Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czemu świnki podskakują jak kopnięte prądem ????

Rozmowy o oswajaniu, nawykach i zachowaniu świnek morskich.
cOcaineSmile007
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 lutego 2017, 1:02
Kontaktowanie:

Czemu świnki podskakują jak kopnięte prądem ????

Postautor: cOcaineSmile007 » 16 lutego 2017, 1:17

Cześć, czy może ktoś z was wie dlaczego świnki podskakują tak, jakby były potraktowane prądem ( szybko biegają z miejsca na miejsce i podskakują kilkakrotnie ) przy czym sobie popiskują.
Druga sprawa jest taka : mam obecnie dwa, około 3-miesięczne samczyki, dlaczego jeden tak jakby grucha/mruczy na drugiego, a drugi w tym czasie kwika ? Jest tak na odwrót, raz jeden mruczy, raz drugi. Martwię się o nie, czy mam udać się do weterynarza ? Mam je od 4 dni, są troszkę płochliwe, ale wiem że to normalne w tej sytuacji. Często też kichają kilka razy dziennie, czy to ma jakieś większe znaczenie, konieczny weterynarz ?
Proszę o pilną odpowiedź, bardzo się martwię.
Z góry dziękuję i pozdrawiam !


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Czemu świnki podskakują jak kopnięte prądem ????

Postautor: KasiaKK » 16 lutego 2017, 8:56

To oznaka radości tzw. popcorning :)

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Agma502
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 24 listopada 2014, 19:32
Kontaktowanie:

Re: Czemu świnki podskakują jak kopnięte prądem ????

Postautor: Agma502 » 16 lutego 2017, 10:30

Podskakują bo sa szczęśliwie,co do gruchania to tez wszystko w porządku.Jeśli chodzi o kichanie to mogły sie przeziębić.Jeśli są radosne i jedzą to poczekaj z wizytą u weterynarza.Podawaj im witamine C w kroplekach moze być Cebion.Dbaj tez o diete prosiaczków aby była urozmaicona.Chroń od przeciagów.Jeżeli im nie przejdzie to trzeba bedzie je pokazać weterynarzowi.Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Czemu świnki podskakują jak kopnięte prądem ????

Postautor: Żaneta_Radom » 16 lutego 2017, 17:52

Co do radosnych podskoków już się dziewczyny wypowiedziały. Gruchanie to oznaka ustalania kto dominuje w stadzie. I jest to zupelnie niegroźne, będzie się powtarzać często i jeszcze przez wiele miesięcy.
A jeżeli chodzi o kichanie. To świnki często kichają od sianka. Jeżeli nie ropieją im oczka i nie ma wydzielinki z noska to myślę że możesz wcale ich nie ciągnąc do weta i oszczędzić im podawanie wit. C.
Wzbogać może jedzonko w te warzywaktór tej witaminki maja najwięcej: papryka, pietruszka, koperek, jabłko, cytrusy(ale te w mniejszej ilości i i tak mogą nie być lubiane przez świnki).

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Zachowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas