Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wakacje a przywiązanie prosiaków

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Tutka&DoryTeam
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 18:43
Kontaktowanie:

Wakacje a przywiązanie prosiaków

Postautor: Tutka&DoryTeam » 7 lutego 2017, 12:31

Cześć, planuję już wyjazd na wakacje, na 2 tygodnie. Mam już "załatwionego" opiekuna na ten czas, świniaki pojadą do znajomego.

Tylko nurtuje mnie pytanie, czy moje 2 świnki będą mnie po tym czasie pamiętać? Bo są do mnie teraz mocno przywiązane i zawsze się cieszą jak są ze mną...


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Wakacje a przywiązanie prosiaków

Postautor: befana30 » 8 lutego 2017, 8:40

Szczerze mowiac, az sama jestem ciekawa odpowiedzi- nigdy mi sie nie zdarzylo zostawic swinie na dluzej niz 1 dzien, po ktorym byl oczywiscie foch i zez spod byka.
Mi sie wydaje, ze z czasem kiedy wrocisz proski zaczna sobie Ciebie przypominac, tzn po zapachu, glosie, dotyku, ale napewno przez pierwszy dzien, jak nie kilka, beda zdezorientowane.
Raz wyjezdzajac do Polski zostawilam pod opieka partnera chomika (tak, wiem to nie to samo)- o dziwo moja mysia mnie rozpoznala od razu wlasnie po zapachu i dotyku- dowiedzialam sie wtedy, ze za kazdym razem, gdy chlop chcial ja nakarmic czy sciolke zmienic, gryzla go jak typowy szczur :lol: wystarczylo bym ja wziela na rece po powrocie, a bez wahania dala sie polozyc na grzbiecie by ja smyrac po lapkach i brzuszku, przy czym nie bylo zadnego gryzienia z jej strony, a lizanie jak dawniej :) taki niby sobie "szczurek", a swoj rozum jednak mial- takze mysle, ze proski tym latwiej rozpoznaja opiekuna, choc nie obejdzie sie bez wstepnej ostroznosci.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Wakacje a przywiązanie prosiaków

Postautor: Caviova » 8 lutego 2017, 15:15

Ja czasami wyjeżdżam na dość długo, i powiem tak: świniaczki przez 2/3 dni są w szoku, bo przecież jak to: przed chwilą dawał żryć ktoś inny, a tyś to kto? A po jakimś czasie - " Te, a to nie nasza pani? Bo jakoś znajomo wygląda." :lol: To prawda, po części musiałyśmy się "poznawać na nowo." To raczej jest nieuniknione. Jednak niestety nie jestem w stanie przewidzieć, jak będzie z Twoimi. Mogą zdziczeć trochę, mogą całkiem. Nie ma reguły. Także dopóki pierwszy raz nie pojedziesz, to się nie dowiesz. ;)


Tutka&DoryTeam
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 17 stycznia 2017, 18:43
Kontaktowanie:

Re: Wakacje a przywiązanie prosiaków

Postautor: Tutka&DoryTeam » 9 lutego 2017, 14:23

Dzięki, mam nadzieję, że jakoś to będzie :D



Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

  • Dołącz do nas