11:05
Kontaktowanie:

Re: Zakup nowej świnki morskiej

Postautor: Kaysa » 11 października 2016, 19:56

Dzięki za słowa otuchy. Przemyślałam sprawę i jednak nabędę świniaka. Wierzcie mi, że wolałabym zaadoptować świnkę niż ją kupić, lecz świnki do zaadoptowania z SPŚM są do odebrania z miejscowości oddalonych ode mnie średnio o 225 km. Nie mam czym dojechać więc adopcja świnek jest niemożliwa.
Z tego co wiem w mojej miejscowości i miejscowościach przyległych nikt nie prowadzi hodowli świnek morskich, więc pozostaje mi niestety tylko sklep zoologiczny.
Co do kupna drugiej świnki. Gdy wujek dowiedział się, że znowu chcę mieć świnkę wymyślił sobie, że lekarz zabronił trzymanie jakichkolwiek zwierząt futerkowych w domu bo jest na nie uczulony (był dzisiaj u lekarza a wczoraj się dowiedział o tym, że planuję nabyć nowego prosiaczka. Wiemy z ciocią, że kłamie bo to ja jestem uczulona na nie i wiemy jakie objawy występują). Także druga świnka na razie nie wchodzi w grę.
Dziękuję, że mi pomogłyście :)


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Zakup nowej świnki morskiej

Postautor: SwinekDuduś » 13 października 2016, 20:41

Przykro mi. Wiem, jak stracić świneczkę :(
Poczekaj jeszcze, ochłoń, przypomnij sobie jak spędzałaś czas ze świneczką. Wasze dobre, i gorsze chwile. Przejedź najlepiej album czy zdjęcia w telefonie z nią.
Dopiero wtedy, kiedy ból zniknie, mogłabyś adoptować/kupić świnkę.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Zakup nowej świnki morskiej

Postautor: GalaxySparkle » 14 października 2016, 17:39

Ja straciłam świnkę niedawno i znam to uczucie takiego zamieszania w sercu. Brakuje Tej świnki i serce nie jest gotowe jeszcze na nową. Nie ma czegoś takiego jak 'zbytnie przywiązanie'. Każda świnka jest inna, wyjątkowa, i każda zostaje w sercu. Ale jak tylko będziesz zdecydowana, to będziesz wiedzieć.


Kaysa
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 1 sierpnia 2016, 11:05
Kontaktowanie:

Re: Zakup nowej świnki morskiej

Postautor: Kaysa » 16 października 2016, 18:14

ŚwinekDuduś i GalaxySparkle dzięki za dobre rady. Poczekam z zakupem świnki jeszcze trochę.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas