Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łączenie dwóch samców

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
mel
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 29 lipca 2016, 15:23
Kontaktowanie:

Łączenie dwóch samców

Postautor: mel » 2 października 2017, 12:49

Postanowiłam kupić młodą świnkę samca żeby mój roczny chłopiec nie był taki samotny :) bo niestety mam dla niego mało czasu.Kupuje klatkę 120 cm lub 100 cm i moje pytanie brzmi czy lepiej dać go do tej nowej klatki wcześniej a dopiero później dokupić drugiego samca czy lepiej w tym samym czasie wpuścić je razem do nowej klatki???


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Łączenie dwóch samców

Postautor: Ptyś i ... » 2 października 2017, 14:46

Ja też muszę kupić drugiego chopka i po prsotu zrobię wydzieloną przestrzeń na początek i potem będziesz stopniowo łączyć.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Łączenie dwóch samców

Postautor: Kluzka » 2 października 2017, 15:49

Klatka minimum 120 cm. Świnki łączymy na neutralnym gruncie - na wybiegu pozbawionym wszelkich świńskich zapachów, z wieloma kryjówkami i jedzonkiem. Wybieg musi być ogrodzony. Dopiero kiedy świnki nie wykazują oznak agresji, kiedy się zaakceptują, ustalą hierarchię, dopiero wtedy wkładamy je do jednej klatki, oczywiście uprzednio wymytej i pozbawionej zapachów.
Ponadto - świnki adoptujemy, nie kupujemy. No chyba, że kupujemy z zarejestrowanej hodowli.
Dom tymczasowy SPŚM udzieli wszystkich potrzebnych informacji co do łączenia :)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Łączenie dwóch samców

Postautor: Ptyś i ... » 2 października 2017, 16:20

Czemu masz napisane poniżej kluzka: If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! ? Nkt nigdy mi nie dopowiedział. :)

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas