Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy to forum jest juz martwe?

Sugestie i uwagi na temat funkcjonowania forum oraz pytania odnośnie jego użytkowania.
Awatar użytkownika
Lunaloo!
Użytkownik
Kontaktowanie:

Czy to forum jest juz martwe?

Postautor: Lunaloo! » 20 listopada 2017, 23:05

Zauważyłam, ze mniej osób udziela się na forum. Czy jest już martwe, i nie warto tu szukać pomocy?
Jeśli niestety tak, to podajcie nazwę jakiegoś innego, aktywnego forum o świnkach.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca
Użytkownik

ahimsa
Użytkownik
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Czy to forum jest juz martwe?

Postautor: ahimsa » 21 listopada 2017, 14:23

Mnie się wydaje, że może forum nie jest jakoś bardzo dynamiczne, ale żebym miała poczucie, że jest martwe tak bym nie powiedziała. Osobiście w kryzysowym momencie dostałam poradę, wspierające słowa. Są przecież osoby, które długo zajmują się świnkami, mają sporo doświadczenia, zawsze można napisać prywatną wiadomość, jestem przekonana, że większość odpisze jednak; a poza tym każdy coś wnosi. Odzywa się co jakiś czas moderator... Poza tym niestety najlepsze nawet porady nie uzdrowią świnki same w sobie. Patrząc na forum to większość zaleceń mieści się w tym podstawowym zaleceniu - udania się do lekarza specjalisty i jak jest dobry lekarz to krok po kroku, jeśli jest to możliwe wyprowadzi świnkę z choroby, ale trzeba współpracować. Poza tym cóż każdy może we własnym zakresie podzielić się wiedzą, zamieścić link, zdać relację z tego, co powiedział weterynarz, dać coś z siebie...
Jak chodzi o forum, to mnie osobiście brakuje przyzwolenia na odświeżenie tematu, co już się tu pojawiło ta kwestia, nie sądzę, żeby to bardzo zaszkodziło, a np. mogłabym powracać do swojego głównego wątku i kto by chciał, to czytałby i komentował, a np. mi samo pisanie już przynosi ulgę - trudno oczekiwać, że ktoś będzie pamiętał i zapytywał co słychać... Na ostatnim forum w którym brałam udział tak było i wszystko było okay, nie było całej lawiny egocentryków nieustająco odświeżających swoich wypowiedzi, a jeśli komuś to pomaga, to według mnie nic w tym nie ma złego. Poza tym daje to uporządkowany obraz jeden przypadek jedna historia, to uważam za plus...
Poza tym po co sobie obrzydzać, martwe, nie martwe... Myślę, że akurat wypominanie nowym osobom, że forum umiera jest trochę nie fair, bo to powinno być raczej skierowane do tych, którzy tym forum zarządzają, to trzeba by pisać wiadomości, zaangażować się. Forum już choćby jako kronika jest wielką inspiracją...

Darom
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Darom » 21 listopada 2017, 17:31

ahimsa pisze: Odzywa się co jakiś czas moderator...

Podobno już nasz moderator nie będzie się więcej udzielał na tym forum z uwagi na brak czasu.
Życie prywatne ważniejsze. Więc na stan obecny forum pozostaje bez moderatora.
ahimsa pisze:to powinno być raczej skierowane do tych, którzy tym forum zarządzają

Tym forum już nikt nie zarządza. :napoleon:
Lunaloo! pisze:podajcie nazwę jakiegoś innego, aktywnego forum o świnkach.

Proszę bardzo: http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/index.php

ahimsa
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: ahimsa » 21 listopada 2017, 17:42

No też fajne forum - ze Stowarzyszenia, czemu nie... Ale jak w googlach wpisze się jakieś hasło związane ze świnkami to pierwsze odnośniki wiodą do tego forum, na którym jesteśmy.

Darom
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: Darom » 21 listopada 2017, 17:51

Na forum stowarzyszenia dużo osób pisze z tego forum. Osoby te nie udzielają się tutaj tylko na tamtym forum.
Dlatego polecam. :)

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Postautor: Ptyś i ... » 21 listopada 2017, 20:38

[FACEPALM] To jest forum adopcyjne. xD Jak chcesz adptować i te pierdoły to tam idziesz i robisz co tam chceta. Forum od wszytskiego jest...
TU

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

ahimsa
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: ahimsa » 11 kwietnia 2018, 19:23

Odnawiam temat powiedzmy, bo jest tu jakiś link, gdzie szybciej można pewnie otrzymać odpowiedź, niemniej odczuwam jakiś niesmak w związku z tym, że forum jednak jest tak pozostawione. Może i takie prawa światem rządzą, ale jednak uważam że w świecie wirtualnym też powinno być coś takiego jak odpowiedzialność i czegoś mi tu brakuje w tym wszystkim... I ja tego nie rozumiem, że można jechać kilometry ze swoim pupilem, w międzyczasie jeść schabowe i do tego nie umieć znaleźć dwóch minut na odpisanie na jakieś zagadnienie człowiekowi. Wrażliwość wobec zwierząt jest według mnie po prostu taką pełnią wrażliwości i nie może wykluczać wrażliwości i odpowiedzialności wobec drugiego człowieka, chyba, że po prostu tylko na tyle nas stać, to przynajmniej dobrze, że aż na tyle.

Awatar użytkownika
MixQQ
Użytkownik
Kontaktowanie:

Postautor: MixQQ » 11 kwietnia 2018, 19:48

To forum co podał Darom, to w sumie wcale nie jest jakieś bardziej aktywniejsze od tego. Sam tam kiedyś napisałem posta, ale odpowiedź dostałem po 2 dniach