Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dwie świnki, w końcu!

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
Klodiq
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 26 września 2016, 19:33
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Stefania, pieszczotliwie Stefcia; Edward, Felek, Bruno
Kontaktowanie:

Dwie świnki, w końcu!

Postautor: Klodiq » 22 grudnia 2016, 23:48

A ja tak tylko chciałam pochwalić się, że przekonałam w końcu mamę do zakupu koleżanki dla mojej Stefci i stanie się to w styczniu :D
Jestem z siebie dumna!


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: befana30 » 23 grudnia 2016, 8:08

Klodiq pisze:Jestem z siebie dumna!


My z Ciebie tez, i z Mamy rowniez- to musiala byc ciezka walka :lol:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: świnkawikamorska » 23 grudnia 2016, 10:46

Wielkie gratulacje! Wiem, jak to ciężko jest z mamami ;p Ale najważniejsze, że się udało. :D

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

Awatar użytkownika
Klodiq
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 26 września 2016, 19:33
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Stefania, pieszczotliwie Stefcia; Edward, Felek, Bruno
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: Klodiq » 23 grudnia 2016, 12:14

Oj walka była bardzo ciężka :D
Ale porozmawiałam z nią ja i pani z zoologicznego, która w domu ma duuuużo świniaków. Później pogadałyśmy i w końcu się udało :D


Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: Olusieeeek » 28 grudnia 2016, 21:20

Ja właśnie bardzo bym chciała kolegę dla Fifolca. Tylko najgorszy problem w tym, że to mała wsza i nawet kota pogonił (serio!). Jak mam połączyć Fifi który bardzo, ale to bardzo pokazuje, ze to on rządzi - z nowym kolegą? BOję się, ze dojdzie do rozlewu krwi i wtedy 2 świnki będą w 2 klatkach... i co wtedy?


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: Dona » 29 grudnia 2016, 7:42

Polecam adopcję z SPŚM. W sytuacji gdy się świnki nie dogadają, można zwrócić prosiaczka do domu tymczasowego. Poza tym często jest tam opis charakteru danej świnki, więc można poszukać łagodnego prosiaczka który się podporządkuje.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: befana30 » 29 grudnia 2016, 10:21

Dokladnie, Dona ma rcje- najlepszym wyjsciem bylaby adopcja z SPSM, zastanawiam sie jednak czy nie lepiej by bylo przygarnac wysterylizowana samiczke..? skoro Fifi taki zadziorny jest ryzyko, ze slabszego samca calkowicie zdominuje i moze sie nad nim znecac, a przy samiczce taki problem odpada- parki z reguly lepiej sie dogaduja niz osobniki tej samej plci, tym bardziej ze w SPSM maja juz wysterylizowane samiczki.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: Olusieeeek » 29 grudnia 2016, 13:10

Macie racje dziewczyny :) tylko wlasnie obawiam sie adopcji. Sama dzialam w Fundacji Centaurus i wiadomo, tam jak ludzie adoptuja to musze co jakis czas zdawac relacje jak sie ma podopieczny. Poza tym, tam zwierze ktore jest adoptowane nigdy nie przechodzi na wlasnosc adoptujacego, zawsze pozostaje wlasciciel Fundacja. Tutaj ktos juz adoptowal swinke z SPŚM?


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: Dona » 29 grudnia 2016, 14:34

Tak, moja Poziomka jest ze SPŚM.
Oczywiście podpisuje się umowę w której wyraża się zgodę na ewentualne kontrole, ale na pewno nikt nie zrobi niezapowiedzianego nalotu.
Ja miała tylko wizytę przed adopcyjną (tz WPA). Dziewczyna była bardzo fajna, z dużym doświadczeniem. Otrzymałam kilka dobrych rad. Potem po adopcji, kilka razy pisałyśmy smsy i wysyłałam zdjęcia Poziomeczki, ale to już z mojej inicjatywy.
Zresztą trudno się im dziwić że martwią się o zwierzęta które oddają do adopcji. Często przyjmują je chore i zaniedbane, z bardzo nieciekawych miejsc. Potem je leczą, dokarmiają, smarują , pielęgnują i na pewno związują się z nimi emocjonalnie, jak każdy człowiek, który ma trochę serduszka w klacie.
Więc zabezpieczają się na wypadek złych ludzi, ale to świadczy tylko o ich trosce i jak widzą że jest wszystko ok, to nie wchodzą z butami w czyjeś życie. Nie ma co się obawiać adopcji.
A zwierzęta od nich są zdrowe i to jest bardzo duuuży plus, bo przynajmniej mamy pewność że nie przyniesiemy do domu grzyba albo świerzba, nie poczęstujemy tym prosiaczka którego już mamy w domu i nie wydamy kroci na dzień dobry u weterynarza.
Tak więc obiema rękami podpisuję się pod adopcją i serdecznie zachęcam.


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Dwie świnki, w końcu!

Postautor: Żaneta_Radom » 29 grudnia 2016, 18:19

Ja właśnie jestem w trakcie procesu adopcyjnego. Dziś mam WPA :)
Także trzymajcie kciuki, żeby nasz wybraniec (Santi) zamieszkał z nami :) Syn już nie może się doczekać.
A Santi... pełne imię: Santa Claus.
Jest jeszcze młodziutkim albinoskiem - rozetką. U poprzednich właścicieli był trzymany w pudle kartonowym :( Ktoś ewidentnie go nie chciał. A my chętnie go weźmiemy. Myślę że to co przygotowaliśmy dla świnek wystarczy dla trójeczki.
Dodatkowo jesteśmy w trakcie poszukiwania kratke do wykonania klatki C&C. W czasie świąt próbowałam się skontaktować z firmą produkującą takie kratki... No, ale to dopiero się okaże po nowym roku, czy to dla nas zrobią. W każdym razie my na Santiego czekamy. Pytanie tylko czy on czeka na nas i naszych dwóch prosiaków. Czy się dogadają?

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas