Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dysk dla świnki morskiej

Rozmowy na temat wyposażenia klatki oraz innych akcesoriów.
Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Dysk dla świnki morskiej

Postautor: Felaja4 » 14 grudnia 2017, 15:30

W związku z tym, że nikt nie wie czy dysk dla świnki morskiej jest dobrym pomysłem czy nie, zdecydowałam zakupić taki dysk i go przetestować ;) Dysk będzie wykonany z drewna, całkowicie płaski bez jakichkolwiek miejsc położonych pod kontem, średnica dysku to 32 cm. Zobaczymy czy świniak będzie chciał na nim biegać czy nie. Dysk nie jest drogi kosztuje coś około 25-30 zł, a wyrazie braku zainteresowania się nim przez świnkę zawsze można go przerobić na zabawkę czy podkładkę na dzbanek do herbaty :D Jeśli mój prosiaczek się nim zainteresuje to wstawię zdjęcie. Tematu jeszcze nie zamykam, każdy może wypowiedzieć się co o tym myśli :rotfl:
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2017, 15:02 przez Felaja4, łącznie zmieniany 1 raz.


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Dysk dla świnki morskiej

Postautor: Kluzka » 14 grudnia 2017, 19:04

Szczerze, nie wiem i nie wiem też, jakie to mogłoby mieć konsewencje (i czy w ogóle by miało) dla prosiąt. Ale chciałam zaznaczyć, że nigdy się z czymś takim nie spotkałam, przez kilka ładnych lat opieki, ani na żadnych grupach, ani na forach. Wydaje mi się, że świnki nie odczuwają przyjemności z biegania w miejscu i wolą poszaleć na wybiegu i w odpowiednio dużej klatce, w końcu nie przez przypadek mają takie, a nie inne wamagania co do wielkości klatki.
Ciekawe pytanie, mam nadzieję, że ktoś jeszcze się wypowie :)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Dysk dla świnki morskiej

Postautor: Felaja4 » 15 grudnia 2017, 13:20

No cóż pozostaje czekać na inne wypowiedzi :) Ogólnie pytam się dlatego że szukam sposobu na zmuszenie moje świnki do ruchu. Ma już 5 lat, więc zbliża się do emeryturki ;) Niestety poziom jej oswojenia wynosi 0 procent i jest poprostu dzika świnka w domu. Na wybiegu zwykle przesiaduje w jednym kącie i nawet jej ulubiona sałata nie zmotywuje jej do ruchu :sad: Dlatego zastanawiałam się czy jej kupić takiego dysku i wsadzić do klatki . Może wtedy świniak by się trochę poruszał :)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Dysk dla świnki morskiej

Postautor: Ptyś i ... » 15 grudnia 2017, 14:18

Czekaj, czekaj coś mi świta... Ile masz świnek? :)

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Dysk dla świnki morskiej

Postautor: Felaja4 » 15 grudnia 2017, 14:29

Jedną niestety, nie mogę mieć więcej ze względu na brak miejsca na dłuższą klatkę :( Mamy też 2 papugi i psa, więc na więcej zwierząt to się rodzinka nie zgodzi ;) Ale staram się jak mogę żeby wynagrodzić to mojej Muciusi ( tak się nazywa moja świnka morska) :blush: Zresztą u mnie i tak ma lepiej niż w zoologu z którego ją przywiozłam, tam to siedziała w klitce co nawet 50 cm chyba nie miała :sad:


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Dysk dla świnki morskiej

Postautor: Ptyś i ... » 15 grudnia 2017, 15:28

CO?!?!? Jedna?!!? Mogłaś ją przynajmniej oddać na SPŚM, a nie więzić w złych warunkach. Zmarnowałaś jej prawie całe życie siedząc sama. Nie dziwię się, że jest taka przygnębiona. Np. ja nie mogę zapewnić prośkowi warunków więc chce go oddać komuś z grupy FB miłośników prośków.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Dysk dla świnki morskiej

Postautor: Felaja4 » 15 grudnia 2017, 16:18

Po pierwsze uspokój się trochę, a po drugie ja nigdzie nie pisałam że świnka jest osowiała i przygnębiona, tylko że mało się rusza na wybiegu. Świnka jest wesoła i biega sobie po klatce, nie mówiąc już o tym jak się cieszy i piszczy w porze karmienia lub gdy dostaje smakołyk. Aż miło popatrzeć :lol: A na wybiegu to też nie jest tak że siedzi w miejscu i się nie rusza, wręcz przeciwnie, chodzi po pokoju, a najbardziej lubi jak się usiądzie na podłodze i zacznie jej czytać na głos jakąś historię wtedy kładzie się koło twojej nogi i patrzy na ciebie z zaciekawieniem w tych swoich słodkich oczkach póki nie skończy się cztać :) Świnki morskie są takie urocze ;) Po trzecie wyraźnie prosiłam o kulturalne wypowiedzi, i dale o to proszę :)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

siemaneczkooo
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 15 grudnia 2017, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Dysk dla świnki morskiej

Postautor: siemaneczkooo » 15 grudnia 2017, 16:28

Ja także nie spotkałam się z takim tematem , wiem ze roznego rodzaju kołowrotki są zabronione a jak z dyskiem ... zastanawiające :D
Ale mam propozycje żeby twoja świnka trochę się poruszała- moje świnki bardzo lubią wybieg - mam połączone ze sobą kartony - zrobiona z nich taka jakby zagroda i to kładę na kocyku , wpuszczam tam świnki na 2,3 godzinki dziennie i chwile ske tam gonią , chwile poleżą , to coś przekąsza i dobrze się bawią :D


Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Dysk dla świnki morskiej

Postautor: Felaja4 » 15 grudnia 2017, 16:32

Kolejna sprawa, świnka wcale nie ma złych warunków! Zawsze miała dostęp do wody, jedzenia i wszelkich przysmaków. Zdrowie też ma nienaganne, przez dotychczasowe 5 lat swojego życia jeszcze nigdy nie była chora, a jedyne wizyty u weta to te kontrolne. Nie jestem początkującym hodowcą, to moja trzecia świnka, a żadna poprzednia nie mogła narzekać na złe warunki. Proszę też o wypowiadanie się na temat zadany w tym poście, bo za dużo tu już odpowiedzi nie na temat :confused: :confused:


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Dysk dla świnki morskiej

Postautor: Felaja4 » 15 grudnia 2017, 16:38

siemaneczkooo pisze:Ja także nie spotkałam się z takim tematem , wiem ze roznego rodzaju kołowrotki są zabronione a jak z dyskiem ... zastanawiające :D
Ale mam propozycje żeby twoja świnka trochę się poruszała- moje świnki bardzo lubią wybieg - mam połączone ze sobą kartony - zrobiona z nich taka jakby zagroda i to kładę na kocyku , wpuszczam tam świnki na 2,3 godzinki dziennie i chwile ske tam gonią , chwile poleżą , to coś przekąsza i dobrze się bawią :D

Dzięki za pomysł ale jak pisałam wcześniej ja mam jedną świnkę, która niestety nie ufa takim urządzeniom jak karton i specjalne wybiegi :rotfl:


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Akcesoria”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas