Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka nie da sie złapać

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
Nadia567
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 17:38
Kontaktowanie:

Moja świnka nie da sie złapać

Postautor: Nadia567 » 14 sierpnia 2017, 17:43

Dzień dobry,od kiedy kupiłam swoją świnkę u takiej pani nie da sie ani pogłaskać ani wziasc na rece myślałam ze musi sie przyzwyczaić ale jest juz u mnie dwa miesiące i dalej nie da sie wziasc bo gryzie jest mi bardzo smutno bo jestem wrażliwa osoba Wiec nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić podobno pani mówiła Że miała dzieci a ona była wtedy bardzo mała chyba 3 miesiące miała moze ktoś jej zrobił krzywdę nie mam pojęcia proszę o pomoc .


Awatar użytkownika

Cavcia
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 25 marca 2017, 18:34
Świnki morskie: Niro
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie da sie złapać

Postautor: Cavcia » 14 sierpnia 2017, 19:02

to kup jeszcze jednąświnke bedzie weselej ;)


Nadia567
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 17:38
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie da sie złapać

Postautor: Nadia567 » 14 sierpnia 2017, 20:06

Właśnie nie moge bo moja klatka nie wypełnia wszystkich wymogów na posiadanie dwóch świnek czyli ze jest za mała


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie da sie złapać

Postautor: Darom » 15 sierpnia 2017, 0:54

To kup większą klatkę. Problemu nie widzę.


Nadia567
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 14 sierpnia 2017, 17:38
Kontaktowanie:

Dwie samice nie mogą sie dogadac

Postautor: Nadia567 » 5 września 2017, 3:48

Witam w piątek kupiłam dwie swinki w sklepie zoologicznym dwie samiczki dzisij byłam u weterynarza założyć książeczki i odrobaczyc.
W sobotę Bianka chciała chyba sie kopulować z mocca ale to przecież samiczki Wiec nie bałam sie ze zajdzie w ciąże dzisiaj właśnie przed
Chwila mocca ganiała bianke i tez chciała kopulować i mocca tak takie szybkie dźwięki wydawała a bianka mówiła jej żeby sie odczepiła
Tak zrozumiałam bo oglądałam kilka razy filmy o
Mówię swinek. Pani weterynarz powiedziała ze mocca jest napewno dziewczynka a Bianka nie jest w 100% pewna za tydzień sprawdzę jeśli to będzie chłopak musze pójść do tego zoologicznego i wyjaśnić ta sprawę bo jak będzie w ciazy to nie mam zamiaru mieć kolejnego potomstwa bo od małego można u swinek zajść s ciąże ale mniejsza.
Ta mocca wygania cały czas bianke z domu i raz była taka sytuacja ze mocca wygoniła bianke i goniła ja a ja musiałam zareagować bo Bianka strasznie sie trzęsła i poszłam ja pogłaskać i wtedy przestała. To by nie mogło być Możliwe bo to by było kazirodztwo nie wiem co mam robić w takich sytuacjach i bardzi mnie to martwi bo Bianka nie moze spac w domu razem z mocca.
Mam nadzieje ze ktoś mi pomoże o i znowu to samo mocca podchodzi do Bianka i wydają razem dwa inne odgłosy moze maja ruję albo pomyliły im sie rodzaje płci nie ważne proszę o pomoc . Pozdrawiam


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie da sie złapać

Postautor: ita79 » 6 września 2017, 0:33

po pierwsze to rozdziel świnki jak najszybciej skoro płeć nie jest pewna, bo to chwila i ciąża gwarantowana :/ .
Kiedy kupowałaś te świnki to były razem czy w innych klatkach? Najlepiej by było jakbyś nakręciła jakiś filmik z ich zachowania to dalo by się odpowiedzieć na Twoje pytania, bo troszkę zawile tłumaczysz.
Co się stało z poprzednią świnką o której pisałaś ? Masz od tego czasu już większą klatkę ?


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie da sie złapać

Postautor: Darom » 6 września 2017, 7:08

Najpierw piszesz, że kupiłaś świnkę" u takiej pani". Potem piszesz, że kupiłaś w sklepie zoologicznym dwie świnki.
Z moich obliczeń wynika, że masz teraz 3 świnki. Zatem mam dwa pytania:
1. Co stało się z tą pierwszą świnką ?
2. Kupiłaś większą klatkę dla świnek ?

Po drugie to:
Nadia567 pisze:Pani weterynarz powiedziała ze mocca jest napewno dziewczynka a Bianka nie jest w 100% pewna
Ciekawy jestem co to za weterynarz, który nie potrafi rozpoznać płci zwierzątka ? w tym przypadku świnki morskiej. :/


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas