Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czego najbardziej brakuje Ci na forum?

Sugestie i uwagi na temat funkcjonowania forum oraz pytania odnośnie jego użytkowania.
admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Czego najbardziej brakuje Ci na forum?

Postautor: admin » 23 kwietnia 2011, 22:27

Przede wszystkim same artykuły. Nie mam takiej wiedzy by samemu napisać je rzetelnie. Ja w miarę możliwości mogę zajmować się sprawami technicznymi. Tworzenie artykułów ma być znacznie uproszczone, z możliwością dodawania ich przez użytkowników (po wcześniejszej akceptacji przed moderatora), ale to sprawa na inny temat i jeszcze trochę musi poczekać :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Czego najbardziej brakuje Ci na forum?

Postautor: Sensibles » 24 kwietnia 2011, 12:12

Okey. Ja szczerze mówiąc też nie wiem wszystkiego i bałabym się pisać artykuł np. o żywieniu, bo to delikatny temat. Po prostu nie chciałabym, żeby przez moją gafę jakaś świnka odeszła z tego świata, bo np. zapomniałam dopisać "nie podawać" i już-problemy murowane. Ale zresztą takie artykuły będą sprawdzali też inni, a więc...no zobaczy się. ;)
No to ja czekam, aż tam napiszesz tą maturę czy co :)

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
monila1000
Zasłużony
Posty: 902
Rejestracja: 5 stycznia 2011, 15:51
Lokalizacja: Starachowice
Świnki morskie: Lucky;)
Kontaktowanie:

Re: Czego najbardziej brakuje Ci na forum?

Postautor: monila1000 » 25 kwietnia 2011, 20:21

A jeśli będziecie robili już te artykuły to ja mogłabym pomóc i napisać o mieszkaniu świnki(tz.jaka wielkość klatki co dać do klatki itp.)oczywiście za zgodą weeb ;)

mój Lucky: Obrazek

Awatar użytkownika
Nefele
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 7 marca 2011, 22:08
Świnki morskie: Zulson
Kontaktowanie:

Re: Czego najbardziej brakuje Ci na forum?

Postautor: Nefele » 25 kwietnia 2011, 20:27

Jeśli chodzi o artykuły to ja mogę zaoferować tłumaczenie z angielskiego na polski jakiś stron :). Np tej (http://www.pet-informed-veterinary-advi ... -pigs.html) - sama z niej ostatnio korzystałam :).

Obrazek

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Czego najbardziej brakuje Ci na forum?

Postautor: admin » 25 kwietnia 2011, 20:33

Z tłumaczeniami jest ten problem, że o zgodę należałoby zapytać właściciela witryny ;) Użyteczne mogą być jednak przy korygowaniu własnej wiedzy. Przydadzą się każde ręce do pracy :) Dodawanie artykułów będzie (moim zdaniem) bardzo przyjazne :) Zastanawiam się tylko czy w jakiś sposób wyróżniać artykuły osób z większym stażem, a jeśli tak, to na jakiej podstawie.


Awatar użytkownika
monila1000
Zasłużony
Posty: 902
Rejestracja: 5 stycznia 2011, 15:51
Lokalizacja: Starachowice
Świnki morskie: Lucky;)
Kontaktowanie:

Re: Czego najbardziej brakuje Ci na forum?

Postautor: monila1000 » 25 kwietnia 2011, 20:55

No to czekam aż napiszesz maturę i zgodzisz się żebym napisała artykuł bo jak już pisałam bardzo chętnie to zrobię nawet i teraz bo akurat mam na to czas i mogłabym na spokojnie przemyśleć jak dokładnie to napisać :) Mój artykuł nie musi byc wyróżniony ważne żebym mogła podzielić się swoją wiedzą :D
Ps.weeb pisałeś że nie wiesz na jakiej podstawie(chociaż ja nie zaliczam się do tej grupy to popieram ten pomysł o wyróżnieniu artykułów osób z większym stażem)ja chyba wiem
- często mają większą wiedzę o świnkach
-można im zaufać
-są stałymi bywalcami na forum

mój Lucky: Obrazek

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Czego najbardziej brakuje Ci na forum?

Postautor: Sensibles » 25 kwietnia 2011, 20:58

Według mnie nie ma po co wyróżniać niektórych artykułów.
I tak artykuł musi być zaakceptowany przez kogoś, nie będzie tak, że napisze go jedna osoba i może sobie wstawić. Akceptacja będzie potrzebna. Wtedy nie będzie problemów i w takiej sytuacji według mnie można normalnie dodawać artykuły bez żadnego wyróżniania itt (i takie tam).

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
Nefele
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 7 marca 2011, 22:08
Świnki morskie: Zulson
Kontaktowanie:

Re: Czego najbardziej brakuje Ci na forum?

Postautor: Nefele » 25 kwietnia 2011, 21:00

Wiesz co to taki trochę śliski grunt chyba :). A co do tłumaczenia artykułów to myślę, że gdyby dać odnośnik i dodatkowo napisać po polsku i angielsku ze jest to tłumaczenie z tej i tej strony znajdują się zdjęcia... Zresztą nie wiem... Ja jak coś mogę się zaoferować napisać/przetłumaczyć artykuł o rozpoznawaniu płci bo jest to problem, który dotknął mnie osobiście :).

Obrazek

Awatar użytkownika
monila1000
Zasłużony
Posty: 902
Rejestracja: 5 stycznia 2011, 15:51
Lokalizacja: Starachowice
Świnki morskie: Lucky;)
Kontaktowanie:

Re: Czego najbardziej brakuje Ci na forum?

Postautor: monila1000 » 25 kwietnia 2011, 21:04

Misiu12 pisze:Według mnie nie ma po co wyróżniać niektórych artykułów.
I tak artykuł musi być zaakceptowany przez kogoś, nie będzie tak, że napisze go jedna osoba i może sobie wstawić. Akceptacja będzie potrzebna. Wtedy nie będzie problemów i w takiej sytuacji według mnie można normalnie dodawać artykuły bez żadnego wyróżniania itt (i takie tam).

kurka w tym jest trochę racji to jest logiczne
Teraz to już sam anie wiem co do tego wyróżniania artykułów skołowana jestem

mój Lucky: Obrazek

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Re: Czego najbardziej brakuje Ci na forum?

Postautor: admin » 25 kwietnia 2011, 21:07

Możecie zacząć pisać lub zbierać materiały już teraz, jeśli macie czas i ochotę. Później proponuję podesłać mi na PW/e–mail ([email protected])/opublikować na forum :)

monila1000 pisze:Ps.weeb pisałeś że nie wiesz na jakiej podstawie(chociaż ja nie zaliczam się do tej grupy to popieram ten pomysł o wyróżnieniu artykułów osób z większym stażem)ja chyba wiem- często mają większą wiedzę o świnkach -można im zaufać-są stałymi bywalcami na forum

Tak, takie rzeczy właśnie trzeba wziąć pod uwagę, ale najlepiej gdyby odbywało się to automatycznie – tutaj właśnie brak mi pomysłu na algorytm. Wyznacznikiem takim mogłaby być np. liczba postów, ale nie zawsze wiąże się ona z dużą wiedzą. Rozważę wprowadzenie systemu pochwał za pomoc na forum. Na ich podstawie działałoby to znacznie rzetelniej.

Można też wyróżniać te najlepsze, by nie zginęły w gąszczu innych (to à propos posta Misiu12).


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Opinie i pytania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

  • Dołącz do nas