Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

1 świnka morska

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Amy
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 października 2016, 18:43
Kontaktowanie:

1 świnka morska

Postautor: Amy » 18 czerwca 2017, 21:23

Posiadam tylko jedną świnkę morską od 7 miesięcy. Poświęcam jej bardzo dużo czasu, często wypuszczam ją z klatki i rzadko zostawiam ją samą na dłużej. Po prostu spędzam z nią dużo czasu jednak czytałam że świnki powinnymy być przynajmniej 2 aby miały towarzysza. Teraz nie wiem czy mam dokupić 2 świnkę czy lepiej aby zostało tak jak teraz ? Nie jestem tylko pewna czy jeśli dokupie dobiero teraz mojemu świniaczkowi towarzysza nie dogadają się. Co o tym sądzicie ?


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: 1 świnka morska

Postautor: Cavcia » 18 czerwca 2017, 21:25

Jeżeli rodzice sie zgadzają na drugą to radze dokupic a jesli nie dasz z dwoma rady to niech tak zostanie.Ja też mam jedną świnke jak i wiekszosc osob.Po prostu mojej poswiecam duzo uwagi :)


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: 1 świnka morska

Postautor: Batman » 18 czerwca 2017, 21:30

No ja po kilku miesiącach dokupiłem drugiego prosiaka i od wczoraj trzymają między sobą dystans 3 metrów i zero zainteresownia :D
Zależy od prosiaka. Mój poprzedni nie tolerował innych przedstawicieli swojego gatunku :)


Konto usunięte

Re: 1 świnka morska

Postautor: Konto usunięte » 19 czerwca 2017, 7:41

Ja też wzięłam drugiego prosiaka po ok. 5miesiącach i była wojna :D Starsza świnia nie akceptowała młodszej.
Malutka chodziła za nią krok w krok, a ta ją tylko gryzła. Dzidziuś podrósł i po roku gnębienia nerwy puściły. Dziabła starszą w wargę do krwi. Od tego momentu rządzi młodsza świnka i to ta dziabie drugą jak coś jej nie pasuje. Mają osobne klatki i zażarcie bronią swojego rewiru. Poza klatką dogadują się i chodzą razem po mieszkaniu. W ogrodzie to samo, wspólnie jedzą, leżą niedaleko siebie, ale mieszkać razem nie mogą.


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: 1 świnka morska

Postautor: strzyga » 20 czerwca 2017, 21:38

Ja dokupiłam jedną do drugiej po ok. Pół roku i dogadały się od razu. Na początek dałam je do dwóch klatek i postawiłam obok siebie to pręty zaczęły gryźć, żeby się do siebie dostać. Następnego dnia dałam je już do jednej klatki, bo stwierdziłam, że to nie ma sensu.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas