Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka morska na talerzu - jak smakuje?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska na talerzu - jak smakuje?

Postautor: ŚwinkoLubka » 3 maja 2017, 12:38

Ty lepiej znajdź sobie jakieś forum wrogów świnek, a nie miłośników, co nie?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska na talerzu - jak smakuje?

Postautor: Batman » 3 maja 2017, 22:08

Tu wesoło jest. Banda zakompleksionych dzieci udaje specjalistów metodą kopiuj/wklej :D
A rady słoneczko możesz rodzicom dawać jeżeli Ci pozwolą.


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska na talerzu - jak smakuje?

Postautor: Dona » 4 maja 2017, 6:06

Niezły masz ubaw, co?? Zaczepiasz, wyśmiewasz, dokuczasz, tak zachowuje się dorosły człowiek? Wiedzę masz żadną za to gębę od ucha do ucha. Koniecznie chcesz rozwalić to forum?? Co Ci z tego przyjdzie?? Skoro jest tu banda samych dzieciaków to po co Ci takie towarzystwo. Zajmij się bardziej dorosłymi zajęciami.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska na talerzu - jak smakuje?

Postautor: Batman » 4 maja 2017, 6:25

Nie ma czego rozwalać. Zdecydowana większość osób posiadających wiedzę oraz potrafiących merytorycznie się wypowiadać od dawna się nie udziela. Wystarczy przejrzeć starsze tematy i posty. Aktualnie jest tu dzieciarnia, która spamuje gdzie tylko może pomimo tego, że ich wpisy nic nie wnoszą. Zadałem pytanie - dzieciarnia nie znała odpowiedzi to mi napisali o wujku G :) Nie o towarzystwo a ubaw chodzi. Tabliczki mnożenia nie znają a specjalistów udają :) Rozwalać nic nie będę - chociaż wywalenie kont userów/ pozmienianie im haseł na tym silniku to banał ;)


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska na talerzu - jak smakuje?

Postautor: Dona » 4 maja 2017, 8:43

Nawet jeśli "banda dzieciaków" chciałaby porozmawiać na forum o sprawach o których nic nie wiedzą, to co ci to przeszkadza? Nie rozmawiają o mordobiciach, ale o zwierzętach, a z tych "dzieciaków" które mają dzisiaj swoje pasje, w przyszłości mogą wyrosnąć fajni specjaliści z powołaniem. Może zamiast ich hejtować, warto ich wspierać. A swoją drogą to żenujące żeby dorosły człowiek miał ubaw z hejtowania "dzieciarni".


Awatar użytkownika
ŚwinkoLubka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 17 lutego 2017, 22:07
Świnki morskie: Milka
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska na talerzu - jak smakuje?

Postautor: ŚwinkoLubka » 4 maja 2017, 19:55

Właśnie dlatego zastanawia mnie, czy to na pewno taki dorosły człowiek...


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska na talerzu - jak smakuje?

Postautor: chocolate Monster » 4 maja 2017, 20:10

Zgadzam sie z powyższymi


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska na talerzu - jak smakuje?

Postautor: SwinekDuduś » 5 maja 2017, 14:53

Moja koleżanka jadła, ogólnie mało mięsa, chodź ma dużo białka i ponoć jest bardzo suche, ponieważ świnki w hodowlach nie nabierają dużo sadła, chyba że Cuy...
Tak właściwie to prowo, ale jeżeli pytałeś/aś


Awatar użytkownika
BasiaS.
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 6 września 2017, 12:58
Lokalizacja: Pomorskie
Świnki morskie: Kazik i Puszek vel Łowiecek
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska na talerzu - jak smakuje?

Postautor: BasiaS. » 6 września 2017, 15:41

Hmmmm... Temat zdaje się być trudnym do dyskusji...ale z drugiej strony niech ktoś spróbuje na psim forum podobny temat zainicjować...albo na forum właścicieli królików :p

Trochę dystansu nie zaszkodzi, a sam wątek dla nowo-przybyłych jest świetnym kondensatorem atmosfery panującej na tym forum :)

Gołębiarze dla przykładu, którzy na gołębie wydają mnóstwo kasy, hodując je na wystawy, czy do lotów, znając datę wyklucia każdego z nich, nadając im imiona, głaszcząc je i uwielbiając, nie miewają takich awersji do podobnych tematów. Sami często układając swoje stada i eliminując zbędne osobniki wiedzą, że rosołek z gołębi jest pyszny i zdrowy.

Osobiście nie jadłam i nie mam pojęcia jak smakuje świnka morska... nie jestem też pewna czy chciałam tę wiedzę zaspokoić.
Moja niepewność, jak większości z was, wynika z naszej kultury, wszak świnka morska jest zwierzęciem domowym-pupilem. Wiem natomiast, że są kraje gdzie nie tylko świnki morskie, czy psy, ale nawet małpy są daniami narodowymi, a wręcz kulturowymi. Co kraj to obyczaj. Są przecież wyznania, które zakazują jadać wieprzowinę, a trzymanie psów, jako zwierzę domowe jest surowo zakazane.
Chyba wszystko zależy od otwartości na inność, choć dla mnie osobiście, większe znaczenie miało by to, w jakich warunkach są hodowane te zwierzęta i w jaki sposób giną. Bardziej mnie bulwersuje fakt wykrwawiania się zwierząt przed ich śmiercią w imię wierzeń religijnych, niż sam fakt jakim to zwierzę jest gatunkiem.

Per Aspera Ad Astra

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas