Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Wychudzona świnka

Dział poświęcony prawidłowej diecie świnek morskich.
Natalia73636
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwietnia 2020, 12:52
Kontaktowanie:

Wychudzona świnka

Postautor: Natalia73636 » 30 kwietnia 2020, 12:55

Witam. Ostatnio zakupilam świnki w sklepie zoologicznym. Jedna z nich najpewniej jest w ciąży (bylismy u weterynarza). Na początku przy codziennym wazeniu powoli tyła (zazwyczaj pare gramów) dzisiaj jednak jej waga spadła o 5g. Czy to jest powód do niepokoju? Podaje jej zioła oraz polecona karme przez weta


Awatar użytkownika

Świnka morska Maks
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 4 maja 2020, 11:40
Świnki morskie: Tylko Maks ale niedługo będzie druga świnka
Kontaktowanie:

Re: Wychodzona świnka

Postautor: Świnka morska Maks » 26 maja 2020, 22:08

Nie to powód tego, że świnka została kupiona w zoologicznym. W sklepach świnki często są z chorobami lub w ciąży, dlatego nie kupuje się świnek w zoologicznym.


_Świniaczkowa_
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 27 maja 2020, 19:07
Świnki morskie: Gucio
Kontaktowanie:

Re: Wychodzona świnka

Postautor: _Świniaczkowa_ » 27 maja 2020, 19:49

:wow: :wow: :wow: Swinek nie kupuje się w zoologicznym i właśnie sie przekonałeś dlaczego. Mogą mieć różne choroby itp. Adoptowanie świnki morskiej trzeba najpierw przemyśleć. Nastepnym razem polecam świnki od SPŚM. Tam wiadomo, czym były karmione, czy miały choroby, itp. W zoologicznym możesz sobie tylko na świnkę popatrzec.
Byłeś u weta? Okej. Ale lepiej iść do specjalisty od gryzoni. Na stronie SPŚM jest lista specjalistów od tych gryzoni z lokalizacjami, wiec może uda ci się znaleźć kogoś w twojej okolicy.

I jeszcze jedno: jaka jest ta "polecona" karma? Bo jak raz poszłam z moją świnka do zwykłego weta (Nie specjalisty) i mi powiedział ze Vitakraft to dobra karma :wow: :wow: :wow: ja tego nie posluchalam oczywiście! Moja świnka je sobie versele - lagę ;D

Uśmiechnij się! Naprawdę warto :P

Świnka morska Maks
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 4 maja 2020, 11:40
Świnki morskie: Tylko Maks ale niedługo będzie druga świnka
Kontaktowanie:

Re: Wychodzona świnka

Postautor: Świnka morska Maks » 28 maja 2020, 8:29

_Świniaczkowa_ pisze::wow: :wow: :wow: Swinek nie kupuje się w zoologicznym i właśnie sie przekonałeś dlaczego. Mogą mieć różne choroby itp. Adoptowanie świnki morskiej trzeba najpierw przemyśleć. Nastepnym razem polecam świnki od SPŚM. Tam wiadomo, czym były karmione, czy miały choroby, itp. W zoologicznym możesz sobie tylko na świnkę popatrzec.
Byłeś u weta? Okej. Ale lepiej iść do specjalisty od gryzoni. Na stronie SPŚM jest lista specjalistów od tych gryzoni z lokalizacjami, wiec może uda ci się znaleźć kogoś w twojej okolicy.

I jeszcze jedno: jaka jest ta "polecona" karma? Bo jak raz poszłam z moją świnka do zwykłego weta (Nie specjalisty) i mi powiedział ze Vitakraft to dobra karma :wow: :wow: :wow: ja tego nie posluchalam oczywiście! Moja świnka je sobie versele - lagę ;D
Versele laba to jeden z najlepszych producentów karmy dla gryzoni też polecam Versele lagę sam posiadam.


_Świniaczkowa_
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 27 maja 2020, 19:07
Świnki morskie: Gucio
Kontaktowanie:

Re: Wychodzona świnka

Postautor: _Świniaczkowa_ » 28 maja 2020, 9:25

Natalia73636 pisze:Witam. Ostatnio zakupilam świnki w sklepie zoologicznym. Jedna z nich najpewniej jest w ciąży (bylismy u weterynarza). Na początku przy codziennym wazeniu powoli tyła (zazwyczaj pare gramów) dzisiaj jednak jej waga spadła o 5g. Czy to jest powód do niepokoju? Podaje jej zioła oraz polecona karme przez weta


Jaka ta polecona karma?

Uśmiechnij się! Naprawdę warto :P


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Żywienie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas